Przyszli ludzie mogą mieć nieprawidłowości w budowie ciała wynikające ze zbyt częstego korzystania z technologii

nieprawidłowości

Postępy w technologii zmieniają sposób pracy i funkcjonowania ludzi, często przyspieszając proces lub tworząc wydajność. Istnieje jednak możliwość, że technologia wpływa na nasze ciała, zwłaszcza z powodu częstego korzystania z niej.

Projekt badawczy zlecony przez TollFreeForwarding ostrzega, że zbyt częste korzystanie z technologii może tworzyć nieprawidłowości. Naukowcy współpracowali z projektantem 3D, aby stworzyć obrazy „przyszłego człowieka”, który pokazuje problemy związane z technologią z codziennego użytkowania technologii. Naukowcy nazwali model 3D „Mindy”.

Aby pokazać wpływ technologii na ludzkie ciało, zwłaszcza przez długi okres czasu, zespół przestudiował badania naukowe i opinie ekspertów na ten temat, a konkretnie negatywne skutki, jakie technologia może mieć na ludzkie ciało.

Projekt na obrazie został oparty na ciągłym korzystaniu ze smartfonów, laptopów i innych form technologii.

Wpływ na plecy


Naukowcy przewidują, że w przyszłości Mindy będzie miała skrzywione plecy. Byłoby to z nadużywania nowoczesnych przedmiotów technologicznych, wpływających na sposób, w jaki ludzie siedzą i stoją.

Uważają, że ciągłe patrzenie w dół na smartfon i patrzenie w górę na ekran komputera może nadwyrężyć części ciała, prowadząc do łukowatych pleców i niewłaściwego ułożenia w kręgosłupie.

„Spędzanie godzin na patrzeniu w dół na telefon obciąża twój kark i wytrąca kręgosłup z równowagi. W konsekwencji, mięśnie w szyi muszą poświęcić dodatkowy wysiłek, aby utrzymać głowę”

Caleb Backe, ekspert ds. zdrowia i wellness

Wspomniał również, że wielogodzinne siedzenie przed komputerem może spowodować wyciągnięcie tułowia przed biodra, zamiast pionowego wyprostowania tułowia i wyrównania go z biodrami.

Ramiona i dłonie też się zmienią


Inną widoczną cechą obrazu 3D jest to, co badacze nazywają „pazurem tekstowym”, zwanym również zespołem cieśni sześciennej – stanem nerwu w łokciu, który powoduje drętwienie palców – spowodowanym przez ciągłe używanie smartfona.

Ten nowy termin został wymyślony, aby wyjaśnić jak ręka przybiera trwałą formę pazura z powodu ciągłego trzymania smartfona.

pazur tekstowy

„Kilka lat temu mobilne korzystanie z Internetu przewyższyło korzystanie z komputerów stacjonarnych, a my teraz trzymamy Internet w naszych rękach. Jednak sposób, w jaki trzymamy nasze telefony może powodować obciążenie w niektórych punktach styku – powodując „pazur tekstowy”, który jest znany jako zespół cieśni sześciennej”, stwierdził dr Nikola Djordjevic, lekarz i współzałożyciel Med Alert Help.

Przyszli ludzie mogą mieć również 90-stopniowy łokieć od nadmiernego korzystania z technologii. Ten pomysł jest rozszerzeniem wyjaśnienia dla pazura tekstowego, obu cech zespołu cieśni sześciennej, również od zbyt częstego korzystania ze smartfona.

Technologia wpłynie też na szyję


Postawa obrazu 3D, Mindy, pokazuje również wpływ technologii na szyję. „Kiedy pracujesz na komputerze lub patrzysz w dół na swój telefon, mięśnie z tyłu szyi muszą się skurczyć, aby utrzymać głowę w górze. Im więcej patrzysz w dół, tym ciężej mięśnie muszą pracować, aby utrzymać głowę w górze” – wyjaśnił dr K. Daniel Riew, lekarz z New York-Presbyterian Orch Spine Hospital.

Dodatkowe cechy, na które może mieć wpływ


Badanie przewiduje, że przyszli ludzie będą mieli grubszą czaszkę, aby chronić mózg przed promieniowaniem ze smartfonów, a także, że ludzie rozwiną drugą powiekę, aby chronić oczy przed napięciem i zbyt dużą ilością niebieskiego światła z ekspozycji na ekran.

druga powieka

„Ludzie mogą rozwinąć większą wewnętrzną powiekę, aby zapobiec ekspozycji na nadmierne światło lub soczewka oka może być ewolucyjnie rozwinięta tak, że blokuje przychodzące niebieskie światło, ale nie inne światła o wysokiej długości fali, takie jak zielone, żółte lub czerwone”, powiedział Kasun Ratnayake, badacz z University of Toledo.


ZOBACZ TAKŻE