Strona główna Informacje Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Poznaj naturalne środki na ból zęba, które faktycznie działają

Prawdopodobnie zgodzisz się, że ból zęba jest jednym z najgorszych bólu jakiego możesz kiedykolwiek doświadczyć. Może pojawić się w dowolnym momencie, gdy jesz ulubioną czekoladę lub lody.

Ból zęba może być spowodowany różnymi przyczynami, takimi jak uszkodzenie zęba, próchnica, ubytki itp., a jego intensywność może wahać się od łagodnego do silnego.

Bez względu na przyczynę i intensywność ten wyniszczający ból może zostać przeniesiony do innego obszaru, takiego jak uszy, głowa itp.

Aby temu zapobiec i usunąć ból zęba musisz szybko zareagować. Chociaż pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl jest przyjmowanie środków przeciwbólowych lub antybiotyków, musisz wiedzieć, że twoje ciało może stać się odporne na ich działanie.

Dlatego najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na złagodzenie i leczenie bólu zęba jest zastosowanie naturalnych środków.

W tym celu przedstawiamy kilka alternatywnych metod leczenia, które łagodzą ból zęba szybko i naturalnie, bez żadnych skutków ubocznych.

1. czosnek

To warzywo jest szeroko stosowane w leczeniu bólu zęba ze względu na jego działanie antybiotyczne. Aby złagodzić ból przeżuj jeden lub dwa ząbki czosnku.

Inną opcją jest zmieszanie proszku czosnkowego ze stołową lub czarną solą, a następnie nałożenie go na bolący ząb. Twój ból zęba zostanie najpierw zmniejszony, a następnie całkowicie wyeliminowany.

2. Herbata miętowa

Aby przygotować tę herbatę zagotuj szklankę wody i dodaj jedną łyżeczkę suszonych liści mięty pieprzowej. Niech zaparza się przez około dwadzieścia minut, a następnie odcedź. Gdy ostygnie wypłucz nią usta, a następnie wypluj ją lub połknij. Powtórz tyle, ile to konieczne.

3. Cebula

Żucie cebuli może pomóc złagodzić ból zęba, a także zmniejszyć infekcje i stany zapalne dzięki silnym właściwościom antyseptycznym i przeciwdrobnoustrojowym. Jak tylko zauważysz ból żuj cebulę. Inną opcją użycia tego warzywa do łagodzenia bólu zęba jest umieszczenie plastra cebuli na bolącym zębie.

4. Olejek goździkowy

Innym dobrym naturalnym lekarstwem na ból zęba jest olejek goździkowy. Wystarczy nałożyć trochę na dotknięty ząb, a jego działanie przeciwbakteryjne i drętwienie wkrótce zmniejszy pulsujący ból. Na początku możesz poczuć lekkie pieczenie, ale później odczujesz ulgę w bólu.

5. Ciepła słona woda

To leczenie domowe wymaga szklanki gorącej wody i ½ łyżki soli. Dodaj sól do wody, a gdy roztwór nieco ostygnie przepłucz nim usta. To leczenie zmniejszy obrzęk dziąseł i ból zęba.

6. Kostka lodu

Za pomocą jednej kostki lodu możesz znieczulić bolący obszar i wyeliminować ból zęba. Włóż kostkę lodu do plastikowej torby i owiń szmatką. Umieść ją w bolącym miejscu i pozostaw na około 15 minut. Mimo że jest to rozwiązanie tymczasowe zahamuje nerwy, zmniejszając w ten sposób ból.

7. Ekstrakt waniliowy

Ekstrakt z wanilii jest prostym, ale skutecznym sposób leczenia bólu zęba. Nałóż wacik nasączony ekstraktem waniliowym na bolący ząb. Powtarzaj tyle razy ile to konieczne, aby złagodzić ból.

zobacz także

Piła płyn z ugotowanych bananów przed pójściem do łóżka. Nie uwierzysz, co się stało

Bezsenność to częsty problem zdrowotny dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Istnieje wiele przyczyn tego stanu, w tym depresja, lęk, stres, a także niektóre leki. W...

Poznaj powód dlaczego kobiety w Chinach nie chorują na raka piersi!

Artykuł przedstawia Jane Plant, wybitnego profesora i znawcę geochemii, ale także matkę i żonę.W 1987 roku w wieku 42 lat zdiagnozowano u niej raka...

Rozmaryn – chroni przed chorobą Alzheimera i poprawia pamięć o 75%

Olejek eteryczny z rozmarynu ma szereg zalet zdrowotnych i znajduje się w wielu preparatach zdrowotnych. Ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu i jest bardzo skuteczny w...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Według statystyk rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci ze wszystkich zgonów związanych z rakiem. Dzieje się tak dlatego, że pacjenci cierpiący na raka...
Zazwyczaj ludzie mają tendencję do noszenia nowych ubrań przed ich praniem. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz nosić o wiele więcej niż ubrania.Proces między produkcją...
Rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Jednym z najczęstszych rodzajów raka jest rak okrężnicy, z szacowaną liczbą 50 000 zgonów w USA...
Ostatnie badania pokazują, że plaża jest jednym z najlepszych miejsc na złagodzenie stresu i uzdrowienie mózgu. „Woda jest uważana za eliksir i źródło życia....
Setki lat temu rak był prawie nieznanym terminem. Jednak wzrost konsumpcji niskiej jakości żywności i produktów mlecznych, żywności przetworzonej, cukru rafinowanego spowodował powstanie wielu...