Strona głównaInformacjeUsuń tą zagrażającą życiu roślinę z domu już teraz. Zadbaj o bezpieczeństwo...

Usuń tą zagrażającą życiu roślinę z domu już teraz. Zadbaj o bezpieczeństwo rodziny.

Rośliny domowe są powszechnie używane jako dekoracja lub do celów związanych ze zdrowiem. Jednak nie wszystkie rośliny domowe są bezpieczne, ponieważ niektóre mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla zdrowia.

- Advertisement -

- Advertisement -

Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego musisz być bardzo ostrożny przy wyborze roślin, które zamierzasz ustawić w swoim domu.

- Advertisement -

Jedną z roślin, która jest naprawdę niebezpieczna szczególnie w przypadku małych dzieci, jest Dieffenbachia lub powszechnie nazywana „głupimi pędami”. W rzeczywistości roślina ta zawiera trującą toksynę znaną jako rafidy, która w mniejszych dawkach nie jest szkodliwa dla dorosłych, ale może być śmiertelna dla dzieci.

Według danych medycznych ponad 70% hospitalizowanych pacjentów z powodu zatrucia tą rośliną to dzieci poniżej 5 roku życia.

Niestety jedna z rodzin doznała tragedii utraty dziecka w wieku 3 lat z powodu tej rośliny. Teraz matka radzi wszystkim rodzicom, aby byli bardzo ostrożni przy wyborze roślin do domu.


„ Niedawno straciłam mojego aniołka, który miał 3 lata, omyłkowo połknęła liść tej trującej rośliny. Jej język nabrzmiał i uniemożliwił jej oddychanie. Ta trująca roślina zabiła moją córkę, więc ostrzegam wszystkich, by nie trzymali jej i podobnych roślin w domu, bo inaczej może to kosztować życie ukochanej osoby . ”

Po spożyciu w wyższych dawkach roślina ta może zabić dziecko w ciągu minuty lub dorosłą osobę w kwadrans.

Jeśli trzymasz już tę roślinę w domu najlepiej jest ją odizolować od innych roślin oraz trzymać z dala od dzieci. Ta roślina również może się rozwijać w cieniu.Bądź bardzo ostrożny, ponieważ nawet najmniejszy kontakt z tą rośliną może wywołać stany zapalne i jeszcze poważniejsze konsekwencje.