Strona głównaKryptoTa giełda kryptowalut właśnie zawiesiła wypłaty - co się dzieje?

Ta giełda kryptowalut właśnie zawiesiła wypłaty – co się dzieje?

Source: AdobeStock / 9nong

Giełda kryptowalutowa AAX ogłosiła, że zawiesiła wypłaty na okres do 10 dni z powodu „zaplanowanej aktualizacji systemu”, która miała miejsce w trudnym okresie dla branży i rynków.

Strona internetowa AAX wyświetla obecnie powiadomienie, które stwierdza,

„OBECNE AKTUALIZACJE SYSTEMU WYMAGAJĄ OD NASZEGO PARTNERA ZEWNĘTRZNEGO KOREKTY I PRZYWRÓCENIA DANYCH O AKTYWACH WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW. ZE WZGLĘDU NA OBECNĄ SYTUACJĘ RYNKOWĄ, INTEGRACJA TRWA DŁUŻEJ NIŻ ZWYKLE I JEST OBECNIE W KOLEJCE DO UKOŃCZENIA W CIĄGU 7-10 DNI.”

Firma opublikowała wpis na blogu w niedzielę, stwierdzając, że użytkownicy kryptowalut są „słusznie zaniepokojeni” stabilnością operacyjną i finansową scentralizowanych giełd kryptowalut „w świetle niewypłacalności jednego z największych graczy naszej branży w zeszłym tygodniu.”

Odnosi się do niesławnego obecnie upadku, a następnie bankructwa głównej giełdy kryptowalutowej FTX, która wstrząsnęła kryptowalutami i spowodowała zarażenie rozprzestrzeniające się w całej przestrzeni.

Giełda stwierdziła, że,

„AAX ZAPLANOWAŁ AKTUALIZACJĘ SYSTEMU, KTÓRA POMOŻE CHRONIĆ NASZYCH UŻYTKOWNIKÓW PRZED WIELOMA ZŁOŚLIWYMI ATAKAMI, KTÓRE ZAOBSERWOWALIŚMY W TYM WRAŻLIWYM CZASIE”.

Dalej powołała się na „awarię naszego [nienazwanego] partnera zewnętrznego”, która spowodowała, że dane bilansowe niektórych użytkowników zostały „nienormalnie zapisane” w systemie. Dlatego też, twierdził zespół, zdecydował się ograniczyć usługi, aby zapobiec dodatkowemu ryzyku, co oznacza, że „zespół techniczny musiał ręcznie skorygować i przywrócić system, aby zapewnić maksymalną dokładność wszystkich gospodarstw użytkowników.”

Czytaj także:  Elon Musk dzieli się przemyśleniami na temat założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda - oto co powiedział

Ben Caselin, wiceprezes AAX, wezwał wszystkich do dania giełdzie czasu na „stopniowe otwarcie przy jednoczesnym zapewnieniu absolutnej integralności systemu.”

Giełda twierdzi, że „pracuje niezwykle ciężko, aby zaoferować ograniczone wypłaty w celu zminimalizowania ryzyka”, dodając, że stworzyła formularz AAX User Withdrawal Request Form dla wypłat i innych wniosków operacyjnych.

Zespół Obsługi Klienta będzie rozwiązywał wnioski ręcznie jeden po drugim, AAX powiedział, w koordynacji z zespołami bezpieczeństwa, operacji i zgodności.

Podczas gdy nikt z AAX nigdy nie poprosiłby o hasła do kont użytkowników lub inne informacje, które mogłyby zagrozić dostępowi do funduszy, giełda ostrzegła, że niektóre „istotne informacje” w celu weryfikacji tożsamości będą potrzebne do ręcznych wniosków o wypłatę, takich jak kopia dokumentu tożsamości i zarejestrowane informacje kontaktowe.

Brak powiązania z FTX

W komunikacie prasowym z 11 listopada, AAX stwierdził, że nie ma „żadnej ekspozycji finansowej na FTX i jego podmioty powiązane”, dodając, że,

„CO WAŻNIEJSZE, WSZYSTKIE CYFROWE AKTYWA NA AAX POZOSTAJĄ NIENARUSZONE, ZE ZNACZNĄ ILOŚCIĄ PRZECHOWYWANĄ W ZIMNYCH PORTFELACH, A FUNDUSZE UŻYTKOWNIKÓW NIGDY NIE SĄ NARAŻONE NA RYZYKO KONTRAHENTA Z JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z FINANSOWANIEM LUB PRZEDSIĘWZIĘCIAMI”.

Ponieważ wiele giełd zwraca się obecnie w kierunku Proof of Reserves, AAX stwierdził również, że jest to „proces badania Merkle Tree Proof-of-Reserves”, który jest niezależnym i algorytmicznym audytem przez stronę trzecią mającym na celu zapewnienie, że saldo każdego użytkownika jest uwzględnione w rezerwach giełdy.

Czytaj także:  Eksperci przewidują, że te 4 monety mogą wzrosnąć 10x, gdy ceny kryptowalut się odbiją

„Od wczesnych dni Mt. Gox i DAO Hack do Luna, ta branża nie jest obca niepowodzeniom i kryzysom” – powiedział Caselin.

Tymczasem, jak informowano w połowie października, AAX i firma infrastrukturalna Web3 MoonPay ogłosiły, że współpracują, aby umożliwić użytkownikom zakup kryptowalut w portfelu bez opuszczania giełdy. Stąd użytkownicy AAX będą mogli kupować kryptowaluty za pomocą kart debetowych i kredytowych, przelewów bankowych, Apple Pay, Google Pay i innych bezpośrednio na giełdzie, powiedział.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły