Uszkodzenie nerek, objawy alergiczne i bóle głowy związane ze składnikami świec i szamponów

Większość ludzi nie wie, że syntetyczne zapachy narażają ich na wielkie niebezpieczeństwo. Większość substancji chemicznych w syntetycznych substancjach zapachowych to syntetyczne związki pochodzące z ropy naftowej i obejmują pochodne benzenu, toluen, aldehydy i wiele innych substancji chemicznych.

Toksyny te mogą powodować wady wrodzone, reakcje alergiczne, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, a nawet raka.

Nawet dzisiaj te toksyczne chemikalia są nadal obecne w produktach, które używamy na co dzień. Znajduje się je w szamponach, płynach, środkach czyszczących i detergentach do prania i zwykle są oznakowane jako substancje zapachowe, ale w rzeczywistości są jedynie podejrzanymi substancjami zaburzającymi funkcjonowanie układu hormonalnego.

Te substancje chemiczne mogą wpływać na hormony, a tym samym powodować przyrost masy ciała. Unikaj tych syntetycznych „zapachów”, ponieważ kryją w sobie tysiące różnych składników. Po nałożeniu na skórę te „zapachy” łatwo się wchłaniają do krwioobiegu.

Naturalne zapachy są zakodowane w naszym DNA jako sposób na znalezienie partnerów i żywności, ale takie syntetyczne perfumy tylko szkodzą naszemu zdrowiu. Jednak ten artykuł koncentruje się na sztucznych zapachach, które pojawiły się pod koniec XIX wieku.

Mogą powodować nie tylko problemy z oddychaniem i alergie, ale także zawroty głowy, bóle głowy, mgłę mózgu i nudności.

Jakie są syntetyczne zapachy?

Syntetyczne zapachy zawierają mieszaninę alergenów, czynników rakotwórczych, substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego, drażniących drogi oddechowe, toksycznych dla środowiska i neurotoksycznych substancji chemicznych.

Można je znaleźć w większości produktów kosmetycznych, produktach do pielęgnacji ciała, środkach czyszczących, odświeżaczach powietrza i detergentach do prania.

Kampania na rzecz bezpieczniejszych kosmetyków twierdzi, że produkty do włosów są najbardziej problematyczne. Prawie 95% odżywek, szamponów i produktów do stylizacji zawiera różne sztuczne zapachy.

Sprawdź to ➡ ➡  Wybierz jeden klucz z obrazka, a dowiesz się, które drzwi otworzą się przed Tobą w przyszłości

Kampania na rzecz bezpiecznych kosmetyków zawiera listę różnych chemicznych substancji zapachowych, na które ludzie są narażeni każdego dnia.

FDA nie wymaga od producentów kosmetyków ujawnienia, czego dokładnie używają w swoich produktach. Wielu z nich twierdzi, że ich formuły są zastrzeżone i nie chcą, aby inne firmy je kopiowały.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego firmy nadal używają syntetycznych zapachów w produktach. Odpowiedź jest bardzo prosta, te składniki są tańsze.

Fałszywe zapachy: narażaj ludzkie życie na ryzyko

Zgłaszane problemy zdrowotne po ekspozycji na takie zapachy obejmują: 18% problemów z oddychaniem, 16% objawów błon śluzowych, 15% bólów głowy z migreną, 10% problemów skórnych, 8% ataków astmy, 7% problemów neurologicznych, 5% problemów poznawczych, 5% problemów żołądkowo-jelitowych , 4% problemy sercowo-naczyniowe, 4% problemy z układem odpornościowym, 3% problemy z układem mięśniowo-szkieletowym i 1% inne problemy.

Poważne niebezpieczeństwa związane z syntetycznymi zapachami

Nowotwór

Najlepszym sposobem zapobiegania rakowi jest unikanie syntetycznych zapachów. Wynika to z faktu, że syntetyczne zapachy zawierają związki zaburzające hormony i syntetyczne piżmo.

Jedną szczególną substancją jest styren występujący w spalinach samochodowych i dymie papierosowym, ale także w produktach czyszczących i sprayach kosmetycznych. Jeśli ta substancja nie jest oznakowana, jedynym sposobem na wykrycie jej obecności jest zastosowanie spektrometru masowego lub chromatografu gazowego.

Substancja ta jest jednym z wielu sztucznych zapachów, które prowadzą do powstania raka.

Ftalany to inny rodzaj chemikaliów, które są oznakowane jako substancje zapachowe. Mogą powodować zaburzenia układu hormonalnego, toksyczność rozwojową i reprodukcyjną oraz raka.

Sprawdź to ➡ ➡  Czy potrafisz dostrzec dwa koty w tej iluzji optycznej w mniej niż 10 sekund?

Substancje te są zdecydowanie zabronione w kosmetyce w UE, ale takie produkty są nadal produkowane i sprzedawane w USA.

Autyzm dziecięcy i inne wady wrodzone

Według dr Philipa J. Landrigana z Centrum Zdrowia Dziecka w Mount Sinai narażenie na ftalany może prowadzić do autyzmu, zaburzeń neurologicznych i objawów ADHD. Kobiety w ciąży powinny szczególnie uważać na takie produkty, ponieważ ich składniki mogą zaszkodzić rozwijającemu się płodowi.

Dr Landrigan ponownie stwierdził, że autyzm i niektóre inne warunki są wynikiem wpływu chemikaliów środowiskowych na tworzenie mózgu. Jeśli dzieci będą narażone na działanie tych syntetycznych substancji jeszcze w macicy lub po urodzeniu mogą znacząco wpłynąć na rozwój mózgu i pozostawić konsekwencje na całe życie.

Reakcje toksyczne i alergiczne organizmu

Zapachy i perfumy są jednym z 5 najlepszych alergenów. Mogą powodować poważne reakcje alergiczne, takie jak migreny, bóle głowy, podrażnienie zatok, trudności w oddychaniu i wiele innych.

Mogą również wywoływać kontaktowe zapalenie skóry, rodzaj reakcji alergicznej. Ostatnio problemy z zatokami, alergie, astma i migreny znacznie wzrosły. Eksperci twierdzą, że jest to wynikiem zwiększonego stosowania produktów zawierających syntetyczne zapachy.

Astma i inne problemy z oddychaniem

Jeśli cierpisz na astmę powinieneś unikać używania jakichkolwiek produktów, które wpływają na sposób oddychania. Astmycy zwykle cierpią na objawy zdrowotne po wystawieniu na działanie wody kolońskiej, perfum i innych produktów zapachowych obfitujących w sztuczne zapachy.

W jednym konkretnym badaniu przeanalizowano pacjentów z astmą, którzy byli narażeni na wodę kolońską. U tych pacjentów występują objawy pogarszające się z powodu ekspozycji na te substancje zapachowe. Objętość wydechu spada o 18–58%, gdy byli narażeni na wodę kolońską.


ZOBACZ TAKŻE