Strona głównaKryptoCardano Charles Hoskinson mówi, że więcej szkód powstaje w wyniku upadku FTX - Nadchodzi nowa regulacja?

Cardano Charles Hoskinson mówi, że więcej szkód powstaje w wyniku upadku FTX – Nadchodzi nowa regulacja?

Założyciel Cardano Charles Hoskinson ostrzegł inwestorów, że nadchodzi więcej bólu po niedawnym upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Zauważył również, że incydent przyciągnie więcej kontroli regulacyjnych.

Charles Hoskinson. Źródło: zrzut ekranu wideo, BitBoy Crypto / YouTube

W swoim najnowszym filmie na YouTube, Hoskinson przekonywał, że upadek FTX nie był porażką samej kryptowaluty, ale raczej utratą wadliwej i scentralizowanej infrastruktury wokół platformy.

„KRYPTOWALUTY NIE ZAWIODŁY. PEOPLE FAILED. LUDZIE NA POZYCJACH ZAUFANIA. POD KONIEC DNIA, TAK BARDZO JAK LUBIMY WIERZYĆ W ZASADY KRYPTOWALUT, MIAŁO TO WSZYSTKO WSPÓLNEGO Z LUDŹMI UMIESZCZAJĄCYMI SWOJE PIENIĄDZE W SCENTRALIZOWANYCH GIEŁDACH I ORGANIZACJACH POWIERZAJĄCYCH SCENTRALIZOWANE FIRMY, ABY ZROBIĆ COŚ W ICH IMIENIU” – POWIEDZIAŁ.

Zauważył, że upadek FTX prawdopodobnie doprowadzi do zwiększenia kontroli nad branżą kryptowalutową. „Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że skutkiem tego będzie nowe ustawodawstwo, miejmy nadzieję, że przyzwoite ustawodawstwo, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie”.

We wcześniejszym wideo w zeszłym tygodniu Hoskinson twierdził, że upadek giełdy kryptowalutowej FTX może być jednym z ostatnich kryzysów, które dotkną branżę. Ale zauważył, że ponieważ te incydenty mają efekty falowe na innych graczy ekosystemu, stają się coraz bardziej skomplikowane i trudne do przewidzenia.

„MYŚLĘ, ŻE TO MOŻE BYĆ DNO, JEDNO Z OSTATNICH, Z KTÓRYM BĘDZIEMY MIELI DO CZYNIENIA. TRUDNO BĘDZIE PRZEWIDZIEĆ, JAK ŹLE BĘDZIE, A NA PEWNO POTENCJALNIE MOŻE BYĆ BARDZO ŹLE. NIE MA JUŻ WIELU FIRM, KTÓRE BYŁY JAK FTX CZY ALAMEDA CZY JAK, THREE ARROWS CAPITAL I TAK DALEJ”

Jak podano, FTX ogłosił, że w czwartek złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w Delaware, kładąc kres desperackiemu szamotaniu się z inwestorami w celu naprawy bilansu. Co godne uwagi, FTX US, amerykańskie ramię giełdy kryptowalutowej, również zostało włączone do postępowania, pomimo twierdzeń byłego dyrektora generalnego, że ich amerykańska giełda była w porządku.

Czytaj także:  Ten Meme Coin został właśnie wprowadzony na wiodącą giełdę kryptowalut - oto co musisz wiedzieć

Michael Saylor spodziewa się większej kontroli regulacyjnej

Co ciekawe, Hoskinson nie jest jedyną osobą przewidującą zwiększoną kontrolę regulacyjną. Były CEO Microstrategy, Michael Saylor, również uważa, że upadek FTX z pewnością przyciągnie więcej kontroli ze strony regulatorów. Powiedział jednak, że jeśli regulatorzy będą działać zbyt agresywnie w odpowiedzi na implozję FTX, zaszkodzi to branży.

Byk Bitcoin argumentował jednak, że flagowa kryptowaluta i „garstka” innych monet skorzysta na upadku FTX, ponieważ wyeliminuje tysiące bezużytecznych kryptowalut.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły