HomeInformacjeNajzdrowsza żywność: może obniżyć...

Najzdrowsza żywność: może obniżyć poziom cholesterolu, zapobiega zawałowi i udarowi

Daktyle uważane są za jeden z najzdrowszych owoców na świecie i nic dziwnego, ponieważ obfitują w wiele składników odżywczych i mają szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Mogą pomóc z długą listą chorób i schorzeń, dlatego zaleca się włączenie ich do codziennej diety tak szybko, jak to możliwe.

Doskonałe źródło żelaza

Daktyle są bogate w żelazo, więc są zalecane dla pacjentów cierpiących na anemię. Tylko 100 gram zawiera około 0,90 mg żelaza, co stanowi około 11% zalecanego dziennego spożycia. Żelazo jest bardzo ważne dla określenia zdolności przenoszenia tlenu we krwi, a ludzie, którzy mają niski poziom tego składnika odżywczego mogą cierpieć z powodu wielu powikłań, co jest szczególnie istotne dla kobiet w ciąży i dzieci w okresie dojrzewania.

Znakomicie chronią przed biegunką           

Daktyle są bogate w potas, co jest bardzo korzystne, jeśli masz problem z biegunką. Dodatkowo daktyle pomagają szybko odzyskać florę jelitową. Przy regularnym spożywaniu jest znacznie łatwiej jelitom tworzyć dobre bakterie.

Naturalne lekarstwo na zaparcia

Oprócz zatrzymania biegunki mogą pomóc w zaparciach, ponieważ pomagają trawić pokarm szybciej i łatwiej. Zamocz kilka daktyli w szklance wody na noc i wypij płyn rano wraz z daktylami.

Sprawdź to ➡ ➡  Dała mężowi 1 łyżkę oleju kokosowego dwa razy dziennie przez miesiąc. Nie uwierzysz, co się stało !!!

Reguluj masę ciała

Daktyle wywołują uczucie sytości, co jest dobre, jeśli próbujesz stracić kilka kilogramów. Jedzenie ich na śniadanie, na pusty żołądek, reguluje pracę jelit i daje ciału cukier, którego pragnie. Ale nie przesadzaj, ponieważ możesz uzyskać przeciwne wyniki. Obfitują w cukry, więc nadmierna konsumpcja może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Obniżają poziom cholesterolu

Inną z ich wielu zalet jest to, że obniżają one wysoki poziom cholesterolu w organizmie i zapobiegają tworzeniu się płytki tętniczej i złogów tłuszczu. Jedząc kilka daktyli dziennie utrzymasz swoje tętnice w zdrowiu, a Twój cholesterol będzie pod kontrolą!

Wzmocnią serce

Daktyle to super pożywienie, które wzmocni twoje serce i utrzyma je w najlepszym stanie. Oto, co musisz zrobić, jeśli chcesz zachować zdrowie swojego serca: zanurz garść daktyli w szklance wody i pozostaw je na noc. Rano wyjmij daktyle i usuń nasiona. Umieść nasiona w blenderze i zmiksuj je z wodą. Pij to kilka razy dziennie.

Niższe ciśnienie krwi

Jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie krwi, daktyle są właściwym wyborem dla Ciebie. Mają niską zawartość sodu i są bogate w potas i magnez. Tylko jedna porcja 5-6 daktyli zawiera około 80 miligramów magnezu i według badań 370 mg magnezu dziennie może obniżyć ciśnienie krwi.

Sprawdź to ➡ ➡  Naukowcy testują aerozol do nosa, który może skrócić przeziębienie

Ochrona przed udarem

Przeprowadzone badania dotyczące związku między spożyciem daktyli i ryzykiem udaru również były pozytywne. Ponad pół tuzina badań wskazuje, że obecność 100 mg magnezu w codziennym pożywieniu pomaga zmniejszyć ryzyko udaru mózgu o 10 procent. Wyniki tych badań zostały opublikowane przez American Journal of Clinical Nutrition.


ZOBACZ TAKŻE