Fentanyl w Polsce: Szokujące Nagrania z Poznania – Co Mówi Policja?

Problem Uzależnienia od Fentanylu w Polsce

Coraz częściej słyszymy o problemie uzależnienia od fentanylu w Polsce. To wyjątkowo groźny narkotyk, który zbiera swoje żniwo również na naszych ulicach. W ostatnich dniach internet obiegły szokujące nagrania z Poznania, na których widać mężczyzn w stanie przypominającym wpływ „narkotyku zombie”. Postanowiliśmy zgłębić temat i zapytać policję o wyjaśnienia.

Fentanyl – Najsilniejszy Lek Przeciwbólowy

Fentanyl to najsilniejszy dostępny lek przeciwbólowy, który jest sto razy mocniejszy od morfiny. Został stworzony z myślą o pacjentach zmagających się z ekstremalnym bólem, takich jak pacjenci onkologiczni czy osoby w opiece paliatywnej. Niestety, ze względu na swoją siłę działania, fentanyl znalazł swoje miejsce również na czarnym rynku jako niebezpieczny narkotyk.

Fentanyl w USA – Tragiczne Statystyki

W Stanach Zjednoczonych fentanyl cieszy się szczególnie złą sławą. Jako narkotyk spowodował śmierć nawet 200 tysięcy osób. Lekarze ostrzegają, że po jego zażyciu można dosłownie zapomnieć oddychać, a do śmierci może dojść już w ciągu pięciu minut. Eksperci przyznają, że osoby po przedawkowaniu mogą wyglądać jak „zombie”.

Tragiczne Przypadki w Polsce

W listopadzie 2023 roku przeprowadzono badania toksykologiczne, które potwierdziły, że 19-letnia dziewczyna zmarła po przedawkowaniu fentanylu. Została znaleziona w jednym z mieszkań, co podkreśla rosnący problem z tym narkotykiem również w Polsce.

Szokujące Nagrania z Poznania

Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie z dwoma mężczyznami z Poznania. Jeden z nich leżał na ziemi, przytulony do chodnika, podczas gdy drugi ledwo stał na ugiętych nogach. Obaj sprawiali wrażenie otępiałych. Internauci od razu zaczęli spekulować, że mogli zażywać fentanyl. Jednak lekarze i policja nie potwierdzili jednoznacznie, że mieli kontakt z tym narkotykiem.

Fentanyl w Poznaniu? Wyjaśnienia Policji

W odpowiedzi na te wydarzenia, profil „Poznań moment” opublikował kolejne nagranie, rzekomo z dzielnicy Rataje. Autorzy twierdzą, że z nagranym mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Krótkie, ośmiosekundowe wideo pokazuje mężczyznę z ugiętymi nogami, lekko pochylonym ciałem, próbującego przejść kilka metrów w przód i w tył. W relacjach internautów pojawiła się informacja, że jego kolega leżał nago obok przedszkola. Obaj mężczyźni mieli zostać zatrzymani przez policję.

Reakcja Policji

Zapytaliśmy rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Andrzeja Borowiaka, o szczegóły tych wydarzeń. Okazało się, że policja nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

„Nie mieliśmy takiej interwencji. Ciężko stwierdzić bez pobrania krwi, pod wpływem jakiej substancji mógł znajdować się ten człowiek, i to mówią nawet sami toksykolodzy. Sprawą fentanylu zajmujemy się jednak intensywnie. Być może niedługo uda się przekazać pierwsze ustalenia” – powiedział Borowiak.

Walka z Problemem Fentanylu

Problem uzależnienia od fentanylu jest coraz bardziej widoczny w Polsce. Władze oraz służby zdrowia i porządkowe muszą intensywnie pracować nad zwalczaniem tego zjawiska, aby zapobiec kolejnym tragediom. Kluczowe jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z tym narkotykiem oraz wprowadzenie skutecznych środków zapobiegawczych.

Podsumowanie

Fentanyl to potężny i niebezpieczny narkotyk, który coraz częściej pojawia się na polskich ulicach. Szokujące nagrania z Poznania są tylko jednym z przykładów na to, jak groźne mogą być jego skutki. Współpraca między społeczeństwem, służbami zdrowia i organami ścigania jest niezbędna, aby skutecznie przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się tego narkotyku i chronić zdrowie publiczne.

Walka z fentanylem to wyzwanie, które wymaga skoordynowanych działań i zaangażowania wszystkich odpowiedzialnych stron. Musimy wspólnie stawić czoła temu zagrożeniu, zanim pochłonie ono kolejne ofiary.