Marzena Kipiel-Sztuka: Wspomnienia Sąsiadów Po Jej Śmierci

Życie i Trudności Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka, znana polska aktorka, od dłuższego czasu zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jej zmagania obejmowały przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, a także krążyły plotki o problemach z alkoholem. W styczniu 2024 roku trafiła do szpitala na operację biodra, gdzie lekarze odkryli dodatkowe, poważne problemy zdrowotne. Została przeniesiona do hospicjum w Wałbrzychu, gdzie niestety zmarła 9 czerwca 2024 roku.

Wspomnienia Bliskich i Przyjaciół

Podczas jej pogrzebu, rodzina i przyjaciele wyrazili wdzięczność za opiekę, jaką otrzymała w hospicjum. Siostra Marzeny, Dorota Kipiel, mówiła z wielkim uznaniem o personelu hospicjum. „Marzenka spędziła tam ostatnie tygodnie swojego życia. Podczas pogrzebu będziemy zbierać pieniądze na rzecz tego hospicjum. Pięknie się nią opiekowali, mimo że nie miała pieniędzy, oni pokrywali wszystkie koszty. Na pogrzebie będą wolontariusze, którzy będą kwestować. Chcemy ich wesprzeć i podziękować” – powiedziała Dorota Kipiel.

Wspomnienia Kolegi z Planu – Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski, który współpracował z Marzeną przez ponad 20 lat w serialu „Świat według Kiepskich”, wspominał o jej problemach zdrowotnych. „Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą – miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera” – powiedział w rozmowie z portalem „Pudelek”.

Aktor wspominał również o ich wspólnej pracy na planie, gdzie, jak w każdym środowisku zawodowym, zdarzały się nieporozumienia. „Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej – jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi – człowiek nie jest tylko dobry, albo tylko zły” – dodał Grabowski.

Sąsiedzi o Marzenie Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka miała silne powiązania z Legnicą, gdzie uczęszczała do szkoły, pracowała i została pochowana. Lokalny portal Lca.pl przypominał o jej miłości do dzieci, mimo że sama nie miała własnych. Aktorka chętnie uczestniczyła w lokalnych wydarzeniach i imprezach charytatywnych.

„Sama dzieci nie miała, bo jak mówiła 'Bozia nie dała’, ale kochała je i spotykała się z nimi zawsze, kiedy była ku temu okazja. Jej wielką miłością były zwierzęta. Zawsze podkreślała, że kocha Legnicę i to jest jej miejsce na ziemi. Cała Polska znała ją jako Halinkę Kiepską, ale dla nas była zwykłą 'babą z sąsiedztwa’, życzliwą, szczerą do bólu, kiedy było trzeba i zawsze uśmiechniętą” – ujawnia redakcja lokalnego portalu Lca.pl.

Podsumowanie

Marzena Kipiel-Sztuka pozostawiła po sobie wspomnienia pełne miłości i serdeczności. Jej życie było naznaczone wieloma trudnościami, ale również pełne pasji i oddania dla innych. Zarówno rodzina, przyjaciele, jak i sąsiedzi wspominają ją jako osobę ciepłą i otwartą, która zawsze starała się pomagać innym, mimo własnych problemów. Jej spuścizna będzie żyć w sercach tych, którzy mieli szczęście ją znać i z nią współpracować.