„Mam 23 lata, ale żyję w ciele starszego mężczyzny” – mówi 23-latek urodzony z progerią

Michiel Vandeweert

Michiel Vandeweert z Belgii urodził się z rzadkim zaburzeniem genetycznym zwanym progerią, co oznacza, że ​​starzeje się znacznie szybciej niż inni.

[quads id=8]

W czerwcu tego roku skończył 23 lata, co jest już znacznie powyżej przewidywań lekarzy, którzy wcześniej uważali, że może żyć maksymalnie około 12 lat.

[quads id=10]

„Zasadniczo jestem bardzo starą osobą w bardzo małym ciele”. tak Michiel mówi o sobie. Dwa lata temu zaczął przesyłać strumieniowo gry wideo na Twitchu, witrynie do strumieniowego przesyłania gier wideo.

[quads id=9]

Wywołało to szereg reakcji w mediach społecznościowych. „Pozytywne było to, że ludzie znajdowali wiele inspiracji w udostępnianych przeze mnie treściach, negatywne reakcje dotyczyły głównie tego, że wyglądam dziwnie”.

[quads id=5]

Michiel ma 15-letnią siostrę Amber, która również cierpi na progerię. Łączy ich ze sobą ścisła więź i chociaż, jak wszystkie braterskie relacje, często mają spory, kłótnie, wspierają się nawzajem we wszystkim i starają się żyć jak najpełniejszym życiem.

[quads id=4]
Amber

Michiel w wywiadzie dodał, że najbardziej przeszkadzają im drobiazgi, które wpływają na codzienne czynności i nie sprawiają innym trudności – na przykład kiedy muszą zdjąć coś z wyższej półki lub otworzyć butelkę.

[quads id=3]

Dla nich nawet te proste zadania mogą być niezwykle trudne, ponieważ są o wiele niżsi niż przeciętne osoby i nie są tak silne jak oni.

„Muszę jak najlepiej wykorzystać ten krótki czas, który mam. Choć brzmi to dziwnie, progeria miała bardzo pozytywny wpływ na mój styl życia”

[quads id=7]

On i Amber udostępniają również razem filmy na TikTok-u. Amber jest tak samo pozytywnie nastawiona do życia jak jej brat, a Michiel nie może się doczekać, aby zobaczyć, jak jego młodsza siostra będzie wyglądać jako dorosła.

Siemen, przyjaciel Michiela powiedział o rodzeństwie: „Jak na nich patrzę to widzę prawdziwych wojowników, ale jednocześnie wyluzowanych, pogodnych ludzi, którzy prowadzą beztroskie życie”.