Strona głównaInformacjeNigdy nie pij z rana wody pozostawionej na noc w szklance - oto powód

Nigdy nie pij z rana wody pozostawionej na noc w szklance – oto powód

Wiedząc jak ważnie jest nawodnienie organizmu wielu ludzi zostawia szklankę wody na nocnej szafce przed pójściem spać, aby obudzić się w nocy lub z rana i się napić. I wszyscy zapewne, którzy to robią regularnie czują dziwny smak jaki ma ta woda rano.

To się dzieje z ciałem, gdy wypijesz szklankę mleka migdałowego

Mleko migdałowe jest wysoce zalecane do wzmacniania układu odpornościowego i stymulowania utraty wagi. Jest to szczególnie korzystne dla dzieci. Po pierwsze, migdały są bogate w...

Woda w przeciwieństwie do żywności nie zawiera cukrów ani białek, na których żyją mikroby. Więc nie możemy powiedzieć, że to mikroby odpowiadają za jej dziwny smak.

Po pierwsze – woda pozostawiona w szklance jest bardziej podatna na cząsteczki kurzu i bakterie przenoszone przez powietrze.

Z drugiej strony, gdy woda jest wystawiona na działanie powietrza pochłania dwutlenek węgla, którego niewielka część jest przekształcana w kwas węglowy. Innymi słowy oznacza to, że woda wystawiona na działanie powietrza jest podatna na zmianę swojej struktury chemicznej.Mówiąc dokładniej kwas węglowy przekształca się w węglan lub wodorowęglan, gdy uwalnia jeden lub dwa protony, co z kolei zmienia pH wody. Ta zmiana wpływa również na jej smak.Chociaż niekoniecznie oznacza to, że woda, która była przez całą noc na stoliku nocnym jest szkodliwa do picia to zdecydowanie warto się zastanowić czy warto ją pić, ponieważ woda ta zgromadziła dużo kurzu i bakterii przenoszonych przez powietrze.


Pierwszy tydzień lutego ma dla tych znaków zodiaku miłą niespodziankę

Podczas gdy jedni skorzystają z energii Pełni Księżyca w Lwie, innym będzie trudno poprawić pewne sfery życia prywatnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się...

Tak więc następnym razem, gdy poczujesz pragnienie po przebudzeniu po prostu udaj się do swojej kuchni i wypij czystą wodę.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły