Strona główna Informacje Po przeczytaniu tych 3 faktów nigdy nie będziesz używać smartfona przed snem!

Po przeczytaniu tych 3 faktów nigdy nie będziesz używać smartfona przed snem!

Czyż nie jest tak, że tuż przed zamknięciem oczu i podróżą do krainy snów wszyscy chcą sprawdzić pocztę e-mail, informacje na Facebooku, porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu sprawdzić pogodę na następny dzień? Robimy to z naszych wygodnych łóżek, używając naszych najnowszych smartfonów.

Ale badacze niestrudzenie badają wpływ smartfonów na nasze ogólne zdrowie, a odkryte przez nich wyniki nie są pozytywne.

Większość ludzi martwi się promieniowaniem telefonu komórkowego, ale nie jest to największy problem, jaki należy mieć na uwadze jeśli chodzi o skutki uboczne korzystania z telefonów komórkowych.

Jak wyjaśniają naukowcy, powinniśmy się martwić niebieskim światłem emitowanym przez smartfony, które może powodować liczne problemy zdrowotne.

Codziennie jesteśmy naturalnie narażeni na niebieskie światło ze słońca, ponieważ światło to jest częścią pełnego spektrum światła. Ale kiedy jesteśmy narażeni na to w nocy za pomocą naszych smartfonów, laptopów, tabletów i innych ekranów LED może to uszkodzić wzrok, a także zahamować produkcję melatoniny – hormonu, który pomaga ci zasnąć.

Według naukowców smartfony są związane z tymi 3 problemami zdrowotnymi:

1. Zwiększone ryzyko raka

Im więcej ekspozycji na niebieskie światło ze smartfonów w nocy, tym więcej problemów ze snem. Z drugiej strony zaburzony sen zwiększa ryzyko raka, zwłaszcza raka prostaty i piersi.

Melatonina, hormon tłumiony przez niebieskie światło jest silnym przeciwutleniaczem i naturalną bronią organizmu przed rakiem.

Tak więc używając smartfona tuż przed snem faktycznie niszczysz mechanizm obronny organizmu przed tą śmiertelną chorobą.

2. Utrata snu

Melatonina reguluje cykl snu / czuwania organizmu, a niebieskie światło zakłóca jej produkcję. Z kolei brak snu prowadzi do różnych problemów zdrowotnych , w tym:

Depresja

Przybranie na wadze

Problemy z pamięcią

Problemy sercowo-naczyniowe

Wolniejszy czas reakcji

Starzejąca się skóra

3. Uszkodzenie oczu

Narażenie na światło niebieskie uszkadza siatkówkę, prowadząc do utraty widzenia centralnego – zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy.

Jeden z lekarzy opowiada historię 35-letniego pacjenta, którego oczy z zaćmą były w podobnym stanie jak u osób po 75-tym roku życia. Mówi, że głównym powodem tego było używanie smartfona przed snem.

Dzisiaj zamiast przeglądać internet przed zaśnięciem pomyśl o tym co właśnie przeczytałeś!

zobacz także

Najzdrowsza żywność: może obniżyć poziom cholesterolu, zapobiega zawałowi i udarowi

Daktyle uważane są za jeden z najzdrowszych owoców na świecie i nic dziwnego, ponieważ obfitują w wiele składników odżywczych i mają szeroki zakres korzyści...

Ostrzeżenie! Zgniłe ziemniaki zabiły całą rodzinę!

Ziemniaki są pysznymi, ulubionymi przez rodzinę warzywami, które mają znaczący udział w naszych codziennych posiłkach. Są nie tylko łatwe do zrobienia, ale także mają...

Dotknij podniebienia za pomocą języka i oddychaj przez 60 sekund

Techniki oddychania są niezwykle pomocne w pomaganiu ludziom zasypiać. Zapewniają odprężenie, uspokajają ciało i umysł oraz pomagają zasnąć w krótkim czasie. Ponadto ta technika jest również...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Nerki, jeden z najważniejszych narządów w organizmie pomagają odfiltrować odpady z krwi, a także biorą udział w regulacji ciśnienia krwi, równowagi elektrolitowej i produkcji...
Żyjemy w świecie, w którym toksyny i chemikalia są wszędzie wokół nas. Są w jedzeniu, w którym spożywamy, w rzeczach, w którym chodzimy, w otoczeniu,...
Pieprzyki są częstym problemem kosmetycznym, który dotyka większość populacji. W rzeczywistości nie ma osoby, która nie posiada przynajmniej jednego pieprzyka na swoim ciele. Pieprzyki mają różne...
Istnieje kilka powodów, dla których surimi - imitacja paluszków krabowych zawiniętych w plastikowe opakowania to ulubiona przekąska wielu osób. Po pierwsze wyglądają jak krab, nawet...
Gotowanie, smażenie na żeliwnej patelni zwiększa wchłanianie tego ważnego metalu przez organizm. Jeśli nie odkryłeś jeszcze zalet żeliwnych naczyń, oto 10 powodów, dla których warto...