Strona głównaInformacjePopularny suplement "przeciwstarzeniowy" może prowadzić do raka mózgu

Popularny suplement „przeciwstarzeniowy” może prowadzić do raka mózgu

Badanie przeprowadzone przez University of Missouri wykazało, że przyjmowanie popularnego suplementu witaminowego może przyczynić się do ryzyka wystąpienia raka mózgu.

Witamina, zwana rybozydem nikotynamidu jest odmianą B3. Przyjmowanie pigułki odżywczej może prowadzić do zwiększenia szans na raka mózgu, zgodnie z wynikami badania.

Jeśli masz typ krwi O unikaj tego – to może ocalić Twoje życie!

Ludzie o typie krwi 0 są uważani za uniwersalnych dawców, ponieważ mogą dostarczać krew wszystkim innym grupom krwi, ale mogą otrzymywać krew tylko od...

Znany ze swoich korzyści dla metabolizmu, zdrowia mózgu i układów sercowo-naczyniowych, rybozyd nikotynamidu jest czasami określany jako witamina „przeciwstarzeniowa”.

Narodowy Instytut Zdrowia donosi, że NR może być stosowany do „modulowania procesu starzenia i tym samym wykazywać działanie przedłużające życie”, zgodnie z wcześniejszymi badaniami, chociaż pełne efekty i proces robienia tego nie są jeszcze jasne.

Jednak nowe badania międzynarodowej grupy naukowców i chemików wykazały, że wysoki poziom NR może również prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju raka.

Według komunikatu Uniwersytetu Missouri na temat wyników badań, „NR może nie tylko zwiększyć czyjeś ryzyko rozwoju raka piersi, ale także może spowodować przerzuty lub rozprzestrzenianie się raka do mózgu.”

Elena Goun, profesor nadzwyczajny chemii w MU i jeden z autorów badania, powiedział, że kiedy rak dociera do mózgu, wyniki są śmiertelne, ponieważ nie ma żadnych realnych dostępnych metod leczenia.

„Niektórzy ludzie biorą witaminy i suplementy, ponieważ automatycznie zakładają, że witaminy i suplementy mają tylko pozytywne korzyści zdrowotne, ale bardzo niewiele wiadomo o tym, jak faktycznie działają”

powiedział Goun

Ze względu na ten brak wiedzy, zostaliśmy zainspirowani do zbadania podstawowych pytań dotyczących tego, jak witaminy i suplementy działają w organizmie”.

Wyższe ryzyko przerzutów raka mózgu ujawniła praca Goun’a badająca wpływ NR na rozprzestrzenianie się raka, ze względu na zwiększony metabolizm.

Wykorzystując sondy oparte na bioluminescencji, Goun i jej koledzy autorzy badania byli w stanie zobaczyć, jak NR wpływa na wzrost raka.

Używając technologii bioluminescencyjnej, badacze byli w stanie zbadać obecność NR za pomocą światła, zauważając, że „im jaśniejsze jest światło, tym więcej NR jest obecne.”

Podczas gdy NR jest już szeroko stosowany u ludzi i jest badany w tak wielu trwających badaniach klinicznych dla dodatkowych zastosowań, wiele z tego, jak działa NR jest czarną skrzynką – nie jest rozumiane”, powiedział Goun.

Powiedzieli Ci, że ocet jabłkowy jest dla ciebie świetny, ale tego nie powiedzieli

Lecznicze właściwości octu jabłkowego są niezaprzeczalne. Po pierwsze, ten wspaniały składnik kuchenny ma silne właściwości antyseptyczne, co czyni go doskonałym narzędziem przeciwko bakteriom. Jest to również...

„Więc to zainspirowało nas do wymyślenia tej nowatorskiej techniki obrazowania opartej na ultraczułym obrazowaniu bioluminescencyjnym, które pozwala na ilościowe określenie poziomów NR w czasie rzeczywistym w sposób nieinwazyjny”.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły