9 niesamowitych zastosowań aspiryny! Nr 4 Cię zszokuje !!

Kwas salicylowy stosowało się w leczeniu bólu i stanów zapalnych już w V wieku. Ponadto jest skuteczny w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi i chorób serca. 

Kwas salicylowy jest głównym składnikiem aspiryny i dlatego zaleca się, aby w każdej chwili mieć aspirynę przy sobie. Oto niektóre z zaskakujących korzystnych zastosowań aspiryny, poza tym, że jest ona używana jako ogólny środek przeciwbólowy.

  1. Odmładza twoją skórę

Aspiryna zawiera kwas salicylowy, który może uczynić twoją skórę krystalicznie czystą. Zmniejsza obrzęki, zaczerwienienia i trądzik ze względu na zdolność eliminowania nadmiernej ilości oleju i martwych komórek skóry. Zmiażdżyć 5 tabletek aspiryny i wymieszać je z ¼ szklanki wody i jedną łyżeczką miodu. Nałóż otrzymaną pastę na skórę i pozwól jej działać przez 10 minut. Zmyć ciepłą wodą. Możesz używać codziennie, co tydzień lub co miesiąc, aż uzyskasz pożądane wyniki.

 1. Twoje kwiaty będą dłużej świeże

Możesz dodać po prostu zmiażdżoną aspirynę do wody, w której znajdują się twoje kwiaty.

 1. Usuń plamy potu

Zmiażdż dwie tabletki aspiryny i połącz z ½ szklanki ciepłej wody. Namoczyć plamę w tym roztworze na dwie do trzech godzin, a plama zniknie.

 1. Przywróć naturalny kolor włosów

Chlorowana woda może mieć negatywny wpływ na kolor włosów, zwłaszcza jeśli masz jasne włosy. Na szczęście możesz sprawić, że twój kolor włosów będzie idealny i lśniący ponownie, rozpuszczając 6-8 aspiryn w szklance ciepłej wody. Wetrzyj powstały roztwór we włosy i pozwól mu działać przez 10-15 minut.

 1. Osusz pryszcze

Pryszcze mogą pojawić się w każdym wieku, chociaż jest to szczególnie powszechne u nastolatków. Te irytujące skazy można łatwo wysuszyć za pomocą pasty wykonanej z jednej zgniecionej aspiryny i odrobiny wody. Zastosuj pastę na pryszcz i pozwól mu działać przez kilka minut. Następnie spłucz wodą i mydłem. Ponadto, ta pasta może zmniejszyć zaczerwienienie. Powtarzaj procedurę, aż zniknie pryszcz.

  1. Usuń twarde odciski

Ten potężny składnik może również pomóc w trudnych odciskach. Zmiażdż 5-6 aspiryn i połącz z ½ łyżeczką soku z cytryny i wodą. Zastosuj powstałą mieszaninę na nogi i zawiń je w ciepły ręcznik. Przykryj plastikową torbą i pozostaw na co najmniej 10 minut. Usuń torbę i ręcznik i przetrzyj zmiękczony odcisk za pomocą pumeksu.

 1. Kontroluje łupież

Aspiryna jest również bardzo skuteczna w leczeniu łupieżu. Wszystko, co musisz zrobić to zmiażdżyć dwa aspiryny na drobny proszek i dodać ją do swojego szamponu. Pozostaw mieszaninę na 1-2 minuty i dobrze umyj włosy zwykłym szamponem.

 1. Zastosuj na ukąszenia owadów

Możesz uśmierzać swąd, ból ukąszenia komarów i użądlenia pszczół przez stosowanie aspiryny na mokrą skórę. Ale jeśli jesteś uczulony na użądlenia przez pszczołę i masz objawy takie jak trudności w oddychaniu, ból brzucha lub nudności, poszukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

 1. Usuń tłuszcz z garnków i patelni

Zmiażdżyć kilka tabletek aspiryny i połączyć je z sokiem z cytryny. Użyj powstałej mieszaniny do usunięcia spalonego tłuszczu z patelni i garnków. Rezultaty zadziwią Cię!

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Rozwiązania dotyczące łagodzenia objawów menopauzy

Menopauza to ważny okres zmian w życiu kobiety, który może obejmować różne objawy. W tym: uderzenia gorąca, suchość, przybranie na wadzeJednak każda kobieta inaczej doświadcza tego etapu.Tutaj...

Usuń brodawki, pryszcze i plamy ze skóry stosując ten przepis!

Problemy dermatologiczne są jednym z głównych problemów kobiet, ponieważ oprócz tego, że mogą wpływać na zdrowie, to stanowią one także nieestetyczny problem, który powoduje...

Umieść kostkę lodu w tym miejscu między głową a szyją i zobacz

Czy domyślasz się jakie korzyści może przynieść Ci położenie kostki lodu między głową, a szyją w miejscu zaznaczonym na obrazku? Cóż zgodnie z akupunkturą jest to punkt na naszym...

Zanurz stopy w tej mieszaninie i usuń zapalenie i ból stawów

Zapalenie stawów jest na pewno bardzo bolesnym stanem fizycznym dla wszystkich ludzi, u których on wystąpił. Może dojść do niego w różnych częściach ciała, czy to...

Pożegnaj się z bólem w stawach, nogach i kręgosłupie dzięki temu sprawdzonemu rozwiązaniu

Ból stawów wraz z bólem pleców, kolan, nóg i kostek jest częstym problemem zdrowotnym dotykającym zarówno starszych, jak i młodych ludzi. U seniorów częstą...

Masz wysoki cholesterol, rozwiążesz ten problem spożywając ten lek.

Po wielu badaniach przeprowadzonych na cały, świecie okazało się, że w naszym organizmie występują 2 rodzaje cholesterolu i nie zawsze jest on zły. Oznacza to,...