Czy krowie mleko jest zdrowe, a może lepiej go nie pić?

Każdy z nas chociaż raz widział w swoim życiu reklamę w telewizji, w której zachwalane są korzyści zdrowotne krowiego mleka. Ale czy rzeczywiście jest on tak wspaniałe? Może warto przyjrzeć się badaniom i sprawdzić czy warto je usunąć z naszej codziennej diety.

Dowody przeciwko krowiemu mleku

Kilka badań z poprzednich dekad zostało przeprowadzonych na uniwersytetach i laboratoriach na całym świecie na temat korzyści zdrowotnych mleka krowiego.

Podobne badania przeprowadzone w Szwecji porównały długość życia kobiet, które spożywały 3 szklanki mleka dziennie z kobietami, które piły tylko jedną szklankę lub w ogóle nie spożywały mleka.

Wyniki były nieoczekiwane, ponieważ wykazały, że śmiertelność kobiet pijących mleko była dwa razy wyższa niż kobiet, które tego nie robiły, a co ciekawe miłośnicy mleka mieli gorsze zdrowie kości i więcej złamań niż druga grupa.

Nie było tak w przypadku innych produktów mlecznych, ponieważ śmiertelność kobiet spożywających sfermentowane produkty mleczne, jogurty i ser była niska, a ich kości były zdrowe.

Jeśli nadal masz wątpliwości przeczytaj poniżej 8 powodów, dla których musisz unikać picia mleka.

1. Główne białko mleka było testowane na zwierzętach, a wyniki wykazały, że powoduje raka.

2. Mleko jest jednym z najważniejszych pokarmów powodujących alergie

3. Z powodu nietolerancji laktozy wiele osób nie może spożywać mleka

4. Wśród innych problemów mleko powoduje przyspieszone starzenie z powodu D-galaktozy, składnika znajdującego się w mleku, który powoduje stany zapalne.

5. Mleko sprawia, że ​​skóra jest bardziej podatna na zaskórniki i trądzik.

6. Wiele badań na całym świecie potwierdziło związek między mlekiem, a niektórymi dość poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak rak prostaty, rak jajnika, infekcje ucha i zaparcia.

7. Narody konsumujące produkty mleczne mają większe szanse na stwardnienie rozsiane.

8. Udowodniono, że niektóre białka zwiększają poziomy IGF-1, które są związane z kilkoma różnymi rodzajami raka. Testowane na zwierzętach białka mleka wykazują, że u ludzi i zwierząt powodują wysoki poziom cholesterolu i zatkane tętnice.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do mleka, które powoduje wiele problemów zdrowotnych, produkty takie jak jogurt i ser są bardzo korzystne dla ogólnego stanu zdrowia.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

6 alternatywnych metod leczenia bólu stawów

Zapalenie stawów to przewlekłe zaburzenie, które powoduje stany zapalne, deformacje i sztywność jednego lub więcej stawów. Jest to częsta dolegliwość u osób starszych, chociaż w niektórych...

Super herbata z naturalnych składników, która zabija pasożyty

Udowodniono naukowo, że składniki tej herbaty skutecznie zwalczają wiele poważnych chorób, takich jak demencja, rak i wiele innych. Receptura zawiera następujące składniki: Kurkuma Kurkuma jest przyprawą znaną z...

Przygotuj naturalny antybiotyk, który wzmocni Twój organizm

Ponieważ co najmniej raz tej zimy Ty lub ktoś ci bliski z pewnością padnie ofiarą osłabionej odporności, przeziębienia lub grypy proponujemy Ci rozwiązanie zapobiegawcze. Naturalny...

Zobacz jak zapobiec atakowi serca, obniżyć poziom cholesterolu

Na długo przed czasem przyzwyczajenia się do spożywania leków, ludzie byli w stanie utrzymać doskonałe zdrowie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego?Wszystko to ze względu na to,...

Niezliczone korzyści mieszanki czosnku i miodu

Oprócz tego, że jest to opcja naturalna, to możesz zrobić ją w domu z produktów, które masz pod ręką. W dzisiejszym przykładzie będziemy mówić o czosnku i...

Przygotuj wodę z rodzynkami, aby odtruć wątrobę i oczyścić jelita z toksyn

Jeden z ważnych narządów w organizmie - wątroba, odgrywa ważną rolę w wielu funkcjach organizmu i procesach metabolicznych. Jej główną funkcją jest neutralizować toksyny, zwalczać...