Wczesne objawy ciąży. Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Wczesne objawy ciąży różnią się w zależności od danej kobiety, jednym z najbardziej znaczących objawów ciąży jest spóźniający się okres lub jego brak.

Zrozumienie oznak ciąży jest ważne, ponieważ każdy objaw może mieć przyczyny inne niż ciąża. W ciągu tygodnia od poczęcia mogą wystąpić pierwsze objawy ciąży.

Niektóre kobiety zgłaszają, że nie odczuwały żadnych objawów przez kilka tygodni.

[toc]

Bardzo wczesne objawy ciąży

Jakie są bardzo wczesne objawy ciąży? W ankiecie przeprowadzonej przez American Pregnancy Association najczęściej zgłaszanymi pierwszymi objawami ciąży są:

 • 29% badanych kobiet określiło brak miesiączki jako pierwszy objaw ciąży
 • 25% wskazało, że nudności były pierwszą oznaką ciąży
 • 17% zgłosiło, że zmiana w ich piersiach była początkowym objawem ciąży

Podczas, gdy krwawienie z implantacji jest często uważane za pierwszy objaw ciąży, badanie przeprowadzone przez American Pregnancy Association ujawniło, że tylko 3% kobiet uznało krwawienie z implantacji za pierwszą oznakę ciąży.

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Pierwsze objawy ciąży

Każdy z objawów ciąży, które wskazaliśmy poniżej można wyjaśnić innymi przyczynami nie związanymi z ciążą.

Plamienie lub lekkie krwawienie: Jeśli jesteś w ciąży, objaw ten jest zwykle związany z krwawieniem z implantacji i jest uważany za jeden z najwcześniejszych objawów ciąży. Zarodek zwykle wszczepia się do macicy w okresie od 6 do 12 dni po zapłodnieniu. Niektóre kobiety doświadczają zarówno plamienia, jak i skurczy. Inne kobiety nawet nie zauważają krwawienia lub skurczu implantacji, więc nie martw się, jeśli próbujesz zajść w ciążę i nie doświadczasz tych objawów, nadal możesz być w ciąży.

Opóźniony lub brak okresu:  Opóźniony lub nieobecny okres jest najczęstszym objawem ciąży. Czy jest możliwe, aby być w ciąży i nadal mieć okres? Niektóre kobiety mogą krwawić w czasie ciąży, ale zwykle krwawienie będzie krótsze lub lżejsze niż w normalnym okresie. Spóźniona miesiączka może być objawem spowodowanym z komplikacjami ze zdrowiem.

Nudności lub poranne nudności: nudności lub poranne mdłości są drugą najczęściej zgłaszaną pierwszą oznaką ciąży. Nudności zazwyczaj pojawia się od 2 do 8 tygodni po zapłodnieniu.

Czytaj także:  Jaka jest najbezpieczniejsza pozycja do spania podczas ciąży?

Nudności mogą występować z wymiotami lub bez nich. Ważne jest, aby wiedzieć, że nudności, często określane jako poranne mdłości mogą być doświadczane o każdej porze dnia.

Obrzęk lub delikatne piersi: Trzecim najczęściej wymienianym objawem ciąży są zmiany w piersiach. Zmiany te są zwykle wskazywane jako obrzęk lub tkliwość. Zmiany w piersiach mogą rozpocząć się już w 1 do 2 tygodnia po zapłodnieniu.

Zmęczenie: Po zapłodnieniu, już w pierwszym tygodniu wiele kobiet czuje się zmęczona. To zmęczenie jest powszechnie odczuwane przez osoby, które oczekują potomka i są uznawane za typowy objaw ciąży.

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Częste objawy ciąży

Poprzednie objawy są zwykle nazywane jako wczesne objawy ciąży, które wystąpią u kobiet w ciąży. Istnieją również inne oznaki, które również powszechnie spotykane są u kobiet w ciąży:


Bóle pleców: dolne bóle pleców są często zgłaszane przez kobiety, które odkryły, że są w ciąży. Objaw ten może wystąpić wraz z początkiem ciąży, ale często pojawia się później wraz z postępem ciąży. To sprawia, że ​​jest to łatwy objaw ciąży od 27 do 34 tygodnia.

Bóle głowy: Doświadczanie bólów głowy na początku ciąży jest kolejnym powszechnym częstym objawem ciąży. Eksperci są przekonani, że nagły wzrost poziomu hormonów w twoim ciele powoduje ból głowy.

Bóle głowy w czasie ciąży mogą być również spowodowane wzrostem przepływu krwi.

Częste oddawanie moczu:  Nie zdziw się, jeśli masz ochotę częściej siusiać. Zwiększa się oddawanie moczu u większości osób w okresie od 6 do 8 tygodni.

Przekonasz się, że wzmożone oddawanie moczu będzie kontynuowane przez cały okres ciąży, ponieważ rosnące dziecko i macica wywierają nacisk na pęcherz.

Zapotrzebowanie na jedzenie lub dziwne zachcianki:  Przyczyna niektórych zachcianek do jedzenia lub awersji do jedzenia nie jest znana. Nie bądźcie zaskoczone, jeśli czujecie chęć na coś na co normalnie nie macie ochoty lub unikacie rzeczy, które normalnie lubicie.

Czytaj także:  Czego nie jeść w ciąży? Żywność i napoje, których należy unikać

Te zachcianki lub awersje mogą pojawić się na początku ciąży lub w dowolnym momencie ciąży.

Zmiana wyglądu sutków: Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli otoczki, obszar wokół sutków ciemnieje to jest normalny objaw.

Zmienne nastroje: Oczekujące matki często doświadczają wahań nastroju. Uważa się, że jest to spowodowane głównie przez zmiany hormonalne, które wpływają na neuroprzekaźniki mózgu. Rodzaje wahań nastroju mogą się różnić w zależności od kobiety. Niektórzy mogą doświadczyć podwyższonych wzlotów i upadków, podczas gdy inni obracają się między stanami szczęścia, a stanami depresji lub lęku.

Należy zauważyć, że wahania nastroju są normalne. Jeśli jednak zmagasz się z depresją lub długimi okresami smutku, powinieneś skontaktować się z lekarzem.
[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Nie przegap: [su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”2″ tax_term=”5″ order=”desc” orderby=”rand”]

[su_divider top=”no” divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Wczesne objawy ciąży kiedy nie jesteś w ciąży

Trudno jest określić, czy jesteś w ciąży, czy nie. Ponadto większość typowych „objawów ciąży” można wytłumaczyć inaczej.

Opóźniony okres, najczęściej zgłaszany pierwszy objaw ciąży może być spowodowany przez którekolwiek z poniższych:

 • Nadmierny przyrost lub utrata wagi
 • Zmęczenie lub wyczerpanie
 • Nowy schemat treningu
 • Nierównowaga hormonalna
 • Napięcie lub stres
 • Różne choroby

Nudności lub poranne mdłości, drugi najczęściej cytowany objaw ciąży można wytłumaczyć jednym z poniższych:

 • Zatrucie pokarmowe
 • Napięcie lub stres
 • Niepokój
 • Inne dolegliwości żołądkowe

Zmiana piersi, jako trzeci najbardziej zauważalny objaw ciąży może być wywołany przez którekolwiek z poniższych:

 • Nierównowaga hormonalna
 • Zbliżająca się miesiączka

Zmęczenie może być spowodowane przez:

 • Napięcie lub stres
 • Wyczerpanie z ciężkiej pracy
 • Depresja lub inne zmagania ze zdrowiem psychicznym
 • Przeziębienie lub grypa
 • Nowy schemat treningu
 • Alergie lub inne dolegliwości
 • Brak snu
 • Niewłaściwe odżywianie

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy dla osób kwestionujących potencjalną ciążę jest fakt, że wiele objawów ciąży może być związanych z trwającą miesiączką lub napięciem lub stresem.


POPULARNE

podobne artykuły