HomeInformacjeCzy krowie mleko jest...

Czy krowie mleko jest zdrowe, a może lepiej go nie pić?

Każdy z nas chociaż raz widział w swoim życiu reklamę w telewizji, w której zachwalane są korzyści zdrowotne krowiego mleka. Ale czy rzeczywiście jest on tak wspaniałe? Może warto przyjrzeć się badaniom i sprawdzić czy warto je usunąć z naszej codziennej diety.

Dowody przeciwko krowiemu mleku

Kilka badań z poprzednich dekad zostało przeprowadzonych na uniwersytetach i laboratoriach na całym świecie na temat korzyści zdrowotnych mleka krowiego.

Podobne badania przeprowadzone w Szwecji porównały długość życia kobiet, które spożywały 3 szklanki mleka dziennie z kobietami, które piły tylko jedną szklankę lub w ogóle nie spożywały mleka.

Wyniki były nieoczekiwane, ponieważ wykazały, że śmiertelność kobiet pijących mleko była dwa razy wyższa niż kobiet, które tego nie robiły, a co ciekawe miłośnicy mleka mieli gorsze zdrowie kości i więcej złamań niż druga grupa.

Nie było tak w przypadku innych produktów mlecznych, ponieważ śmiertelność kobiet spożywających sfermentowane produkty mleczne, jogurty i ser była niska, a ich kości były zdrowe.

Jeśli nadal masz wątpliwości przeczytaj poniżej 8 powodów, dla których musisz unikać picia mleka.

Sprawdź to ➡ ➡  Ułóż palce w tej pozycji, a nie uwierzysz co się stanie!

1. Główne białko mleka było testowane na zwierzętach, a wyniki wykazały, że powoduje raka.

2. Mleko jest jednym z najważniejszych pokarmów powodujących alergie

3. Z powodu nietolerancji laktozy wiele osób nie może spożywać mleka

4. Wśród innych problemów mleko powoduje przyspieszone starzenie z powodu D-galaktozy, składnika znajdującego się w mleku, który powoduje stany zapalne.

5. Mleko sprawia, że ​​skóra jest bardziej podatna na zaskórniki i trądzik.

6. Wiele badań na całym świecie potwierdziło związek między mlekiem, a niektórymi dość poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak prostaty, rak jajnika, infekcje ucha i zaparcia.

7. Narody konsumujące produkty mleczne mają większe szanse na stwardnienie rozsiane.

8. Udowodniono, że niektóre białka zwiększają poziomy IGF-1, które są związane z kilkoma różnymi rodzajami raka. Testowane na zwierzętach białka mleka wykazują, że u ludzi i zwierząt powodują wysoki poziom cholesterolu i zatkane tętnice.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do mleka, które powoduje wiele problemów zdrowotnych, produkty takie jak jogurt i ser są bardzo korzystne dla ogólnego stanu zdrowia.


ZOBACZ TAKŻE