Strona główna Informacje Sprawdź co najstarsza osoba na świecie je codziennie. Zdziwisz się!

Sprawdź co najstarsza osoba na świecie je codziennie. Zdziwisz się!

Najstarsza osoba na świecie, Emma Morano ma 117 lat, jej największym sekretem są jajka. Przez 90 lat swojego życia zjadła ponad 100 000 jaj i nie zamierza przestać ich spożywać.

W wieku dwudziestu lat Emma doświadczyła anemii i przepisywano jej trzy jajka dziennie i od tego czasu nie miała takich problemów.

Jednak niektórzy uważają, że jajka nie są dobre z powodu wysokiego poziomu cholesterolu. Ale się mylą.

Jajka to potężne jedzenie

Jajka są jednym z najbardziej pożywnych pokarmów na świecie . Jajko jest bogate w witaminę A, witaminę B2, witaminę B12, witaminę B5, ffolan, selen, fosfor i ma rozsądne ilości witaminy B6, witaminy D, witaminy E, witaminy K, cynku i wapnia.

Jajko zapewnia więc prawie wszystko czego potrzebujesz danego dnia, a jednocześnie jest mniej kaloryczne. Zawiera 77 kalorii, 5 g zdrowych tłuszczów i 6 g białka.

Jajka, a poziom cholesterolu

To co ludzie postrzegają w jajach jako problematyczne to wysoki poziom cholesterolu. Jajko ma około 212 mg cholesterolu, ale jest to połowa zalecanej dziennej dawki.

Jeśli spożyjesz jajka nie oznacza to, że będziesz mieć wysoki poziom cholesterolu we krwi. Nasza wątroba wytwarza cholesterol codziennie, więc kiedy jemy jajka, produkuje mniej.

Według badań około 70% osób spożywających jajka nie będzie miało wpływu na poziom cholesterolu.

Jajka zwiększają dobry cholesterol HDL, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Jajka i przeciwutleniacze

Jajka zawierają dwa niezbędne przeciwutleniacze, które mają bardzo ważny wpływ na zdrowie twoich oczu. W żółtkach jaj znajdują się zeaksantyna i luteina, które zmniejszają ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

Jajka i utrata masy ciała

Jajka są nie tylko pysznym i zdrowym jedzeniem, ale pomagają w naturalnym procesie odchudzania. Centrum badań otyłości w Rochester przeprowadziło badanie, które wykazało, że jajka na śniadanie ograniczają spożycie 400 kalorii dziennie.

Przeprowadzone ośmiotygodniowe badanie obejmowało kobiety i mężczyzn z nadwagą. Jedli śniadanie złożone z bułek i dwóch jajek.Grupa, która codziennie spożywała jajka, odniosła większy sukces w odchudzaniu.

Mieli większą utratę wagi o ponad 65%, 34% zmniejszenie obwodu talii i 16% tkanki tłuszczowej. Największa tajemnica polega na tym, że jajka szybciej zaspokajają głód.

Jajka zwalczają raka

Naukowcy z University of North Carolina odkryli, że jaja mogą zwalczać nawet raka piersi. Cholina w jajach może zmniejszyć ryzyko raka u kobiet o 24%. Jedno jajko odpowiada 125,5 mg choliny, co stanowi prawie jedną czwartą dziennego spożycia.

zobacz także

Te 5 symptomów jest wysyłane przez twoje ciało na miesiąc przed atakiem serca!

Niewydolność serca jest główną przyczyną śmierci na całym świecie. Zwykle pojawia się w wyniku zatkania naczyń krwionośnych spowodowane gromadzeniem się płytki na ścianach tętnic, poważnym...

Jeśli masz jeden z tych stanów, powinieneś odstawić czosnek! To jest bardzo NIEBEZPIECZNE!

Według wielu badań, aktywny związek w czosnku, allicyna wykorzystuje te same mechanizmy, co inhibitory ACE do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. Ujawniają również, że czosnek zapobiega...

Nigdy nie pij z rana wody pozostawionej na noc w szklance – oto powód

Wiedząc jak ważnie jest nawodnienie organizmu wielu ludzi zostawia szklankę wody na nocnej szafce przed pójściem spać, aby obudzić się w nocy lub z...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Lecznicze właściwości octu jabłkowego są niezaprzeczalne. Po pierwsze, ten wspaniały składnik kuchenny ma silne właściwości antyseptyczne, co czyni go doskonałym narzędziem przeciwko bakteriom.Jest to również...
Trwają badania kliniczne dotyczące sprayu do nosa, który ma za zadanie zakłócenie cyklu infekcji zimnym wirusem. Nowy aerozol do nosa, który jest obecnie przedmiotem badań...
Nie zdziwisz się, że cytryny mają wysoką zawartość składników odżywczych i zapewniają wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Ich cechy nie są niczym nowym....
Czosnek jest popularnym lekarstwem wśród osób przechodzących na komplementarne i alternatywne leki. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające są dobrze znane.Oprócz zdolności przeciwdziałania stresowi...
Jest niezaprzeczalnym faktem, że supermarkety obfitują w szeroki wachlarz kuszących produktów spożywczych, którym trudno się oprzeć. Jednak dietetycy alarmują, że niektórych produktów należy po...