Strona głównaInformacjeKwitnący ogród w zapieczętowanej butelce, który nie był podlewany od ponad 40 lat

Kwitnący ogród w zapieczętowanej butelce, który nie był podlewany od ponad 40 lat

Kiedy David Latimer zasiał ziarna w szklanej butelce w Niedzielę Wielkanocną 1960 roku, nie miał pojęcia, że ​​wyrośnie z niego pas zieleni, który będzie kwitł nietknięty przez dziesięciolecia.

Pomimo faktu, że ostatni raz Latimer podlewał go w 1972 roku, zapieczętowany ogród butelkowy wciąż rośnie tak energicznie jak zawsze, wypełniając butelkę bujną roślinnością.

Po umieszczeniu trochę kompostu w kulistej butelce, Latimer ostrożnie zanurzył w nim ziarna, a następnie wlał pół litra wody.

Te plastikowe sandały i buty zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia

Wielu z nas nosi lub nosiło tanie plastikowe sandały, prawda? Ale eksperci ostrzegają, że należy je natychmiast wyrzucić! Czemu? Cóż możemy odpowiedzieć na to...

Butelkę zapieczętowano i umieszczono w jasnym miejscu, a magia fotosyntezy przejęła kontrolę.

Ogród butelkowy został całkowicie odcięty od świeżej wody i powietrza, z wyjątkiem jednego podlewania w 1972 roku, ale mimo to zdołał wytworzyć własny, samowystarczalny ekosystem.

Rośliny uzyskują energię potrzebną do wzrostu poprzez pochłanianie światła słonecznego w procesie fotosyntezy. Proces ten wytwarza również tlen i wilgoć w powietrzu; wilgoć gromadzi się wewnątrz butelki i „spada” z powrotem na rośliny.

Liście, które gniją na dnie butelki, wytwarzają dwutlenek węgla potrzebny do fotosyntezy i odżywiania.

To niewiarygodne, że przy odrobinie światła słonecznego rośliny mogą rozwijać się nawet w tym jedynym w swoim rodzaju środowisku, z powodzeniem tworząc mikrokosmos Ziemi w butelce.

Latimer, który ma teraz 80 lat, ma nadzieję, że kiedy umrze, jego dorosłe dzieci będą kontynuować eksperyment.

12 niebezpiecznych nawyków przed snem, których zawsze należy unikać

Oto 12 rzeczy, których należy unikać każdego wieczoru tuż przed pójściem spać, zwłaszcza jeśli ciężko ci jest zasnąć. Lista problemów, które zakłócają Twój sen, których...


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły