Strona głównaKryptoElon Musk dzieli się przemyśleniami na temat założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda - oto co powiedział

Elon Musk dzieli się przemyśleniami na temat założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda – oto co powiedział

CEO Tesli i SpaceX Elon Musk stwierdził, że nigdy nie ufał założycielowi FTX i byłemu CEO Samowi Bankman-Friedowi.

Elon Musk. Źródło: zrzut ekranu wideo, Elon Musk Zone / YouTube

Jeszcze w marcu, kiedy Musk próbował pozyskać fundusze w celu sfinansowania wykupu Twittera za 44 miliardy dolarów, Bankman-Fried dotarł do miliardera przez pośredników, aby wyrazić swoje zainteresowanie inwestycją w Twittera.

Jak wynika z wyciekłych wiadomości tekstowych, bankier Muska na transakcji Twitter Michael Grimes powiedział miliarderowi, że SBF oferował „co najmniej 3 miliardy dolarów”, aby pomóc Muskowi kupić Twittera, i chciał rozmawiać o potencjale „integracji blockchain mediów społecznych.”

Musk zapytał Grimesa, „Czy Sam rzeczywiście ma $3B płynne?” pokazując sceptycyzm co do zdolności FTX CEO do przygotowania takiej ilości pieniędzy.

Użytkownik Twittera Internal Tech Emails, który ma ponad 347k followersów na platformie social media, podzielił się kopią tekstów w piątek. Musk odpowiedział: „Accurate. On wyłączyć mój detektor bs, dlatego nie myślałem, że miał $3B.”

Wiadomości tekstowe początkowo wyszedł we wrześniu jako część postępowania prawnego, pokazując, że SBF był gotów przyczynić się do $5 mld w kierunku nabycia Twittera.

W zeszłym tygodniu, SBF powiedział, że nie inwestować w Twitter ze względu na kryptowaluty związane z różnicą w wizji dla sieci społecznej.

Czytaj także:  Prognoza ceny Dogecoin jako DOGE wzrasta o 25% od dołu - koniec rynku niedźwiedzia?

FTX składa wniosek o ogłoszenie upadłości, gdy organy regulacyjne przychodzą po nią

Jak podano, desperacka walka FTX o inwestorów, aby naprawić swój bilans, ostatecznie zakończyła się w piątek po tym, jak firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości zgodnie z rozdziałem 11, wieńcząc nagły i zaskakujący upadek jednej z największych na świecie giełd kryptowalut.

Co ciekawe, FTX US, amerykańskie ramię giełdy kryptowalut, również zostało włączone do postępowania, pomimo twierdzeń byłego dyrektora generalnego, że ich amerykańska giełda była w porządku.

Złożenie wniosku o upadłość nastąpiło po tym, jak organy regulacyjne na całym świecie zaczęły zamrażać aktywa kłopotliwej giełdy.

Początkowo Komisja Papierów Wartościowych Bahamów zamroziła aktywa FTX Digital Markets Ltd, bahamskiej filii platformy. Agencja powiedziała, że uważa, że zamrożenie jest „ostrożnym kierunkiem działania” i ma na celu ustabilizowanie firmy i zabezpieczenie aktywów.

Krótko po tym, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Departament Sprawiedliwości (DOJ), dwie najwyższej rangi agencje regulacyjne, ujawniły, że badają FTX po jego nagłej implozji w tym tygodniu.

Japońskie Kanto Local Finance Bureau – odpowiedzialne za regulację giełd kryptowalutowych w kraju – również zakazało FTX przyjmowania depozytów od klientów. Australijski regulator finansowy podążył za nim, umieszczając FTX Australia w administracji, donosi Australian Financial Review.

Czytaj także:  Ta giełda kryptowalut właśnie zawiesiła wypłaty - co się dzieje?

Tymczasem wśród całego chaosu, raporty twierdzące, że portfele FTX były drenowane w serii tajemniczych transakcji zaczęły krążyć pod koniec piątku. Obserwatorzy doszli do wniosku, że FTX albo został zhakowany, albo osoby wtajemniczone dokonały spieniężenia funduszy klientów w najnowszym, zapalającym rozwoju wydarzeń w sprawie upadku FTX.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły