Strona głównaWłaściwości zdrowotne10 potężnych powodów, dla których warto jeść więcej ananasów

10 potężnych powodów, dla których warto jeść więcej ananasów

[toc]

W tym artykule wskazano 10 powodów, dla których warto jeść ananasy każdego dnia:

[quads id=8]

1. Bogata wartość odżywcza

Ananasy obfitują w wiele witamin i minerałów, takich jak witamina B6, C, miedź, folian, tiamina, mangan, magnez, potas, kwas pantotenowy, niacyna i wiele innych składników odżywczych.

2. Wzmacnia kości

[quads id=10]

Potrzebujesz co najmniej jednej szklanki świeżego ananasa dziennie, aby zapewnić około 76% zalecanego dziennego spożycia manganu, co jest ważne dla zapobiegania utracie masy kostnej z powodu osteoporozy.

3. Poprawia trawienie

[quads id=9]

To bromelaina w ananasach, która poprawia system trawienia. Zmniejsza zapalenie trzustki i pomaga w cofnięciu cukrzycy.

4. Piękny uśmiech

Ananasy są obciążone dużą ilością witaminy C, która jest ważna dla zdrowia zębów. Brak witaminy C jest głównym powodem zapalenia i krwawienia dziąseł, kruchości naczyń włosowatych i utraty zębów.

[quads id=5]

5. Łagodzi ból stawów

Fundacja Arthritis twierdzi, że ananasy zapewniają takie same efekty jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, co jest zaletą dla osób cierpiących na zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów.

6. Reguluje ciśnienie krwi

[quads id=4]

Ananasy leczą nadciśnienie. To cytrynian potasu, który zmniejsza działanie wysokich poziomów sodu, a tym samym reguluje ciśnienie krwi.

7. Zapobiega rakowi

Czy znasz herbatę ananasową? Ta herbata pomoże Ci zapobiec wystąpieniu raka lub walczyć z tą straszną chorobą. Wywołuje apoptozę i zapobiega proliferacji. Bromelaina jest silnym enzymem, którego właściwości chemoprewencyjne działają w przypadkach agresywnego raka okrężnicy.

[quads id=3]

Wraz z innymi zastosowaniami terapeutycznymi ananasy są skuteczne w leczeniu raka prostaty.

8. Łagodzi uporczywy kaszel

Witamina C zawarta w ananasach łagodzi ból i zapalenie gardła oraz wzmacnia układ odpornościowy. Zastąp zwykłe środki na kaszel świeżym sokiem ananasowym, aby rozluźnić flegmę i zmniejszyć stan zapalny. Doskonale i smacznie stłumisz swoje ciężkie przeziębienie.

9.Lepszy wzrok

[quads id=7]

Ananas to niesamowity owoc dla zdrowia oczu. Zawarta w nich witamina A wraz z innymi składnikami odżywczymi spowalnia postęp zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem.

10. Zapobiega krzepnięciu krwi

Właściwości przeciwzakrzepowe ananasów są ważne dla osób, które nie radzą sobie ze skrzepami w układzie sercowo-naczyniowym.

Zobacz Też: