Najbardziej niebezpieczna jest bezbolesna postać zawału serca. Sprawdź jej objawy!

Bezbolesna postać zawału serca może dotknąć cię tak samo, jak zawał z normalnymi objawami.

Różnica polega na tym, że jeśli choroba nie zostanie  wcześnie rozpoznana, może mieć znacznie większy wpływ na ogólny stan zdrowia pacjenta.

Ponadto, według eksperta Briana Kransa, te „ciche” zawały serca stanowią do 45% wszystkich zawałów serca i mogą objawiać się na różne sposoby.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś miał pojęcie o tym poważnym problemie i był w stanie uniknąć jego potencjalnych konsekwencji, jeśli to konieczne.

Zawał serca i zdrowie ludzi 

Oczywiście wielu osobom i lekarzom znane są niemal wszystkie informacje na temat zawału serca, takie jak znaczenie przywrócenia przepływu krwi w tętnicy wieńcowej w przypadku tej groźnej choroby.

Można to jednak osiągnąć tylko wtedy, gdy pacjent dotrze na czas na oddział kardiologii inwazyjnej, gdzie eksperci zajmą się nim i zrobią wszystko, by uratować mu życie.

Ważnym aspektem w tym przypadku jest poznanie podstawowych symptomów charakterystycznych dla tego problemu. Aż 70% z nich to głównie: 

  • silny, długotrwały ból w klatce piersiowej trwający dłużej niż 30 minut
  • uczucie strachu przed śmiercią
  • blada skóra
  • zimne czoło
  • uczucie intensywnego napięcia w klatce piersiowej
  • wymioty, zwłaszcza u kobiet 
  • zaduch
  • oddychanie powierzchniowe

Należy jednak wspomnieć, że w przypadku tej groźnej choroby mogą pojawić się inne, nietypowe objawy.

Należą do nich przeszywający ból w jamie brzusznej, omdlenia i wymioty, silny kaszel, ból głowy, zawroty głowy, niewyraźne widzenie, drętwienie rąk i niewyraźna mowa.

Ryzyko wystąpienia zawału serca może ujawnić również odpowiednie badanie krwi, które wykona prawie każdy lekarz pierwszego kontaktu.

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, zdecydowanie nie czekaj na nic i wezwij pogotowie. 

Najbardziej niebezpieczna postać zawału serca 

Teraz już wiesz, że zawał serca to bardzo niebezpieczna choroba, która często charakteryzuje się identycznymi objawami.

Niestety wiele osób nie ma pojęcia, że ​​istnieje inna postać tego problemu, którą większość ekspertów uważa za najbardziej niebezpieczną.

Dzieje się tak dlatego, że jest to postać całkowicie bezobjawowa, zwana też bezbolesną, która objawia się jedynie znacznym zmęczeniem i sennością.

Zdaniem wielu ekspertów problem polega głównie na tym, że nie można jej wcześnie zdiagnozować, a co za tym idzie, może mieć poważne skutki dla zdrowia człowieka. 

Tak więc, jeśli doświadczasz ciężkiego niewyjaśnionego zmęczenia, monitoruj swój puls i ciśnienie krwi przez kilka dni.

W postaci bezobjawowej mogą być widoczne objawy, takie jak niestabilne ciśnienie krwi, które czasami spada, a czasami wzrasta.

Wskazane jest również obserwowanie pulsu, który w tym przypadku może zwolnić lub wręcz przeciwnie przyspieszyć.

Do grupy ryzyka wystąpienia tej poważnej choroby należą osoby po 60 roku życia, chorzy na cukrzycę i/lub nadciśnienie tętnicze oraz osoby po przebytym zawale serca.


ZOBACZ TAKŻE