10 znaków, że twoje ciało jest pełne pasożytów i jak się ich pozbyć

Pasożyty to żywe stworzenia,

które wykorzystują inne żywe stworzenia – takie jak twoje ciało do jedzenia i do życia. Żywiąc się składnikami odżywczymi twojego organizmu, faktycznie uszkadzają cały organizm.

Chociaż można je znaleźć w całym ciele, pasożyty rozwijają się w jelitach. Niektóre z nich żywią się krwinkami czerwonymi, wywołując w ten sposób niedokrwistość, inne karmią się przyjmowanym pokarmem powodując uczucie głodu po każdym posiłku.

Pasożyty są dość powszechne i można się nimi zarazić przez skażoną żywność lub wodę, ugryzienie przez robactwo lub kontakt seksualny. Według Światowej Organizacji Zdrowia 3,5 miliarda ludzi jest dotkniętych jakimś rodzajem infekcji pasożytniczej.

Obecność pasożytów w ciele można wykryć za pomocą następujących objawów:

  • Problemy skórne, takie jak wypryski, sucha skóra, pokrzywka, wysypka, zmiany grudkowe i owrzodzenia.

Zaburzenia snu, moczenie w łóżku, bezsenność, zgrzytanie zębami podczas snu.

Zespół jelita drażliwego jest jednym z

najczęstszych objawów posiadania pasożytów, ponieważ pasożyty jelitowe przyczepiają się do ścian jelit, powodując w ten sposób stan zapalny.

Częste zmęczenie, wyczerpanie, depresja lub apatia.

  • Ponieważ pasożyty zwykle uszkadzają błonę śluzową jelit, problemy z brzuchem są dość powszechnym problemem.
  • Ból pępka, ból serca i ból stawów, problemy z mięśniami i stawami, w tym ból mięśni, ból stawów, skurcze mięśni, drętwienie rąk i / lub stóp.
  • Niedobór żelaza prowadzący do anemii.
  • Problemy z rozrodem, PMS, torbiele i mięśniaki, problemy z prostatą, problemy z miesiączką, zatrzymywanie wody i infekcje dróg moczowych.
  • Zmiany nastroju, nerwowość, wahania nastroju, depresja, niepokój i zapominanie.
  • Przyrost masy ciała, długoletnia otyłości, niezdolność do uzyskania lub utraty wagi, utrata apetytu lub niekontrolowany głód.

Ponieważ pasożyty żywią się cukrem i wszystkim co zamienia się w cukier, pierwszym krokiem, który musisz zrobić jest głodzenie ich poprzez usunięcie cukru i przetworzonej żywności z diety.

Korzystna jest także dieta bogata w błonnik, szczególnie w przypadku robaków, ponieważ błonnik pomaga organizmowi w eliminacji pasożytów.

Co więcej, surowa kapusta, olej kokosowy, ananas, korzeń goryczki, imbir, aloes, nasiona dyni, nasiona granatu, jeżyny i papaja są niezwykle skuteczne w zwalczaniu pasożytów, ponieważ tworzą dla nich wrogie środowisko, więc zwiększ spożycie tych pokarmów i ziół w jak największym stopniu.

Należy jednak pamiętać, że test kału jest najlepszą metodą ustalenia obecności pasożytów w ciele. Skonsultuj się z lekarzem w celu wykonania badania pod kątem infekcji pasożytniczych.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: