Bohater naszego dzieciństwa: Alpa z cukrem pomoże na kilkanaście problemów zdrowotnych

Doskonały pomocnik w domu, który pomoże ci w wielu problemach zdrowotnych. Wystarczy dodać ją do kąpieli lub wymieszać z cukrem i połknąć.

Alpa z cukrem to doskonałe połączenie, które pomoże złagodzić powszechne problemy, takie jak ból brzucha czy bolesne owrzodzenia.

Ten pomocnik w domu można jednak używać także na wiele innych sposobów, dla swojej korzyści, na przykład dodając go do kąpieli lub stosując na skórę.

Wystarczy trzymać się właściwej procedury, a ulgę poczujesz prawie natychmiast. Dodatkowo, nie wydasz na Alpę dużo pieniędzy.

Lek na ból brzucha

Jeśli cierpisz na nieznośny ból brzucha z jakiegokolwiek powodu, wystarczy wymieszać 1 kostkę cukru i 1 łyżeczkę Alpy – umieścić kostkę cukru na łyżce stołowej i zalać Alpą.

Następnie wsuń tę mieszaninę do ust, ssać przez chwilę i na koniec połknąć. Po kilku minutach lub godzinach poczujesz pozytywną zmianę, zwłaszcza jeśli masz nadmierną wzdęcia.

Modzele, odciski i popękane pięty

Alpa może również pomóc w przypadku modzeli, odcisków i popękanych pięt. Będziesz potrzebować następujących składników:

Zacznij od rozgniecenia tabletek aspiryny, wsyp ich do zamkniętego szklanego naczynia i zalej 250 mililitrami Alpy. Pozostaw mieszaninę na około 2 dni w temperaturze pokojowej, regularnie wstrząsając.

Sprawdź to ➡ ➡  Co oznacza metaliczny posmak w ustach, przyczyny i leczenie

Po upływie ustalonego czasu, codziennie wieczorem nałóż tę domową miksturę na pięty za pomocą zwilżonej wacikowej tamponu – pozostaw tampon na pięcie, owiń piętę w folię spożywczą i załóż skarpetkę. Pozostaw zabezpieczenie na noc, rano spłucz stopę i nałóż odpowiedni krem.

Pomoc przy bólach nadgarstka i zespole cieśni nadgarstka

W przypadku bólu nadgarstka i zespołu cieśni nadgarstka przygotuj:

  • 500 mililitrów Alpy Leśnej, KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ CENĘ
  • 5 liści aloesu (o długości około 15 cm),
  • 15 tabletek aspiryny,
  • szklane naczynie.

Wlej Alpę do naczynia i dodaj 5 liści aloesu. Następnie wsuń do mieszaniny tabletki aspiryny, wymieszaj i pozostaw na 1 tydzień w lodówce.

Po upływie ustalonego czasu, każdego wieczora przed snem przez 3 tygodnie smaruj bolące miejsca domowym lekiem – powinieneś poczuć ulgę już po kilku dniach.

Ból pleców i stawów

Ten unikalny domowy lek poradzi sobie również z bólem pleców i stawów. W tym przypadku będziesz potrzebować:

Kasztany wystarczy zalać średnią butelką Alpy, pozostawić na 3 tygodnie w chłodnym, ciemnym miejscu, a otrzymaną ciecz stosować do masowania bolesnych miejsc, kiedykolwiek jest to potrzebne.

Sprawdź to ➡ ➡  Zobacz jak cynamon pomaga w odchudzaniu i kontroluje poziom cukru we krwi

Alpa z goździkami na ból zębów

Alpa z goździkami to kolejne doskonałe połączenie, które pomoże zwłaszcza w bólach zębów. Wystarczy wymieszać 60 mililitrów płynu z 20 goździkami i pozostawić mieszaninę na 24 godziny.

Następnie możesz użyć tego płynu jako płukanki w przypadku bólu zęba, namaczając wacik w płynie i przykładając go do bolesnego miejsca – u dzieci wystarczy patyczek higieniczny.

Możesz wypróbować to leczenie również w przypadku owrzodzeń lub opryszczki.

Alpa w kąpieli pomoże przy opuchniętych nogach

Wiele osób używa Alpy również w przypadku problemów z opuchniętymi nogami. Wystarczy napełnić wannę ciepłą wodą i dodać trochę tego domowego lekarstwa.

Następnie połóż się w wannie i ciesz się przynajmniej 20 minutami spokoju. Już po pierwszym zastosowaniu tej metody problem powinien się poprawić lub przynajmniej złagodzić.


ZOBACZ TAKŻE