Prawie każdy ma je w domu, choć są one znacznie bardziej niebezpieczne niż papierosy

Aromatyczne świece mogą być świetną ozdobą przytulnego domu. Ponadto ich spalanie działa bardzo relaksująco. Ale gdybyś wiedział, czym oddychasz, prawdopodobnie nie zapalałbyś świecy.

Relaks w ich ciepłym cieple i przyjemnym aromacie może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie . Tak, być może dla relaksu psychicznego, świece aromatyczne są rzeczywiście świetnym narzędziem.

Jednak badania pokazują, że zapalenie świecy zapachowej może poważnie zaszkodzić zdrowiu.

Płonąca świeca uwalnia substancje zanieczyszczające

Większość świec zapachowych produkowana jest w Chinach i według badań zawierają one szereg szkodliwych substancji. Wiele z nich podczas spalania uwalnia do powietrza ołów (zawarty w knotach świec) i inne substancje rakotwórcze.

Wdychasz te substancje i nadal sprawia ci to przyjemność. Inne substancje niebezpieczne, o których warto wspomnieć to aceton, benzen, chlorobenzen, tlenek węgla, kreozot, cyklopentan, etylobenzen, formaldehyd i inne.

Najbardziej zagrożone są płuca

Wszystkie te szkodliwe związki powszechnie występujące w świecach zapachowych są szkodliwe dla zdrowia.

Najbardziej cierpią na nie płuca i centralny układ nerwowy . Najbardziej toksyczne dla nich są środki chemiczne używane do aromatyzowania. Oznacza to, że wdychając przyjemny zapach, wdychasz truciznę.

Długotrwałe stosowanie świec zapachowych

Zapalenie świecy zapachowej od czasu do czasu dla stworzenia przyjemnej atmosfery nie zniszczy płuc. Jednak przy długotrwałym i częstym użytkowaniu świece aromatyczne mogą powodować wiele problemów.

Sprawdź to ➡ ➡  Zwykła pokrzywa w połączeniu z oliwą z oliwek potrafi zdziałać cuda

Paradoksalnie są to stany lękowe i fobie, chociaż świece wykorzystuje się w celu odprężenia, a także przy drażliwości, wahaniach nastroju, depresji , zaburzeniach pamięci czy nadpobudliwości.

Mogą również wystąpić zaburzenia snu, wysokie ciśnienie krwi, choroba nerek, trudności w oddychaniu, w tym uszkodzenie płuc, i utrata apetytu.

Jak się skutecznie bronić?

Jeśli po regularnym używaniu świec zapachowych odczuwasz którykolwiek z tych problemów, nie poddawaj się. Wyrzuć tylko świece.

A jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez kojącego płomienia, sięgnij po naturalne świece z wosku pszczelego. Alternatywnie, zaopatrz się w wosk i knoty bawełniane, a będziesz mógł stworzyć własną, zdrową świecę.


ZOBACZ TAKŻE