Strona głównaWłaściwości zdrowotneJak ostropest zwalcza raka, zapalenie, cukrzycę, OCD

Jak ostropest zwalcza raka, zapalenie, cukrzycę, OCD

Ostropest, naukowo znany jako silybum marianum jest ciekawym gatunkiem rośliny często rozpoznawanym przez purpurowy kwiat. Ostropest ma wiele wspaniałych korzyści zdrowotnych! 

Stosuje się w leczeniu wielu chorób i problemów zdrowotnych , w tym OCD, raka, trądziku różowatego, zapalenia, ewentualnie zapalenia wątroby typu C i innych.

Co to jest ostropest plamisty?

Może znasz ten dziwny mały kwiat jako kłujące ziele rosnące wśród chwastów. Jest powszechnie widziany obok autostrad, rozsiany po otwartych pastwiskach lub polach uprawnych lub szczęśliwie rosnący na niezakłóconych wzgórzach. Chociaż jest to z pewnością kolorowy i ładny widok, ostropest plamisty jest powszechnie uważany za chwast, pomimo wielu korzyści ziołowych.

Historia pokazuje, że ludzie używali ostropestu plamistego jako naturalnej formy ziołolecznictwa przez wiele, wiele stuleci. Zwykle jest on używany do oczyszczania wątroby, ale jest w stanie pomóc przy znacznie większej liczbie czynności. Sylimaryna jest głównym związkiem aktywnym, ma wspaniałe właściwości, takie jak działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Może być przyjmowana w postaci suplementu lub po dodaniu do żywności.

W jaki sposób można wykorzystać ostropest?

Przyjrzyjmy się bliżej, w jaki sposób ostropest plamisty może być korzystny dla naszego zdrowia:

Zapobieganie nowotworom

Chociaż nie ma znanego leku na raka, ostropest plamisty okazał się korzystny w wielu przypadkach. Na przykład w 2010 r. naukowcy zbadali wpływ sylibininy, innego związku występującego w ostropeście na wzrost raka. Ich badania wykazały, że ostropest plamisty ma silne właściwości przeciwnowotworowe zapobiegające wzrostowi, inwazji i przerzutom komórek raka prostaty. Co więcej, wykazano, że ostropest plamisty zapobiega rakowi okrężnicy, jelita grubego, jamy ustnej i wielu innym nowotworom skóry.

Właściwości przeciwzapalne

Ostropest ma właściwości przeciwzapalne. Ponieważ przewlekłe zapalenie jest głównym sprawcą wielu współczesnych chorób i zgonów jest to bardzo cenne! Lekarze badali pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego w celu określenia skuteczności. Badania pokazują, że sylimaryna przewyższa piroxicam (Feldene) i meloksykam (Mobic) w wyścigu, aby zmniejszyć stan zapalny.

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, ostropest plamisty okazał się również pomocny w trądziku różowatym. Jako stan zapalny skóry trądzik różowaty jest trudnym do leczenia stanem zdrowia. Jednak połączone dawki metylosulfonylometanu (MSM) i ostropestu plamistego spowodowały cudowne rezultaty!

Cukrzyca5

Podczas gdy naukowcy wciąż pracują nad określeniem rzeczywistych korzyści z ostropestu plamistego, istnieje wiele badań wykazujących, że wykorzystanie ostropestu plamistego może pomóc w leczeniu cukrzycy. Ostropest plamisty, pod nadzorem lekarza i połączony z bardziej tradycyjnymi metodami leczenia obniżył poziom cukru we krwi i poprawił poziom cholesterolu u pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2 . Ponadto ostropest plamisty ma lepszą oporność na insulinę, co jest jedną z kluczowych cech cukrzycy typu 2.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Badanie dotyczące ostropestu plamistego odkryło, że może pomóc w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (OCD). W rzeczywistości badanie sugerowało, że jest równie skuteczny jak fluoksetyna, lek zwykle stosowany w leczeniu pacjentów cierpiących na ZOK.

Wniosek

Ostropest plamisty, wyglądający jak szalone fioletowe włosie, ma w sobie coś więcej niż tylko wygląd! Badania mogą nie tylko pomóc w przypadku raka, zapalenia, cukrzycy i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, ale mogą również pomóc w obniżeniu „złego cholesterolu”, co może zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca. Ten mały kwiat może pomóc w leczeniu niektórych chorób! Jak w przypadku każdego suplementu lub leczenia, należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem ostropestu plamistego w celu leczenia jakiejkolwiek choroby.

Zobacz Też: