Usuń tą zagrażającą życiu roślinę z domu już teraz. Zadbaj o bezpieczeństwo rodziny.

Rośliny domowe są powszechnie używane jako dekoracja lub do celów związanych ze zdrowiem. Jednak nie wszystkie rośliny domowe są bezpieczne, ponieważ niektóre mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla zdrowia.

Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego musisz być bardzo ostrożny przy wyborze roślin, które zamierzasz ustawić w swoim domu.

Jedną z roślin, która jest naprawdę niebezpieczna szczególnie w przypadku małych dzieci, jest Dieffenbachia lub powszechnie nazywana „głupimi pędami”. W rzeczywistości roślina ta zawiera trującą toksynę znaną jako rafidy, która w mniejszych dawkach nie jest szkodliwa dla dorosłych, ale może być śmiertelna dla dzieci.

Według danych medycznych ponad 70% hospitalizowanych pacjentów z powodu zatrucia tą rośliną to dzieci poniżej 5 roku życia.

Niestety jedna z rodzin doznała tragedii utraty dziecka w wieku 3 lat z powodu tej rośliny. Teraz matka radzi wszystkim rodzicom, aby byli bardzo ostrożni przy wyborze roślin do domu.

„ Niedawno straciłam mojego aniołka, który miał 3 lata, omyłkowo połknęła liść tej trującej rośliny. Jej język nabrzmiał i uniemożliwił jej oddychanie. Ta trująca roślina zabiła moją córkę, więc ostrzegam wszystkich, by nie trzymali jej i podobnych roślin w domu, bo inaczej może to kosztować życie ukochanej osoby . ”

Po spożyciu w wyższych dawkach roślina ta może zabić dziecko w ciągu minuty lub dorosłą osobę w kwadrans.

Jeśli trzymasz już tę roślinę w domu najlepiej jest ją odizolować od innych roślin oraz trzymać z dala od dzieci. Ta roślina również może się rozwijać w cieniu.

Bądź bardzo ostrożny, ponieważ nawet najmniejszy kontakt z tą rośliną może wywołać stany zapalne i jeszcze poważniejsze konsekwencje.