Strona główna Informacje Zimna woda vs. ciepła woda: jedna z nich szkodzi zdrowiu

Zimna woda vs. ciepła woda: jedna z nich szkodzi zdrowiu

Ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość wody, aby uniknąć odwodnienia. Obecnie trwa debata na temat rodzaju wody, którą ludzie powinni spożywać. Chociaż oczywistym wyborem dla większości ludzi jest zimna woda istnieją również badania, które przemawiają za piciem ciepłej wody.

Według Daily Nutrition News osoby, które piją wodę o temperaturze od 26 do 41 stopni Celsjusza mogą uszkodzić swoje ciało. Picie zimnej wody zwiększa ryzyko zachorowania.

Powodem tego jest to, że zimna woda osłabia działanie układu odpornościowego co jest spowodowane tworzeniem się nadmiaru śluzu w organizmie z powodu picia zimnej wody.

Ponadto badania z European Journal of Pharmaceutical and Medical Research wykazały, że picie zimnej wody w tej temperaturze może zmniejszyć naczynia krwionośne i ograniczyć zdolność prawidłowego trawienia pokarmu.

Powody, dla których warto pić ciepłą wodę

Teraz, gdy poinformowałem cię o kilku powodach, dla których należy unikać picia zimnej wody, dam ci kilka dobrych powodów, aby pić ciepłą wodę. Według Stelli Metsovas, dietetyka klinicznego i specjalisty ds. zdrowia pierwszym powodem jest to, że ciepła woda wspomaga twoje trawienie.

Metsovas twierdzi, że ciepła woda pomaga rozkładać pokarm w żołądku i utrzymuje układ trawienny na odpowiednim poziomie zdrowia. Dodaje, że ludzie, którzy po posiłku piją szklankę zimnej wody faktycznie spowalniają proces trawienia przez co tworzą się złogi tłuszczu w jelicie.

Łagodzi ból: ciepła woda jest korzystna dla skurczów, ponieważ pomaga zwiększyć przepływ krwi do skóry, a także pomaga rozluźnić mięśnie skurczowe.

WinzyLee / shutterstock.com

Zatrzymuje przedwczesne starzenie: Toksyny w organizmie mogą przyspieszyć proces starzenia. Ale według Metsovasa ciepła woda może to zmienić. Może pomóc w naprawie komórek skóry, co może zwiększyć elastyczność. Dodaje, że kobiety zawsze będą czerpać korzyści z picia ciepłej wody, ponieważ mają więcej hormonów, które na nią reagują.

Obniżenie poziomu stresu: Według badań opublikowanych w czasopiśmie Psychopharmacology picie ciepłej wody pomaga poprawić centralny układ nerwowy. Badanie wykazuje, że wypicie szklanki ciepłej wody pozwala Ci się uspokoić.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jaka jest pierwsza rzecz, jaką robisz po przebudzeniu się rano? Niektórzy idą prosto do toalety, żeby się umyć, inni piją poranną kawę, podczas gdy wielu...
Wielu ekspertów i dietetyków z całego świata mówi, że powinniśmy jeść żywność organiczną, dużo owoców i warzyw, pić dużo wody, spać co najmniej 8...
Wiele osób ma zwyczaj zostawiania szklanki wody na stoliku nocnym, tak aby znajdowała się w pobliżu, jeśli są spragnieni w nocy lub rano. Jednak eksperci...
Bóle głowy należą do najczęściej zgłaszanych dolegliwości. Wpływają na miliony ludzi na całym świecie z wielu różnych powodów od zwykłego przeziębienia po wyniszczające migreny. Jedna 31-letnia...
Istnieje coraz więcej dowodów na to, że sok z cytryny i soda oczyszczona to potężne połączenie, które każdego roku ratuje życie tysięcy ludzi. Od 1970...