Strona głównaInformacjeZimna woda vs. ciepła woda: jedna z nich szkodzi zdrowiu

Zimna woda vs. ciepła woda: jedna z nich szkodzi zdrowiu

Ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość wody, aby uniknąć odwodnienia. Obecnie trwa debata na temat rodzaju wody, którą ludzie powinni spożywać. Chociaż oczywistym wyborem dla większości ludzi jest zimna woda istnieją również badania, które przemawiają za piciem ciepłej wody.

Według Daily Nutrition News osoby, które piją wodę o temperaturze od 26 do 41 stopni Celsjusza mogą uszkodzić swoje ciało. Picie zimnej wody zwiększa ryzyko zachorowania.

Powodem tego jest to, że zimna woda osłabia działanie układu odpornościowego co jest spowodowane tworzeniem się nadmiaru śluzu w organizmie z powodu picia zimnej wody.

Ponadto badania z European Journal of Pharmaceutical and Medical Research wykazały, że picie zimnej wody w tej temperaturze może zmniejszyć naczynia krwionośne i ograniczyć zdolność prawidłowego trawienia pokarmu.

Powody, dla których warto pić ciepłą wodę


Teraz, gdy poinformowałem cię o kilku powodach, dla których należy unikać picia zimnej wody, dam ci kilka dobrych powodów, aby pić ciepłą wodę. Według Stelli Metsovas, dietetyka klinicznego i specjalisty ds. zdrowia pierwszym powodem jest to, że ciepła woda wspomaga twoje trawienie.Metsovas twierdzi, że ciepła woda pomaga rozkładać pokarm w żołądku i utrzymuje układ trawienny na odpowiednim poziomie zdrowia. Dodaje, że ludzie, którzy po posiłku piją szklankę zimnej wody faktycznie spowalniają proces trawienia przez co tworzą się złogi tłuszczu w jelicie.

NIE PRZEGAP!  Cichy zabójca w kuchni: zawiera bakterie i szkodliwe chemikalia
NIE PRZEGAP!  ZOBACZ co się stanie, jeśli będziesz jeść jajka każdego dnia

Łagodzi ból: ciepła woda jest korzystna dla skurczów, ponieważ pomaga zwiększyć przepływ krwi do skóry, a także pomaga rozluźnić mięśnie skurczowe.

WinzyLee / shutterstock.com

Zatrzymuje przedwczesne starzenie: Toksyny w organizmie mogą przyspieszyć proces starzenia. Ale według Metsovasa ciepła woda może to zmienić. Może pomóc w naprawie komórek skóry, co może zwiększyć elastyczność. Dodaje, że kobiety zawsze będą czerpać korzyści z picia ciepłej wody, ponieważ mają więcej hormonów, które na nią reagują.

Obniżenie poziomu stresu: Według badań opublikowanych w czasopiśmie Psychopharmacology picie ciepłej wody pomaga poprawić centralny układ nerwowy. Badanie wykazuje, że wypicie szklanki ciepłej wody pozwala Ci się uspokoić.Oto jak możesz użyć masła orzechowego do zdiagnozowania choroby Alzheimera!

Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi na najczęstszą postać demencji - chorobę Alzheimera. Średnio co 66 sekund jedna osoba rozwija tę chorobę, która...

Po przeczytaniu tego nigdy więcej nie wyrzucisz zużytych torebek po herbacie

Korzyści zdrowotne herbaty są niezaprzeczalne. Na przykład zielona herbata jest bogata w garbniki, które odpowiadają za jej właściwości ściągające i przeciwutleniające, a także jej...

Dowiedz się, jakich pokarmów należy unikać na pusty żołądek

Ilekroć czujesz się głodny, zapewne szukasz czegoś do jedzenia, zjedz coś oczywiście, ale Z WYJĄTKIEM tych 12 produktów. Spożywane na czczo mogą poważnie wpłynąć...

Kim jest Lucy australopithecus? Nasz tajemniczy przodek?

W 1974 r. paleoantropolog Donald C. Johanson poprowadził ekspedycję do Etiopii, aby poszukać skamieniałości starożytnych ludzkich krewnych.
NIE PRZEGAP!  Dlaczego powinieneś porzucić szczepionkę przeciw grypie i zrobić to
W rozległych, suchych krainach dostrzegł kość ramienia. Następnie w...

Organizm człowieka odnawia się co 7 lat! Czy to prawda?

Według naukowców organizm człowieka regeneruje się samoczynnie co siedem lat. Wiele osób twierdzi, że to niemożliwe, bo gdyby tak było, nie starzelibyśmy się. Proces regeneracji komórek i tkanek...

Nie używaj patyczków do czyszczenia uszu! Znaleziono lepszy sposób.

Chociaż są to najczęściej używane przedmioty do higieny osobistej uszu, patyczki bawełniane mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.  Chodzi o to, że używamy patyczków bawełnianych do...