Strona głównaKryptoPolicja na Bahamach rozpoczyna dochodzenie w sprawie FTX

Policja na Bahamach rozpoczyna dochodzenie w sprawie FTX

Sam Bankman-Fried. Źródło: zrzut ekranu wideo, HBO / YouTube

Policja na Bahamach rozpoczęła dochodzenie w sprawie giełdy kryptowalut FTX i aktywnie poszukuje dowodów na to, czy doszło do „przestępczego wykroczenia”.

Zgodnie z tweetem Royal Bahamas Police Force opublikowanym w niedzielę, zespół śledczych finansowych z Oddziału Śledczego ds. Przestępstw Finansowych Sił Zbrojnych pracuje już z krajowym regulatorem finansowym, Komisją Papierów Wartościowych Bahamów.

Celem wspólnego zespołu jest „zbadanie, czy doszło do jakiegokolwiek przestępczego wykroczenia”, powiedział tweet.

Oświadczenie z Bahamas Police Force przyszło w uzupełnieniu do oddzielnego komunikatu prasowego z Securities Commission of The Bahamas w ten weekend na temat sytuacji wokół FTX.

W komunikacie prasowym, Komisja Papierów Wartościowych odpowiedziała na szeroko rozpowszechnione publiczne oświadczenia od FTX, że ułatwiała wypłaty dla klientów z Bahamów w celu spełnienia lokalnych przepisów. Według Komisji Papierów Wartościowych, jednak instrukcje dotyczące priorytetowego traktowania wypłat dla klientów z Bahamów w stosunku do innych nigdy nie zostały wydane.

„[…] takie transakcje mogą być scharakteryzowane jako nieważne preferencje w ramach systemu upadłościowego, a w konsekwencji skutkować odebraniem funduszy od klientów z Bahamów”, powiedziało oświadczenie.

Dalej dodano, że Komisja „nie zgadza się na preferencyjne traktowanie jakiegokolwiek inwestora lub klienta FTX Digital Markets Ltd. lub w inny sposób.”

Czytaj także:  Ta ekologiczna moneta kryptograficzna wzbudziła zainteresowanie inwestorów ESG — dowiedz się, dlaczego

Najnowsza aktualizacja od regulatora finansowego pojawiła się po tym, jak ta sama agencja 11 listopada powiedziała, że „podjęła działania w celu zamrożenia aktywów” posiadanych przez FTX i powiązane strony.

Agencja powiedziała wtedy, że wierzy, iż zamrożenie było „ostrożnym kierunkiem działania” i miało na celu ustabilizowanie firmy i zabezpieczenie aktywów.

FTX złożył wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 w amerykańskim stanie Delaware 11 listopada. Tego samego dnia współzałożyciel FTX Sam Bankman-Fried ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, a jego miejsce zajął prawnik z Chicago John J Ray III.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły