Po przeczytaniu tych 3 faktów nigdy nie będziesz używać smartfona przed snem!

Czyż nie jest tak, że tuż przed zamknięciem oczu i podróżą do krainy snów wszyscy chcą sprawdzić pocztę e-mail, informacje na Facebooku, porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu sprawdzić pogodę na następny dzień? Robimy to z naszych wygodnych łóżek, używając naszych najnowszych smartfonów.

Ale badacze niestrudzenie badają wpływ smartfonów na nasze ogólne zdrowie, a odkryte przez nich wyniki nie są pozytywne.

Większość ludzi martwi się promieniowaniem telefonu komórkowego, ale nie jest to największy problem, jaki należy mieć na uwadze jeśli chodzi o skutki uboczne korzystania z telefonów komórkowych.

Jak wyjaśniają naukowcy, powinniśmy się martwić niebieskim światłem emitowanym przez smartfony, które może powodować liczne problemy zdrowotne.

Codziennie jesteśmy naturalnie narażeni na niebieskie światło ze słońca, ponieważ światło to jest częścią pełnego spektrum światła. Ale kiedy jesteśmy narażeni na to w nocy za pomocą naszych smartfonów, laptopów, tabletów i innych ekranów LED może to uszkodzić wzrok, a także zahamować produkcję melatoniny – hormonu, który pomaga ci zasnąć.

Według naukowców smartfony są związane z tymi 3 problemami zdrowotnymi:

1. Zwiększone ryzyko raka

Im więcej ekspozycji na niebieskie światło ze smartfonów w nocy, tym więcej problemów ze snem. Z drugiej strony zaburzony sen zwiększa ryzyko raka, zwłaszcza raka prostaty i piersi.

Melatonina, hormon tłumiony przez niebieskie światło jest silnym przeciwutleniaczem i naturalną bronią organizmu przed rakiem.

Tak więc używając smartfona tuż przed snem faktycznie niszczysz mechanizm obronny organizmu przed tą śmiertelną chorobą.

2. Utrata snu

Melatonina reguluje cykl snu / czuwania organizmu, a niebieskie światło zakłóca jej produkcję. Z kolei brak snu prowadzi do różnych problemów zdrowotnych , w tym:

Depresja

Przybranie na wadze

Problemy z pamięcią

Problemy sercowo-naczyniowe

Wolniejszy czas reakcji

Starzejąca się skóra

3. Uszkodzenie oczu

Narażenie na światło niebieskie uszkadza siatkówkę, prowadząc do utraty widzenia centralnego – zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy.

Jeden z lekarzy opowiada historię 35-letniego pacjenta, którego oczy z zaćmą były w podobnym stanie jak u osób po 75-tym roku życia. Mówi, że głównym powodem tego było używanie smartfona przed snem.

Dzisiaj zamiast przeglądać internet przed zaśnięciem pomyśl o tym co właśnie przeczytałeś!