Strona głównaKryptoEthereum staje się deflacyjne pośród zawirowań na rynku - przyszłość pieniądza?

Ethereum staje się deflacyjne pośród zawirowań na rynku – przyszłość pieniądza?

Źródło: AdobeStock / Sergey Nivens

Rodzimy token Ethereum ETH po raz kolejny zmienia się w deflacyjny, ponieważ więcej tokenów jest spalanych niż nowych emitowanych, co prowadzi niektórych zwolenników do wskazania ETH jako przyszłego zdrowego pieniądza.

Najnowszy deflacyjny zwrot dla ETH nastąpił podczas krachu na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ opłaty transakcyjne na ETH gwałtownie wzrosły, gdy handlowcy spieszyli się, aby wysłać tokeny do i z giełd. A jak już wiedzą użytkownicy Ethereum, sieć zainicjowała swój nowy mechanizm wypalania tokenów wraz z aktualizacją EIP-1559 w sierpniu 2021 roku. Aktualizacja ta stworzyła system, w którym część opłat transakcyjnych jest spalana, sprawiając, że emisja ETH – czasami – jest deflacyjna.

W wyniku tego nowego mechanizmu spalania, więcej tokenów jest spalanych, ponieważ więcej ETH jest przedmiotem transakcji i opłat transakcyjnych.

Według danych z witryny śledzenia ETH Ultrasound.money, podaż ETH stale spada od 8 października, a 9 listopada osiągnęła wartość ujemną. Od tego czasu podaż nadal spada w szybszym tempie, osiągając w chwili pisania tego tekstu roczny -1% wzrost podaży.

Warto jednak zauważyć, że zmniejszenie podaży ETH nastąpiło w momencie, gdy ceny tokena zanurkowały wraz z szerszym rynkiem kryptowalut. W ciągu ostatnich 7 dni cena ETH spadła o ponad 16%, choć nadal pozostała prawie niezmieniona, patrząc na cały miesiąc.

Czytaj także:  FTX Token idzie do zera, ale eksperci uważają, że te monety będą pompować zamiast tego

Nie jest to nowy pomysł

Idea ETH jako ultra zdrowego pieniądza została podniesiona już w marcu 2021 roku przez badacza Ethereum Foundation Justina Drake’a w wywiadzie w podcaście Bankless:

Jednak inni są zupełnie innego zdania, na przykład zwolennicy Bitcoina (BTC) często argumentują, że przewidywalna i niezmienna emisja BTC jest tym, co sprawia, że jest to solidny pieniądz, i że tego samego nie można powiedzieć o ETH.

Wśród tych, którzy argumentowali za tym jest wczesny bitcoiner Kyle Torpey, który w zeszłym roku napisał w op-ed dla Cryptonews.com, że ETH jest daleki od ultra solidnych pieniędzy.

Innymi słowy, kwestia, czy ETH jest – lub może kiedykolwiek stać się – ultra solidnym pieniądzem jest nadal przedmiotem debaty, i prawdopodobnie pozostanie tak w przewidywalnej przyszłości.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły