Strona główna Informacje Jeśli zauważysz kogoś z tym przekłuciem uszu, to znaczy…

Jeśli zauważysz kogoś z tym przekłuciem uszu, to znaczy…

Wiele osób na całym świecie stale poszukuje alternatywnych i naturalnych sposobów leczenia różnych problemów zdrowotnych. Unikają stosowania przepisanych leków, ponieważ są drogie i zazwyczaj wyrządzają więcej szkody niż pożytku. 

Dlatego wybierają naturalne

leki homeopatyczne, które mogą skutecznie leczyć ich schorzenia. Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia jest akupunktura uszna. Ta metoda ma zdolność leczenia przewlekłego bólu głowy, a ludzie stwierdzili, że określony rodzaj przekłuwania uszu może znacznie złagodzić ból migrenowy.

Zabieg ten ma wiele wspólnego z

refleksologią, metodą polegającą na stymulacji punktu odruchowego do leczenia problemów zdrowotnych w określonych częściach ciała. Akupunktura uszna opiera się na stymulacji różnych części ucha ręcznie, poprzez naciśnięcie pewnych punktów opuszkami palców lub za pomocą igieł. Jeden z głównych punktów akupunktury na uchu znajduje się dokładnie tam, gdzie wykonywane jest przekłuwanie daith.

Piercing Daith jest obecny od tysięcy lat, ale dopiero w latach 90. (kiedy był w modzie) ostatecznie otrzymał taką nazwę.

Przebijanie daith to przebicie

w wewnętrznej fałdzie chrząstki ucha. Kolczyk przechodzi przez punkt nacisku, który jest powszechnie naciskany przez akupunkturzystów i ma podobne efekty akupunktury. Jednym z głównych efektów jest łagodzenie bólu migrenowego. Podczas przebijania tego obszaru następuje pobudzenie otaczających naczyń krwionośnych i nerwów, co powoduje uwolnienie endoforyny i innych substancji chemicznych regulujących ból.

Dlatego wiele osób robi piercing daith w leczeniu przewlekłego bólu głowy. Po zabiegu maksymalnie 3 tygodnie doświadczali rzadszych bólów głowy i migren, a nawet ból znikł całkowicie.

Przebijanie Daith to prosta procedura, jeśli masz problemy z bólem głowy i migrenami jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Chód na kolanach to najnowszy trend w medycynie chińskiej, który polecany jest każdemu, kto cierpi na jakąś chorobę. To ćwiczenie nie ma żadnych przeciwwskazań i...
Ten niezwykle korzystny dla zdrowia owoc jest również dość wszechstronny. Oprócz pysznego smaku awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze, luteinę, witaminę K i kwas...
Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi na najczęstszą postać demencji - chorobę Alzheimera. Średnio co 66 sekund jedna osoba rozwija tę chorobę, która...
Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem, który nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także zagraża zdrowiu. W przypadku, gdy znasz kogoś, kto ma ten...
Dr Paul Kelley, naukowiec z Oxford University dokonał niedawno odkrycia, które prawdopodobnie dotyczy większości z nas. Zbadał formy współczesnych tortur i odkrył, że pobudka i...