Strona głównaInformacjeSprawdź co najstarsza osoba na świecie je codziennie. Zdziwisz się!

Sprawdź co najstarsza osoba na świecie je codziennie. Zdziwisz się!

Najstarsza osoba na świecie, Emma Morano ma 117 lat, jej największym sekretem są jajka. Przez 90 lat swojego życia zjadła ponad 100 000 jaj i nie zamierza przestać ich spożywać.

W wieku dwudziestu lat Emma doświadczyła anemii i przepisywano jej trzy jajka dziennie i od tego czasu nie miała takich problemów.

Jednak niektórzy uważają, że jajka nie są dobre z powodu wysokiego poziomu cholesterolu. Ale się mylą.

Jajka to potężne jedzenie

Jajka są jednym z najbardziej pożywnych pokarmów na świecie . Jajko jest bogate w witaminę A, witaminę B2, witaminę B12, witaminę B5, ffolan, selen, fosfor i ma rozsądne ilości witaminy B6, witaminy D, witaminy E, witaminy K, cynku i wapnia.

Jajko zapewnia więc prawie wszystko czego potrzebujesz danego dnia, a jednocześnie jest mniej kaloryczne. Zawiera 77 kalorii, 5 g zdrowych tłuszczów i 6 g białka.

Jajka, a poziom cholesterolu

To co ludzie postrzegają w jajach jako problematyczne to wysoki poziom cholesterolu. Jajko ma około 212 mg cholesterolu, ale jest to połowa zalecanej dziennej dawki.

Sprawdź to ➡ ➡  Test psychologiczny dla kobiet: wybrany przez ciebie ptak opowie o osobliwościach twojego charakteru i podejściu do życia

Jeśli spożyjesz jajka nie oznacza to, że będziesz mieć wysoki poziom cholesterolu we krwi. Nasza wątroba wytwarza cholesterol codziennie, więc kiedy jemy jajka, produkuje mniej.

Według badań około 70% osób spożywających jajka nie będzie miało wpływu na poziom cholesterolu.

Jajka zwiększają dobry cholesterol HDL, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Jajka i przeciwutleniacze

Jajka zawierają dwa niezbędne przeciwutleniacze, które mają bardzo ważny wpływ na zdrowie twoich oczu. W żółtkach jaj znajdują się zeaksantyna i luteina, które zmniejszają ryzyko zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

Jajka i utrata masy ciała

Jajka są nie tylko pysznym i zdrowym jedzeniem, ale pomagają w naturalnym procesie odchudzania. Centrum badań otyłości w Rochester przeprowadziło badanie, które wykazało, że jajka na śniadanie ograniczają spożycie 400 kalorii dziennie.

Przeprowadzone ośmiotygodniowe badanie obejmowało kobiety i mężczyzn z nadwagą. Jedli śniadanie złożone z bułek i dwóch jajek.Grupa, która codziennie spożywała jajka, odniosła większy sukces w odchudzaniu.

Mieli większą utratę wagi o ponad 65%, 34% zmniejszenie obwodu talii i 16% tkanki tłuszczowej. Największa tajemnica polega na tym, że jajka szybciej zaspokajają głód.

Sprawdź to ➡ ➡  Kura była pierwsza czy jajko? - Teraz nauka w końcu znalazła odpowiedź!

Jajka zwalczają raka

Naukowcy z University of North Carolina odkryli, że jaja mogą zwalczać nawet raka piersi. Cholina w jajach może zmniejszyć ryzyko raka u kobiet o 24%. Jedno jajko odpowiada 125,5 mg choliny, co stanowi prawie jedną czwartą dziennego spożycia.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.