Strona głównaKryptoRząd Japonii: Podejmiemy wszystkie możliwe środki, aby pomóc klientom FTX Japan

Rząd Japonii: Podejmiemy wszystkie możliwe środki, aby pomóc klientom FTX Japan

Source: Faula/Adobe

Japoński rząd przyrzekł, że zrobi wszystko, aby chronić klientów japońskiej spółki zależnej FTX – FTX Japan. Giełda ogłosiła jednak, że środki jej klientów są bezpieczne.

Nikkei zacytował ministra finansów Shunichi Suzukiego, który wyjaśnił, że regulatorzy nakazali FTX Japan zawieszenie działalności, ale rząd podejmuje kroki, aby pomóc klientom giełdy.

Suzuki wypowiadał się na konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu gabinetu, gdzie powiedział:

„MUSIMY PODJĄĆ WSZELKIE MOŻLIWE ŚRODKI, ABY ZAPEWNIĆ, ŻE INTERESY UŻYTKOWNIKÓW [FTX JAPAN] NIE ZOSTANĄ NARUSZONE”.

Regulacyjna Agencja Usług Finansowych (FSA) zareagowała na upadek spółki matki FTX Japan, wydając giełdzie nakaz zawieszenia działalności. FTX Japan otrzymał również nakaz przedstawienia planu poprawy działalności do 16 listopada.

Podczas gdy FTX Japan nie wstrzymał początkowo wszystkich transakcji na swojej platformie, podążył za decyzją FTX o wstrzymaniu wypłat klientów.

FSA wkroczyła ze swoim nakazem wkrótce potem. Agencja skarciła FTX Japan za brak „określenia harmonogramu” wznowienia wypłat.

Jednak FTX Japan odpowiedziało, ogłaszając na swojej stronie internetowej, że fundusze klientów są bezpieczne. Firma napisała, że „zarządza aktywami klientów oddzielnie” zgodnie z „surowymi zasadami określonymi przez FSA i japońskie prawo.” Twierdziła, że ma dostęp do „kwoty, która przekracza” wartość całkowitych aktywów klientów w depozycie na zimnych portfelach i bankowych kontach powierniczych.

Czytaj także:  Nike uruchamia platformę Web3 oferującą wirtualną odzież i inne produkty oparte na NFT

Podczas gdy firma ponownie odmówiła podania, kiedy wznowi wypłaty klientów, opublikowała zestawienie swoich własnych finansów – i monet przechowywanych przez klientów. Firma napisała, że posiadała aktywa netto o wartości 72,6 mln USD i przechowywała monety i fiat klientów o wartości 140,2 mln USD w zimnych portfelach.

FTX Japan: Czy aktywa klientów są bezpieczne?

We wcześniejszym poście FTX Japan stwierdził, że wniosek o upadłość FTX Chapter 11 złożony w Stanach Zjednoczonych „obejmował również FTX Japan”, ale ponownie podkreślił:

„ZGODNIE Z JAPOŃSKIM PRAWEM I REGULACJAMI BRANŻOWYMI, AKTYWA POWIERZONE NAM PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW SĄ ŚCIŚLE SEGREGOWANE I ZARZĄDZANE, Z KRYPTOWALUTAMI TRZYMANYMI W ZIMNYCH PORTFELACH I WALUTAMI FIAT TRZYMANYMI NA RACHUNKACH POWIERNICZYCH”.

FTX Japan dodał, że „poinformuje” klientów „o statusie przywrócenia systemu” swojej platformy w odpowiednim czasie – chociaż wydaje się, że sprawy prawne w Stanach Zjednoczonych mogą jeszcze znacznie spowolnić ten proces.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły