Strona głównaZdrowieCo się stanie, jeśli nie czyścisz ekspresu do kawy?

Co się stanie, jeśli nie czyścisz ekspresu do kawy?

Luksus przygotowania filiżanki pysznej kawy w domu może zmienić każdy poranek na lepsze.

Niezależnie od tego czy lubisz korzystać z ekspresu do kawy, zwykłego przelewowego ekspresu, Nespresso czy French Pressa, delektowanie się kawą taką, jaką lubisz może mieć ogromne znaczenie.

Istnieje mnóstwo korzyści płynących z parzenia kawy w domu zamiast kupowania jej w kawiarni, takich jak oszczędność pieniędzy i możliwość kontrolowania składników, które trafiają do środka.

Ten przepis ma 5 tyś. lat i nadal jest skuteczny

Już w 1972 roku ta niesamowita receptura została znaleziona w komnatach tybetańskiego klasztoru. Dzięki mnichom, mamy to niesamowite lekarstwo, które leczy wiele chorób. Jednak środek...

Jednak miłośnicy kawy w domu muszą upewnić się, że ich dzbanek do kawy jest regularnie konserwowany i czyszczony, aby mieć pewność, że nie tylko otrzymują najlepszą kawę za każdym razem, ale także unikają potencjalnych chorób, które mogą nadejść z brudnego ekspresu do kawy.

Tak, dobrze przeczytałeś. Jeśli nie czyścisz ekspresu do kawy możesz zwiększyć ryzyko zachorowania.

Oto kilka brzydkich prawd o tym co może się stać jeśli nie wyczyścisz dzbanka do kawy regularnie.

Możesz połknąć bakterie, pleśń lub drożdże

Najtrudniejszy pigułką do przełknięcia jest to, że możesz spożywać potencjalnie szkodliwe bakterie z ekspresu do kawy, nawet nie wiedząc, że tam są.

„Dzbanki do kawy mogą być siedliskiem wszelkiego rodzaju bakterii i zarazków, w tym E. coli i Salmonella” mówi Ronald Miller

„Jeśli pozostawisz brudny dzbanek przez długi czas, możliwe jest, że te bakterie przedostaną się do kawy i zanieczyszczą płyn”.

W CBS News poinformowało o bakteriach znalezionych w dziesięciu różnych jednorazowych dzbankach do kawy. Sprawdzili każdy ekspres i zabrali te próbki na Uniwersytet Loyola.

Odkryli, że z dziesięciu próbek pięć miało bakterie w wodzie lub na maszynie, trzy miały bakterie w samej wodzie, a dwie maszyny w ogóle nie miały bakterii. Odkryto różne szczepy bakterii, a jednym z nich był E. coli.

Możesz uszkodzić dzbanek do kawy lub zrujnować smak kawy

Potencjalne spożycie szkodliwych bakterii, pleśni lub drożdży jest prawdopodobnie Twoim największym zmartwieniem, jeśli chodzi o brudny ekspres do kawy.

Jednak eksperci od kawy twierdzą, że nie czyszczenie dzbanka do kawy może również skutkować gorzkim smakiem kawy i większymi uszkodzeniami ekspresu.

Brak regularnego czyszczenia dzbanka do kawy lub ekspresu do kawy może prowadzić do osadzania się kamienia, blokowania głównego przewodu wodnego i nieodwracalnego uszkodzenia zaparzacza.

Twoja kawa będzie bardziej gorzka, jeśli nie będziesz czyścić ekspresu do kawy, ponieważ olejki kawowe i pozostałości gromadzą się w środku, intensyfikując gorzkie nuty kawy.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Konkretna metoda czyszczenia dzbanka do kawy zależy od typu posiadanego ekspresu do kawy. Najlepiej jest wyszukać najlepszą metodę czyszczenia w oparciu o konkretną markę, której używasz, którą powinieneś znaleźć na ich stronie internetowej.

Żeby zacząć, porozmawialiśmy z naszymi ekspertami o podstawach czyszczenia.

Jedną z pierwszych rzeczy, na których chcesz się skupić jest zbiornik na wodę. Jeśli używasz dzbanka z filtrem, ekspresu do kawy lub ekspresu do kawy Nespresso będziesz mieć dołączony jakiś zbiornik na wodę.

Bardzo ważne jest, aby wymieniać wodę od czasu do czasu. Chociaż dolewanie wody za każdym razem, gdy trzeba ją uzupełnić jest absolutnie w porządku, to nie regularne czyszczenie oznacza to, że stojąca woda może spowodować przedostanie się niebezpiecznych bakterii do kawy”.

Aby wyczyścić zbiornik na wodę, dodaj mieszaninę wody i octu i kilka razy przepuść ją przez cykl parzenia kawy lub do momentu, aż mieszanina wody się skończy.

Kolejnym krokiem w procesie czyszczenia jest wyjęcie koszyka filtra i zanurzenie go w wodzie lub roztworze czyszczący. Następnie możesz wytrzeć wszystkie powierzchnie, aby usunąć nagromadzony olej.

Częstotliwość czyszczenia dzbanka do kawy zależy od tego, jak często go używasz, ale bezpiecznie jest to zrobić raz w miesiącu, jeśli regularnie pijesz kawę.

Poznaj dwuskładnikowy środek na opróżnienie jelit z toksyn i odpadów

Niepełne opróżnienie jelit może powodować duży dyskomfort, wzdęcia i bóle brzucha. Musisz jednak pamiętać, że wszystko co dzieje się w twoim ciele, w tym...

Dalsze instrukcje znajdziesz w instrukcji lub na stronie internetowej swojego ekspresu do kawy.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły