5. Zapobiega rakowi

W badaniu z 2007 roku opublikowanym w BMC Complementary and Alternative Medicine stwierdzono, że proszek genu imbiru wywołuje śmierć komórek raka jajnika.

W innym badaniu przeprowadzonym przez University of Minnesota stwierdzono, że imbir może również spowalniać wzrost komórek rakowych jelita grubego, a tym samym w dużym stopniu zapobiegać rakowi okrężnicy. Imbir ma także zdolność zwalczania innych rodzajów raka, w tym raka płuc, piersi, skóry, prostaty i trzustki.

6. Zmniejsza bóle menstruacyjne

Imbir ma właściwości przeciwzapalne i jest silnym naturalnym środkiem przeciwbólowym, dlatego może być stosowany w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych.

Kobiety cierpiące na bóle menstruacyjne mogą skorzystać z imbirowych kapsułek w proszku lub świeżego imbiru, aby uzyskać ulgę. Możesz również napić się herbaty imbirowej. To da ci natychmiastową ulgę od bólu i tkliwości spowodowanej skurczami, które często występują na początku miesięcznego cyklu miesiączkowego.

7. Migreny

Badania wykazały, że imbir może zapewnić ulgę w migrenach ze względu na zdolność powstrzymywania stanu zapalnego w naczyniach krwionośnych.

W przypadku migreny napij się herbaty imbirowej, aby zablokować nieznośny ból i zatrzymać związane z tym zawroty głowy i nudności.