HomeInformacjeLekarze ostrzegają: ten popularny...

Lekarze ostrzegają: ten popularny lek niszczy wątrobę

Ostra niewydolność wątroby jest szybkim pogorszeniem czynności wątroby, występującym nawet u młodych ludzi lub każdego, kto nie cierpiał wcześniej na chorobę wątroby. Może powodować poważne komplikacje, takie jak wzrost ciśnienia w mózgu i nadmierne krwawienie.

Najczęstszą przyczyną jest przedawkowanie jednego popularnego leku, który może być teraz w twoim domu.

Acetaminofen i ostra niewydolność wątroby

[quads id=8]

Statystyki pokazują, że acetaminofen jest przyczyną ponad 2600 hospitalizacji, 56 000 wizyt na izbie przyjęć i około 460 zgonów rocznie. Ten składnik jest zawarty w wielu dostępnych bez recepty lekach, takich jak Tylenol, NyQuil, Excedrin i Theraflu.

[quads id=10]

Nawet w małych dawkach przyjmowanie acetaminofenu przez dłuższy czas może zaszkodzić ciału. Większość zgłoszonych przypadków przedawkowania acetaminofenu miała miejsce, gdy ludzie stosowali jednocześnie kilka leków acetaminofenowych, takich jak jednoczesne przyjmowanie leku na grypę i środka przeciwbólowego.

[quads id=9]

Ten składnik jest toksyczny dla wątroby. Journal of American Medical Association opublikował badanie, które pokazuje, że nawet jeśli weźmiesz acetaminofen zgodnie z zaleceniami, nadal może on uszkodzić wątrobę.

Sprawdź to ➡ ➡  Przyszli ludzie mogą mieć nieprawidłowości w budowie ciała wynikające ze zbyt częstego korzystania z technologii

Uczestnicy otrzymali tylko zalecaną dawkę acetaminofenu. Badanie trwało 2 tygodnie, a wyniki wykazały, że poziomy ważnego enzymu wątrobowego u uczestników z dwóch grup otrzymujących acetaminofen znacznie wzrosły – z 31 do 44%. Sugeruje to, że acetaminofen rzeczywiście uszkadza ich wątrobę.

[quads id=5]

Ten składnik wyczerpuje organizm przeciwutleniacza glutationu. W przypadku zbyt szybkiego wyczerpania wątroba może być tak obciążona, że ​​może prowadzić do ostrej niewydolności wątroby.

Pacjenci z zatruciem acetaminofenem otrzymują zastrzyk dożylny lub glutationowy, gdy są leczeni na oddziale ratunkowym, w celu ochrony wątroby.

Straszna prawda

[quads id=4]

Obecnie acetaminofen jest jednym z najniebezpieczniejszych leków na rynku. Ale bardziej niepokojący jest fakt, że jest obecny w większości gospodarstw domowych.

Jak wyjaśniają naukowcy, przyjmowanie tego leku z alkoholem zwiększa niebezpieczeństwo, takie jak przyjmowanie Tylenolu na kaca lub pigułka na ból głowy przed wypiciem. Ta niebezpieczna kombinacja zwiększa szanse na uszkodzenie nerek o 123%.

[quads id=3]

Pomiędzy „bezpieczną” a potencjalnie śmiertelną dawką acetaminofenu jest bardzo mały margines. Według PBS News, przyjmowanie acetaminofenu przez kilka dni, nawet o 25 procent powyżej maksymalnej dziennej dawki lub tylko 2 dodatkowe tabletki mogą uszkodzić wątrobę.

Sprawdź to ➡ ➡  Te znaki zodiaku są wyjątkowe. Czy jesteś jednym z nich?

Wszyscy wiemy, że leki na receptę i bez recepty zwykle wywołują niebezpieczne skutki uboczne. Niepokojące jest jednak to, że większość gospodarstw domowych zawiera jeden z najniebezpieczniejszych leków na rynku.

[quads id=7]

Leki zawierające ten niebezpieczny składnik są spożywane przez miliony każdego dnia, ponieważ są przeznaczone do różnych celów, takich jak leczenie bólów głowy, stawów i mięśni, bólu pleców, przeziębienia i grypy itp.

Teraz, gdy wiesz, że przedawkowanie acetaminofenu jest najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności wątroby możesz zacząć rozważać bardziej naturalne podejście do leczenia.


ZOBACZ TAKŻE