HomeInformacje3 pokarmy, które powinieneś...

3 pokarmy, które powinieneś jeść tej jesieni jeśli zmagasz się z wysokim ciśnieniem krwi

Wysokie ciśnienie krwi może wynikać z wielu czynników

Wysokie ciśnienie krwi może wynikać z wielu czynników od niezdrowego stylu życia po zwykłą genetykę, istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć do czynienia z nadciśnieniem.

sałatka owocowa

Jednak istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić swoje ciało na ścieżkę zdrowszego ciśnienia krwi – w tym dokonanie zmian w swojej diecie.

Podczas gdy pewne rzeczy, takie jak smażone, słone pokarmy powinny być unikane, istnieją również pokarmy, które można dodać do swojej diety w celu wyeliminowania problemu.

Aby odkryć niektóre z najlepszych pokarmów, które możesz jeść regularnie, aby obniżyć ciśnienie krwi, rozmawialiśmy z ekspertami zdrowotnymi Lisą Richards, dietetykiem i twórcą The Candida Diet, oraz Laurą Ali, dietetykiem.

Powiedzieli nam, że siemię lniane, orzechy włoskie i jogurt to trzy zdrowe opcje, po które powinieneś sięgnąć tej jesieni! Czytaj dalej i sprawdź dlaczego!

  1. Siemię lniane

Dodanie większej ilości błonnika do swojej diety to świetny sposób, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi, a siemię lniane jest fantastycznym źródłem tego składnika odżywczego.

„Siemię lniane ma wysoką zawartość błonnika, który pomaga poprawić zdrowie jelit, usunąć toksyny z organizmu i obniżyć poziom cholesterolu. Każda z tych korzyści błonnika pomoże w obniżeniu ciśnienia krwi jako efekt uboczny”.

Aby zebrać jak najwięcej korzyści z tego nasiona należy jeść mielone siemię lniane. „Nasiona lnu są najlepiej wchłaniane przez organizm, gdy są zmielone, ponieważ enzymy nie są w stanie odpowiednio rozłożyć zewnętrznej łuski”.

  1. Orzechy włoskie

Istnieje tak wiele korzyści z podjadania zdrowych orzechów, takich jak orzechy włoskie.

Orzechy włoskie są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i przeciwutleniacz zwany kwasem elagowym, wszystko to może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób serca i udaru mózgu.

Zamiana przetworzonych przekąsek na garść orzechów może zdziałać cuda dla Twojego ogólnego zdrowia. Dodatkowo, możesz łatwo dodać orzechy włoskie do wielu posiłków, które spożywasz regularnie.

Sprawdź to ➡ ➡  Dlaczego nie powinieneś pić wody bezpośrednio przed posiłkiem i po nim

Dodaj ¼ filiżanki posiekanych orzechów włoskich do porannej owsiance, wrzuć je do sałatki lub wymieszaj z sałatką z kurczaka.

  1. Jogurt

Czy spożywasz wystarczającą ilość wapnia? Jeśli nie, musisz zwiększyć jego spożycie i to nie tylko dla dobra swoich kości, ale także dla zdrowia serca.

Wapń wyzwala nasz mięsień sercowy do skurczu, pompując krew przez nasze ciało. Jednym wielkim, smacznym źródłem wapnia jest jogurt.

Badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą 5 lub więcej porcji jogurtu tygodniowo, mają znacznie zmniejszone ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi niż ci, którzy jedli go rzadziej niż raz w miesiącu.

Spróbuj dodać zwykły lub owocowy jogurt do smoothie lub dodaj do niego trochę soku z cytryny, aby zrobić dip owocowy lub zioła, aby zrobić kremowy sos sałatkowy.

Użyj zwykłego jogurtu w miejsce kwaśnej śmietany lub maślanki w przepisach. Użyj go do zrobienia kremowego sosu lub zamień go na maślankę lub kwaśną śmietanę w wypiekach.

Oczywiście, obniżenie ciśnienia krwi jest ostatecznie skoncentrowanym wysiłkiem. Powinnaś zawsze stawiać na pierwszym miejscu zdrowy styl życia, ćwicząc regularnie, redukując stres i wprowadzając inne dobre nawyki do swojej rutyny.

Sprawdź to ➡ ➡  Oto jak zidentyfikować ryż zawierający plastik

Dieta może odgrywać ważną rolę w tym procesie, a jedzenie tych pokarmów regularnie jest zdecydowanie dobrym pomysłem!


ZOBACZ TAKŻE