Strona główna Informacje Nasiona jabłek i rak: co wielkie koncerny ukrywają przed tobą od lat

Nasiona jabłek i rak: co wielkie koncerny ukrywają przed tobą od lat

Czy mogę o coś zapytać – czy kiedykolwiek próbowałeś jeść nasiona jabłek? Nasiona moreli, gorzkie migdały czy pestki wiśni? Jeśli NIE, to prawdopodobnie martwisz się zawartością cyjanku, prawda?

Panie i panowie! Naprawdę uważamy, że przeprowadzone badanie na dobre zmieni Wasze zdanie. Tak, cyjanek jest zabójczy, ale nie w sposób, w jaki jest stosowany w leczeniu raka.

Jest to bardzo WAŻNE, abyś zrozumiał(a) – nasiona jabłka / moreli lub gorzkie migdały cię nie zabiją. Szybkie pytanie – czy nazwa „amigdalina” coś Ci mówi?

Amigdalina ma dwie cząsteczki glukozy i jedną cząsteczkę cyjanku i benzaldehydu. Może to zabrzmieć dziwnie, ale powinieneś wiedzieć, że cyjanek i benzaldehyd tylko atakują komórki rakowe. Jest to część ich aktywności metabolicznej.

W przeciwnym razie związki pozostają w całości i przechodzą przez przewód pokarmowy. Komórki rakowe żywią się cukrem, więc koncentrują się na amigdalinie ze względu na zawartej w niej glukozie. Już wiesz, co będzie dalej.

Gdy komórki rakowe spróbują metabolizować amigdalinę, spożywają cyjanek i benzaldehyd. Cząsteczki cukru są przynętą. Beta-glukozydaza, enzym w komórkach rakowych, odblokowuje związek amigdaliny i uwalnia śmiertelne cząsteczki.

Normalne komórki nie mogą metabolizować amigdaliny. To dlatego, że zawierają rodan, enzym, który wiąże się z wolnymi cząsteczkami cyjanku i tworzy cyjaniany. Są one wydalane z moczem.

Dlaczego wszyscy tak bardzo boją się zastosowania amigdaliny w leczeniu raka?

Oto, co musisz wiedzieć – letril, czyli B17 to skoncentrowany ekstrakt z pestek moreli, który zabija raka. Właśnie to wszyscy starają się ukryć. Dr Ernst Krebb opracował letril w 1952 r.

Upłynnił i oczyścił amigdalinę z nasion moreli, a głównym celem było wstrzyknięcie jej pacjentom chorym na raka. Dr John Richardson potwierdził skuteczność letrilu i wyleczył kilku pacjentów z rakiem za pomocą letrilu. Letril został zakazany w 1971 roku.

I ostatnia rzecz – panie i panowie nie zrozumcie nas źle! Kilka pestek moreli nie wyleczy raka. Całe leczenie trwa kilka miesięcy, a chorzy na raka powinni jeść kilkadziesiąt tych nasion.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Często delektujemy się jedzeniem lub napojami nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych, które mogą wywołać. Co gorsza często podajemy to jedzenie i napoje naszym...
Niepokojące wiadomości o kobiecie, która prawie straciła życie z powodu ciężkiej infekcji bakteryjnej rozprzestrzeniły się w Internecie jak pożar. Wszystko zaczęło się, gdy kobieta,...
Biedronka azjatycka ( Harmonia axyridis) to tak naprawdę nie biedronka, a chrząszcze, które zostały sztucznie wprowadzone w Europie na początku XX wieku jako środek zwalczania szkodników. Podczas....
Nie ma wątpliwości, że szpinak jest jednym z najzdrowszych warzyw na świecie. To liściaste warzywo to prawdziwy magazyn składników odżywczych, w tym witamin i minerałów,...
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu twoi dziadkowie nie cierpią na alergie pokarmowe? W dzisiejszych czasach alergia jest najczęstszym problemem dotykającym większość dzieci. Stało się problemem...