Renata Pałys: „Rozmawiałyśmy o pogrzebie, jak ma wyglądać” – ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki


W świecie polskiego show-biznesu pojawiły się smutne wieści o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, aktorki znanej i cenionej za rolę Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Informację o jej odejściu potwierdziła Renata Pałys, jej długoletnia koleżanka z planu. Kipiel-Sztuka, która zmarła w wieku 58 lat, przebywała w hospicjum przed śmiercią. Aktorka nie miała bliskiej rodziny, która mogłaby zorganizować jej pogrzeb, dlatego całą odpowiedzialność wzięła na siebie serialowa rodzina.

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w wieku 58 lat

W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, Renata Pałys poinformowała o odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki. Była to wiadomość, która poruszyła serca wielu fanów serialu „Świat według Kiepskich”. Kipiel-Sztuka, uwielbiana za swoją rolę Haliny Kiepskiej, odeszła w wieku zaledwie 58 lat. Według Pałys, aktorka zmagała się z poważną chorobą, jednak wbrew spekulacjom, przyczyną jej śmierci nie była przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Przedłużająca się choroba

Renata Pałys w rozmowie z „Super Expressem” zaprzeczyła, że śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki była wynikiem choroby płuc. Aktorka od dłuższego czasu zmagała się z inną, poważną dolegliwością. Pałys wyjaśniła: „To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. Nie zmarła z powodu choroby płuc. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna”.

Przygotowania do pogrzebu

Renata Pałys przekazała pierwsze informacje dotyczące pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka potwierdziła portalowi JastrząbPost, że Kipiel-Sztuka przebywała w hospicjum. Ponieważ zmarła nie miała bliskiej rodziny, która mogłaby zająć się organizacją jej ostatniego pożegnania, podjęła się tego serialowa rodzina. Pałys wyznała: „Byliśmy przygotowani od tygodnia na to. Dziś można było załatwiać te formalności wszystkie. Musimy to wszystko załatwić my, ponieważ nie miała rodziny jako takiej”.

Spoczynek w rodzinnej Legnicy

Marzena Kipiel-Sztuka spocznie w swojej rodzinnej miejscowości, Legnicy. Renata Pałys dodała: „Dzisiaj są załatwiane te wszystkie formalności, ponieważ nie umarła w Legnicy. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, na którym cmentarzu i kiedy”. Wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu mają zostać podane do wiadomości publicznej we wtorek. Przed śmiercią, Kipiel-Sztuka omówiła z Pałys, jak chciałaby, aby wyglądał jej pogrzeb. „Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie” – przekazała Renata Pałys.

Wspomnienia i hołdy

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki wywołała falę wspomnień i hołdów. Fani i przyjaciele aktorki zaczęli dzielić się swoimi wspomnieniami z nią związanymi, a także składać kondolencje rodzinie serialowej. Wielu z nich przypominało sobie niezapomniane chwile z planu „Świata według Kiepskich”, gdzie Kipiel-Sztuka swoim talentem i charyzmą zjednała sobie serca widzów.

Renata Pałys o życiu Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys opowiedziała również o ostatnich chwilach życia Marzeny Kipiel-Sztuki. „Marzena była osobą bardzo zamkniętą w sobie, nie lubiła mówić o swoich problemach. Chorowała od dłuższego czasu, ale starała się to ukrywać. Była bardzo silną kobietą, zawsze uśmiechnięta i pełna energii, mimo przeciwności losu. To wielka strata dla nas wszystkich”.

Rola Haliny Kiepskiej

Marzena Kipiel-Sztuka na zawsze zostanie zapamiętana jako Halina Kiepska, rola, która przyniosła jej ogromną popularność i sympatię widzów. Jej charakterystyczny głos i niepowtarzalny styl gry sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Serial „Świat według Kiepskich” był emitowany przez ponad dwadzieścia lat i stał się kultowym programem w polskiej telewizji.

Trudne chwile na planie

Współpracownicy z planu „Świata według Kiepskich” wspominają, że Marzena Kipiel-Sztuka była zawsze profesjonalna i oddana swojej pracy, nawet w trudnych momentach. „Były chwile, kiedy było jej naprawdę ciężko, ale nigdy nie dawała tego po sobie poznać. Zawsze była gotowa do pracy, zawsze uśmiechnięta” – wspomina jeden z reżyserów serialu.

Dziedzictwo Marzeny Kipiel-Sztuki

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki to nie tylko strata dla jej rodziny i przyjaciół, ale także dla całej społeczności artystycznej. Jej dorobek aktorski pozostanie na zawsze w pamięci widzów i współpracowników. Kipiel-Sztuka była nie tylko utalentowaną aktorką, ale także inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy marzyli o karierze w show-biznesie.

Podsumowanie

Marzena Kipiel-Sztuka, niezapomniana Halina Kiepska z kultowego serialu „Świat według Kiepskich”, odeszła w wieku 58 lat po długiej walce z chorobą. Jej odejście to wielka strata dla polskiego świata rozrywki. Mimo braku bliskiej rodziny, jej ostatnie pożegnanie zostanie zorganizowane przez serialową rodzinę, która zawsze była jej bliska. Marzena Kipiel-Sztuka na zawsze pozostanie w sercach widzów i kolegów z planu jako osoba pełna ciepła, talentu i niezwykłej charyzmy.

Zobacz również:

Przyczyna śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki: Ujawniona podczas pogrzebu

Tajemnicze Wyznanie Marzeny Kipiel-Sztuki przed śmiercią: Dlaczego Nie Miała Dzieci?

Ksiądz na pogrzebie Janusza Rewińskiego wprawił żałobników w osłupienie

List od Prezydenta i tylko 2 gwiazdy: Pogrzeb Janusza Rewińskiego