Strona głównaKryptoBitcoin Bull Michael Saylor mówi, że upadek FTX może przynieść korzyści BTC – oto, co powiedział

Bitcoin Bull Michael Saylor mówi, że upadek FTX może przynieść korzyści BTC – oto, co powiedział

Michael Saylor. Źródło: zrzut ekranu wideo, Natalie Brunell / YouTube

 

„Upadek FTX to kosztowna reklama Bitcoina” — powiedział były dyrektor generalny

MicroStrategy i Bitcoin (BTC) byk Michael Saylor.

W poniedziałkowym tweecie, Saylor argumentował, że jedyną przyszłością dla branży kryptograficznej, która jest faktycznie opłacalna, jest „zarejestrowany obrót aktywami cyfrowymi na regulowanych giełdach cyfrowych”.

Podzielił się tymi komentarzami w świetle katastrofalnego upadku FTX. W wywiadzie dla Yahoo Finance, Saylor porównał byłego dyrektora generalnego FTX, Sama Bankmana-Frieda (SBF ) Jordanowi Belfortowi, ps. „Wilk z Wall Street” – amerykańskiemu przedsiębiorcy i byłemu maklerowi giełdowemu, który w 1999 roku przyznał się do oszustwa i powiązanych z nim przestępstw w związku z manipulacjami giełdowymi i prowadzeniem kotłowni w ramach grosza- oszustwo giełdowe.

Jak informowaliśmy, FTX złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 pod koniec zeszłego tygodnia.

W tym wywiadzie Saylor powiedział

„Upadek FTX i FTT [natywnego tokena giełdy] oznacza upadek skorumpowanego banku kryptograficznego, napędzany przez inflacyjną kryptowalutę fiducjarną.”

Następnie argumentował, że zdecydowana większość kryptowalut istnieją niezarejestrowane papiery wartościowe, które nie są niczym zabezpieczone i są przedmiotem obrotu na nieuregulowanych giełdach, które często mają siedziby poza granicami kraju. Powiedział, że są one jak waluty fiducjarne. Tokeny Proof-of-stakes (PoS) również nie są niczym zabezpieczone, dodał Saylor. Warto zauważyć, że Ethereum (ETH) słynie z przejścia na mechanizm PoS.

Czytaj także:  Prognoza ceny Terra Luna Classic - Czy LUNC może odzyskać i trafić za $1

Dlatego powiedział, odnosząc się do spadku FTX,

„To po prostu bardzo kosztowna lekcja dla ekosystemu kryptowalut i [na] różnicy między kryptowalutą a bitcoinem. Będzie to naprawdę pomocne dla bitcoina, ponieważ jest to moment edukacyjny, a ludzie zdają sobie sprawę z korzyści płynących z zakupu kryptoaktywów wspieranych przez najpotężniejszą sieć komputerową na świecie.”

Zapytany o tę rozbieżność między bitcoinem a innymi kryptowalutami oraz o to, ile z tysięcy projektów przetrwa, Saylor stwierdził, że „zobaczysz ogromny wstrząs” i że 99% niezabezpieczonych tokenów zniknie.

Nie tylko rynek będzie wypychał nieodpowiednie projekty, ale także stale rosnące regulacje. Saylor powiedział:

„Ta awaria przyspiesza interwencję regulacyjną. […] Spowoduje to włączenie SEC [Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd] oraz

CFTC [Commodity Futures Trading Commission] po znacznie większej stawce. A przyszłością całej branży kryptograficznej jest […] obrót zarejestrowanymi aktywami cyfrowymi na regulowanych giełdach.”

Przestrzeń cyfrowa ma wiele zalet, he dodany. Jednak

„Dobry pomysł realizowany w nieetycznym, nieodpowiedzialna moda to zły pomysł. […] To, co należy go zastąpić, to etycznie, technicznie i ekonomicznie solidne aktywa cyfrowe. Branża musi się rozwijać.

Czytaj także:  MasterCard, Citigroup i inni giganci globalnej bankowości rozpoczynają pilotażowy program dolara cyfrowego w nowojorskiej Rezerwie Federalnej

Tymczasem, Saylor dodał, że BTC przechodzi obecnie ze słabych do silnych rąk i że istnieje „nadzwyczajne” zainteresowanie instytucjonalne i inwestycyjne klasą aktywów.

To nie pierwszy raz, kiedy Saylor podziela ten pogląd, ponieważ niedawno dołączył do programu CNBC „Squawk on the Street”, w którym argumentował, że upadek FTX może przynieść korzyści bitcoinowi i zapoczątkować dalszy wzrost w branży kryptograficznej.

O godzinie 9:30 UTC cena BTC wynosiła 16 931 USD, co oznacza wzrost o 1,3% w ciągu dnia i spadek o 18% w ciągu tygodnia. Tymczasem FTT zmieniał właścicieli po cenie 1,7 USD, co oznacza wzrost o 12% w ciągu dnia i spadek o 92,3% w ciągu tygodnia.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły