Dlaczego powinieneś pić wodę z miedzianego naczynia?

Medycyna naturalna docenia miedź, jest to ważny metal w koncepcji ludzkiej konstytucji. Ajurweda wykorzystuje miedź do wielu celów, w tym do przechowywania wody pitnej, do rafinacji minerałów w celu ich uzupełnienia.

Miedź była pierwszym metalem wykorzystywanym celowo przez ludzi około 8 000 lat temu, a także pierwszym metalem, który został oczyszczony około 5000 lat temu.

Naturalne jej stosowanie również sięga mniej więcej tego samego okresu, a zastosowanie miedzi jest jednym z najstarszych przykładów uprawiania profilaktycznego naturalnego zdrowia, może to być także najstarszy znany przykład suplementacji minerałów śladowych.

Dlaczego powinieneś pić wodę z miedzianego naczynia?

1. Niszczy zarazki

Zarazki są niszczone, gdy wejdą w kontakt z miedzią, srebrem i garstką innych podobnych metali. Miedź ma właściwości samosterylizujące. Współczesna nauka nazywa to efektem oligodynamicznym – z natury toksycznym wpływem niektórych metali na patogeny.

Efekt jest szczególnie silny w przypadku miedzi i rozciąga się nawet na niektóre dzisiejsze najbardziej oporne bakterie lub „super-zarazki”, takie jak MRSA, które obecnie nie reagują na wiele tradycyjnych antybiotyków.

2. Zapobiega zakażeniom przenoszonym przez wodę

W przeszłości i teraźniejszości choroby zakaźne rozprzestrzeniały się w wodzie pitnej, powodując poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Dlatego wystawienie wody pitnej na działanie miedzi przed spożyciem jest prostym i skutecznym sposobem na zminimalizowanie narażenia na takie choroby zakaźne.

3. Zapewnia śladową ilość miedzi jako wartości odżywczej

Przechowywanie wody w naczyniu miedzianym jest prostym i wydajnym sposobem regularnego dostarczania śladowej ilości miedzi. Te śladowe złoża miedzi są naturalnie wychwytywane przez wodę i tylko w ilościach, które stanowią ułamek zalecanego dziennego spożycia przez daną osobę.

Miedź i Ludzkie Ciało?

Miedź odgrywa istotną rolę w całym układzie ciała. Współczesna nauka uznaje ważną rolę miedzi w różnorodnym zakresie funkcji organizmu:

  • Pomaga w przepływie informacji sensorycznej przez układ nerwowy.
  • Jest silnym środkiem przeciwzapalnym i pomaga nam wyleczyć się z obrażeń fizycznych.
  • Pomaga utrzymać zdrową i mocną skórę i włosy.
  • Pomaga w trawieniu i pomaga nam skutecznie przetwarzać żywność, co skutkuje mniejszym magazynowaniem tłuszczu.
  • Jest zalecana na choroby skóry, zapalenie błony śluzowej żołądka lub niedokrwistość.

Przechowuj wodę w miedzianym naczyniu

Nie ma nic skomplikowanego we włączeniu miedzianego naczynia do picia do swojego życia.

Duże wazony miedziane były tradycyjnie używane w Indiach do przechowywania ilości wody pitnej dla grup lub rodzin, którą następnie wlewali ją do mniejszych pojemników podczas posiłku lub do indywidualnego użytku.

Prostą praktyką korzystania z miedzianego pojemnika na wodę pitną jest napełnienie go wodą wieczorem przed snem i wypicie wody następnego dnia rano.

Współczesne miedziane pojemniki odbiegają wyglądem od tych tradycyjnych i są zbudowane w kształcie cylindrycznym. Wykonane są albo z jednego kawałka miedzi albo z dwóch kawałków, które tworzą metalowy szew.

Wiele osób, którzy najpierw martwią się, że woda może smakować „metalicznie”, wkrótce przekonują się, że ma ona rześki i czysty smak.


ZOBACZ TAKŻE