Strona głównaKryptoAutor Rich Dad Poor Dad Robert Kiyosaki mówi, że BTC osiągnie dno po tej cenie, nie obawia się krachu

Autor Rich Dad Poor Dad Robert Kiyosaki mówi, że BTC osiągnie dno po tej cenie, nie obawia się krachu

Robert Kiyosaki, autor bestsellerów Rich Dad Poor Dad, uważa, że Bitcoin może zejść nawet do 10 000 dolarów, gdy opadnie kurz po upadku FTX.

Robert Kiyosaki. Źródło: zrzut ekranu wideo, Youtube/The Rich Dad Channel

Nagły upadek FTX, niegdyś trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut, wciągnął całą przestrzeń kryptowalutową w kolejny cykl strachu, niepewności i wątpliwości (FUD). W konsekwencji wszystkie główne aktywa kryptowalutowe przyjęły silne uderzenie, a Bitcoin nie jest wyjątkiem.

Flagowa kryptowaluta jest obecnie notowana na poziomie 16 850 USD, spadając o ponad 20% w ciągu ostatniego tygodnia. W ciągu ostatnich kilku dni moneta spadła aż do 15 682 dolarów, poziomu nie widzianego od dwóch lat. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, jest również w dół o ponad 23% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W późnym piątkowym tweecie Kiyosaki powiedział do swoich ponad 2,2 miliona zwolenników na Twitterze, że nadal jest wielkim zwolennikiem Bitcoina, złota i srebra. Dodał, że selloff może zobaczyć Bitcoin spadek do $10,000-$12,000, ale wykorzysta okazję, aby zaopatrzyć się w więcej monet.

„BITCOIN? PRZERAŻONY? Nie. Jestem inwestorem Bitcoin, tak jak jestem inwestorem w fizyczne złoto, srebro i nieruchomości. Nie jestem handlarzem ani flipperem. Kiedy BITCOIN osiągnie nowe dno, $10 do $12 k? Będę się ekscytował, a nie martwił. Stawiam przeciwko Fedowi, Skarbowi, Bidenowi, & stawiam na G [złoto], S [srebro], & Bitcoin,” zatweetował w piątek.

Czytaj także:  Prognoza ceny Terra Luna Classic - Czy LUNC może odzyskać i trafić za $1

Warto zauważyć, że Kiyosaki był ostatnio dość dokładny w swoich przewidywaniach dotyczących BTC. Jeszcze w maju, kiedy rynek zaczął się walić, opisał to jako „świetną wiadomość” i prognozował spadek BTC do 20 000$.

„CZEKAM NA KRACH BITCOINA DO 20K. NASTĘPNIE BĘDĘ CZEKAŁ NA TEST DNA, KTÓRYM MOŻE BYĆ 17K$. KIEDY BĘDĘ WIEDZIAŁ, ŻE DNO JEST W, WYCOFAM CIĘŻARÓWKĘ. KRACHY TO NAJLEPSZY CZAS NA WZBOGACENIE SIĘ” – MÓWIŁ W TYM CZASIE.

W połowie października Kiyosaki ostrzegł inwestorów o nadchodzącym większym bólu, mówiąc, że muszą chronić swoje bogactwo inwestując w złoto, srebro i BTC. Zalecał również wymyślenie alternatywnych źródeł dochodu.

„ZŁOTO, SREBRO, BITCOIN MOGĄ CHRONIĆ TWOJE ZYCIE… ALE NIE TWÓJ DOCHÓD. GDY [GOSPODARKA] SIĘ ZAŁAMIE, GIEŁDY SPLAJTUJĄ, EMERYTURY SIĘ ZAŁAMIĄ, A BEZROBOCIE WZROŚNIE, SIDE HUSTLE MOŻE ZAPEWNIĆ CI DOCHÓD. KTO WIE? TWÓJ SIDE HUSTLE MOŻE PRZERODZIĆ SIĘ W NASTĘPNY AMAZON LUB BITCOIN. UWAŻAJ NA SIEBIE. BE AWARE.”


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły