Strona głównaFinanse osobiste7 rzeczy, które nastolatki muszą wiedzieć, aby stać się bogatymi

7 rzeczy, które nastolatki muszą wiedzieć, aby stać się bogatymi

Mam nadzieję, że potrafisz nauczyć swoje dzieci właściwej etykiety, pozytywnych wartości i zbilansowanej diety. Ale czy możecie nauczyć je bezpieczeństwa finansowego? Czy naprawdę wiesz, co powiedzieć im o pieniądzach?

7-rzeczy,-ktore-nastolatki-musza-wiedziec,-aby-stac-sie-bogatymi

Miałem okazję usiąść ostatnio i przeprowadzić wywiad z Mike’m Zisą. Jest on obecnie konsultantem finansowym, a także nauczycielem w szkole średniej Pennsbury w Bucks County w Pensylwanii. Zisa jest autorem książki The Early Investor: How Teens & Young Adults Will Become Wealthy. Rozmawialiśmy o naszych środowiskowych dzieciach oraz o wartości – i rzadkości – edukacji finansowej w szkołach średnich. Lisa podzieliła się najważniejszymi lekcjami dla wszystkich dzieci ze szkół średnich, które powinny pamiętać, gdy ukończą szkołę.

Oszczędzanie pieniędzy to nie to samo, co wydawanie pieniędzy

Oszczędzanie zasadniczo umieszcza pieniądze na kontach takich jak depozyt, czek lub gotówka w banku. Można również uwzględnić depozyty gotówkowe, w tym krótkoterminowe CD (Certificate of Deposits). Dzięki inwestowaniu można nawet uczynić swoje pieniądze niewiarygodnie bezpiecznymi i łatwo dostępnymi. Inwestowanie to akt wydawania kapitału na zakup papierów wartościowych, takich jak akcje, udziały, nieruchomości i inne inwestycje, od których oczekuje się wzrostu wartości przez dłuższy okres czasu. Inwestowanie swoich pieniędzy było najlepszym osiągnięciem w karierze.

Wykorzystanie odsetek składanych

Składanie jest wtedy, gdy twoje oszczędności i/lub dochody z dywidend generują dodatkowy dochód. Innymi słowy, agregacja jest tam, gdzie dochód generuje dochód. Składanie naprawdę pozwala bogactwu rosnąć wykładniczo! Im młodszy jesteś, tym więcej masz czasu na wspólną pracę.

Rozpocznij wczesne inwestowanie

Jest to etap, na którym Zisa jest najbardziej nieugięty. To był jego napęd do napisania swojej książki. Im szybciej zaczniesz inwestować swoje pieniądze, tym dłużej musisz pozwolić, aby korzyści płynące z łączenia funduszy generowały kapitał w długim okresie. Rozważ to: jeśli zaczniesz wydawać 3$,000 rocznie przy średniej stopie wzrostu 6% w wieku 25, to w wieku 680,000 będziesz miał około $65. Jeśli masz tylko 35 lat, jesteś wart $260,000. Czas ma największy wpływ na długoterminowe generowanie bogactwa. Zacznij inwestować teraz.

Czytaj także:  Fałszywa tożsamość, aresztowanie i serial Netflixa o jej życiu. Historia niedoszłej socjalistki

Don’t Buy Stuff That You Can’t Afford

Żyjemy w świecie, który teraz potrzebuje i chce rzeczy. Nie ma nic złego w marnowaniu pieniędzy, więc wszystko jest złe, jeśli ich nie wydajesz. Pieniądze, które wydajesz, nie przyczyniają się do gromadzenia długu, który doprowadzi do finansowej katastrofy.

Używaj kart kredytowych odpowiedzialnie

Karty kredytowe będą dużą częścią Twojego finansowego życia. Utrata twojego finansowego dobrobytu może być również kartami kredytowymi. Wiele osób dorosłych używało kart kredytowych do kupowania niepotrzebnych i niepoważnych towarów tylko po to, aby doprowadzić do skrajnego zadłużenia, które może być nieuniknione. Należy pamiętać, że używając karty kredytowej, pożyczasz pieniądze, które musisz spłacić. Kilka ważnych elementów, na które należy zwrócić uwagę w przypadku karty kredytowej:

  • Naliczane są wyjątkowo wysokie odsetki, jeśli nie spłacisz całego salda
  • Nie kupuj rzeczy za pomocą karty kredytowej bez pieniędzy, którymi musisz za nie zapłacić.
  • Miej na uwadze wstępne oprocentowanie i oferty balansujące
  • Skanuj druk (ten bardzo mały druk, którego nie chcesz czytać) karty kredytowej.
  • Spłać całe saldo w terminie

Kupuj raczej nieruchomości niż zobowiązania

Kupuj rzeczy, które sprawiają, że zarabiasz pieniądze, a nie rzeczy, które sprawiają, że jesteś winien pieniądze! Na przykład, kiedy inwestujesz w akcje, które wypłacają dywidendę (część zysków firmy) co trzy miesiące, zbierasz gotówkę za to, że nie robisz nic. Jeśli kupisz kredyt hipoteczny, co sześć miesięcy zbierasz odsetki. Jest to określane jako zyski pasywne. I odwrotnie, jeśli kupujesz jakąś pożyczkę, to masz już narosły dług, który musisz spłacać z odsetkami. Oczywiście, takie pożyczki, takie jak hipoteka, mogą być wymagane do zakupu pierwszego domu lub nawet kredytu samochodowego. Ale inne formy zadłużenia zmaksymalizują Twoje zobowiązania i utrudnią Ci budowanie bogactwa.

Czytaj także:  Fałszywa tożsamość, aresztowanie i serial Netflixa o jej życiu. Historia niedoszłej socjalistki

Ustal budżet, aby zaoszczędzić na deszczowy dzień

Budżet jest zasadniczo projekcją, zwykle miesięczną, przewidywanych przychodów i wydatków na dany czas w przyszłości. Śledzisz, ile pieniędzy wydajesz na niektóre towary i usługi, ustalając harmonogram. Istotnym elementem budżetu jest założenie co miesiąc konta gotówkowego, zwanego funduszem awaryjnym. Fundusz awaryjny to środki, które zaoszczędziłeś, aby zapewnić gotówkę na wypadek nietypowego zdarzenia w Twoim życiu. Najlepiej mieć fundusz awaryjny odpowiadający kosztom utrzymania od trzech do sześciu miesięcy. Należy zachować fundusz awaryjny bezpieczne, łatwo dostępne aktywa, takie jak świadectwo depozytowe (CD), konto rynku pieniężnego, lub po prostu konto oszczędnościowe.

Zisa oczywiście zakłada, że podróż stabilności finansowej zaczyna się wcześnie. Jak we wszystkich aspektach, rodzice powinni uczyć swoje dzieci umiejętności finansowych poprzez wzorce do naśladowania. Oszczędzisz i uratujesz własne dzieci, jeśli będziesz żył ponad stan i nauczysz się zachowań niezbędnych do prowadzenia mniej wyczerpującego i satysfakcjonującego życia.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły