,

10 korzyści zdrowotnych imbiru

POLUB NAS NA FACEBOOKU

8. Kaszel

kaszel

Imbir jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, dlatego może być stosowany do łagodzenia bólu i podrażnienia bolesnego gardła. Może również pomóc w zmniejszeniu kaszlu, szczególnie gdy jest spowodowany przeziębieniem.

Możesz zjadać świeży korzeń imbiru lub pić sok imbirowy lub herbatę, aby powstrzymać kaszel. Możesz również masować klatkę piersiową i plecy olejem imbirowym, aby złagodzić i leczyć kaszel.

9. Wspomaga zdrowie serca

Imbir od dawna służy do wspomagania zdrowego serca. Obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi i zapobiega krzepnięciu krwi, co z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko różnych chorób serca.

To wysoka zawartość potasu powoduje, że imbir jest świetny dla zdrowia serca, a zawartość manganu w imbirze pomaga chronić serce, naczynia krwionośne i drogi moczowe.

10. Kontroluje cukrzycę

Imbir może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i zwiększyć skuteczność insuliny i innych leków stosowanych w leczeniu cukrzycy. Eksperci zalecają picie jednej szklanki ciepłej wody zmieszanej z jedną łyżeczką soku imbirowego rano, aby uregulować poziom cukru we krwi .

Różne komplikacje zdrowotne związane z cukrzycą mogą być również w znacznym stopniu ograniczone przy pomocy imbiru. Regularne przyjmowanie imbiru może obniżać poziom białka w moczu, zmniejszać retencje wody i wydalanie moczu oraz zmniejszać ryzyko różnych rodzajów uszkodzeń spowodowanych niekontrolowanym poziomem cukru we krwi.

Podsumowując, jeśli wolisz naturalne rozwiązania dla różnych problemów zdrowotnych, które możesz napotkać to imbir jest jednym z elementów, który zawsze musisz trzymać w kuchni. Jednak ci, którzy przyjmują leki na serce lub wysokie ciśnienie krwi powinni przyjmować imbir pod nadzorem lekarza.

POLUB NAS NA FACEBOOKU