Strona główna Informacje 9 niesamowitych zastosowań aspiryny! Nr 4 Cię zszokuje !!

9 niesamowitych zastosowań aspiryny! Nr 4 Cię zszokuje !!

Kwas salicylowy stosowało się w leczeniu bólu i stanów zapalnych już w V wieku. Ponadto jest skuteczny w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi i chorób serca. 

Kwas salicylowy jest głównym składnikiem aspiryny i dlatego zaleca się, aby w każdej chwili mieć aspirynę przy sobie. Oto niektóre z zaskakujących korzystnych zastosowań aspiryny, poza tym, że jest ona używana jako ogólny środek przeciwbólowy.

Odmładza twoją skórę

Aspiryna zawiera kwas salicylowy, który może uczynić twoją skórę krystalicznie czystą. Zmniejsza obrzęki, zaczerwienienia i trądzik ze względu na zdolność eliminowania nadmiernej ilości oleju i martwych komórek skóry. Zmiażdżyć 5 tabletek aspiryny i wymieszać je z ¼ szklanki wody i jedną łyżeczką miodu. Nałóż otrzymaną pastę na skórę i pozwól jej działać przez 10 minut. Zmyć ciepłą wodą. Możesz używać codziennie, co tydzień lub co miesiąc, aż uzyskasz pożądane wyniki.

Twoje kwiaty będą dłużej świeże

Możesz dodać po prostu zmiażdżoną aspirynę do wody, w której znajdują się twoje kwiaty.

Usuń plamy potu

Zmiażdż dwie tabletki aspiryny i połącz z ½ szklanki ciepłej wody. Namoczyć plamę w tym roztworze na dwie do trzech godzin, a plama zniknie.

Przywróć naturalny kolor włosów

Chlorowana woda może mieć negatywny wpływ na kolor włosów, zwłaszcza jeśli masz jasne włosy. Na szczęście możesz sprawić, że twój kolor włosów będzie idealny i lśniący ponownie, rozpuszczając 6-8 aspiryn w szklance ciepłej wody. Wetrzyj powstały roztwór we włosy i pozwól mu działać przez 10-15 minut.

Osusz pryszcze

Pryszcze mogą pojawić się w każdym wieku, chociaż jest to szczególnie powszechne u nastolatków. Te irytujące skazy można łatwo wysuszyć za pomocą pasty wykonanej z jednej zgniecionej aspiryny i odrobiny wody. Zastosuj pastę na pryszcz i pozwól mu działać przez kilka minut. Następnie spłucz wodą i mydłem. Ponadto, ta pasta może zmniejszyć zaczerwienienie. Powtarzaj procedurę, aż zniknie pryszcz.

Usuń twarde odciski

Ten potężny składnik może również pomóc w trudnych odciskach. Zmiażdż 5-6 aspiryn i połącz z ½ łyżeczką soku z cytryny i wodą. Zastosuj powstałą mieszaninę na nogi i zawiń je w ciepły ręcznik. Przykryj plastikową torbą i pozostaw na co najmniej 10 minut. Usuń torbę i ręcznik i przetrzyj zmiękczony odcisk za pomocą pumeksu.

Kontroluje łupież

Aspiryna jest również bardzo skuteczna w leczeniu łupieżu. Wszystko, co musisz zrobić to zmiażdżyć dwa aspiryny na drobny proszek i dodać ją do swojego szamponu. Pozostaw mieszaninę na 1-2 minuty i dobrze umyj włosy zwykłym szamponem.

Zastosuj na ukąszenia owadów

Możesz uśmierzać swąd, ból ukąszenia komarów i użądlenia pszczół przez stosowanie aspiryny na mokrą skórę. Ale jeśli jesteś uczulony na użądlenia przez pszczołę i masz objawy takie jak trudności w oddychaniu, ból brzucha lub nudności, poszukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Usuń tłuszcz z garnków i patelni

Zmiażdżyć kilka tabletek aspiryny i połączyć je z sokiem z cytryny. Użyj powstałej mieszaniny do usunięcia spalonego tłuszczu z patelni i garnków. Rezultaty zadziwią Cię!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy słyszałeś plotki, że jeśli spłuczesz włosy Coca Colą, włosy będą idealnie kręcone? Jak myślisz, czy to prawda? Czy cola naprawdę zawija włosy i jak to...
W lutym i marcu 2020 r. podczas pandemii koronawirusa polskie organy ds. zdrowia przeprowadziły badania laboratoryjne podejrzanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 , jednego z siedmiu...
Regularne spożywanie owoców i warzyw ma kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy jednak łączyć różnych owoców i warzyw. Jest to...
Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem, który nie tylko wpływa na wygląd paznokci, ale także zagraża zdrowiu. W przypadku, gdy znasz kogoś, kto ma ten...
Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało ma wyjątkową zdolność do regeneracji i samoleczenia, z których większość dzieje się podczas snu. Niedobór...