Dodaj do kąpieli 2 łyżki musztardy, a efekt Cię zaskoczy

Musztarda oferuje szereg interesujących korzyści zdrowotnych, z których może skorzystać absolutnie każdy. Wystarczy dodać dwie łyżki stołowe do kąpieli, a od razu zauważysz zmianę.

Musztarda to bardzo przydatne jedzenie, które większość ludzi zna tylko jako składnik hot-dogów i innych wybranych potraw.

Jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że zawiera szereg przydatnych składników, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, zwłaszcza leczą ból gardła, oparzenia, a nawet mogą odmłodzić skórę

Ale nie musisz jeść go całymi kilogramami, aby uzyskać te i inne korzyści — wystarczy dodać dwie łyżki stołowe do kąpieli lub nałożyć bezpośrednio na skórę. Wyniki z pewnością Cię zaskoczą.

Pomocnik na skurcze

Skurcze mogą być bardzo irytujące, szczególnie w ciągu dnia pracy, kiedy trzeba się skoncentrować.

Jeśli zostaniesz zaatakowany, możesz wykonać prosty krok, który przyniesie niemal natychmiastową ulgę – wystarczy wetrzeć łyżkę żółtej musztardy w dotknięty obszar.

Ponadto ta prosta sztuczka pomoże Ci zapobiec problemowi, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić, że się powtórzy.

Leczenie oparzeń

Jeśli oparzyłeś się, a miejsce stało się bardzo bolesne lub niewygodne, możesz polać je zimną wodą, a następnie pokryć całe miejsce warstwą musztardy.

Sprawdź to ➡ ➡  Popcorn spowalnia proces starzenia i przyczynia się do utraty wagi

Nie tylko zapobiegniesz powstawaniu pęcherzy w ten sposób, ale także uzyskasz niemal natychmiastową ulgę w bólu .

Wynika to głównie z faktu, że ten wspaniały składnik zawiera związek izotiocyjanian allilu, który działa jako silny środek łagodzący.

Ból gardła

Ból gardła to kolejny irytujący problem, który może dotknąć prawie każdego. Jeśli Tobie też to przeszkadza, po prostu zmieszaj 1 łyżkę gorczycy, sok z połowy cytryny, 1 łyżkę soli, 1 łyżkę miodu i ćwierć szklanki wrzącej wody.

Pozostaw mieszaninę na kilka minut (do lekkiego ostygnięcia), a następnie kilka razy przepłucz gardło. Niemal natychmiast poczujesz ulgę i ułatwisz regenerację organizmu.

Walka z rakiem

Naukowcy uważają, że zawarty w musztardzie związek izotiocyjanianu allilu (AITC) może być świetnym pomocnikiem w walce z rakiem.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Carcinogenesis wykazano, że ATIC aktywnie hamuje wzrost wrogich komórek i pomaga w regeneracji uszkodzonych części ciała – efekty te były szczególnie silne w raku pęcherza moczowego.

Należy jednak zauważyć, że potrzebne są jeszcze dalsze badania, aby potwierdzić ten fakt.

Rozluźnienie mięśni

Jeśli bolą cię całe mięśnie, zafunduj sobie musztardową kąpiel. Po prostu zmieszaj 2 łyżki tego potężnego składnika z 1 łyżką soli Epsom i dodaj do gorącej kąpieli.

Sprawdź to ➡ ➡  Walcz z grzybicą paznokci naturalnie wykorzystując 3 składniki

Musisz tylko pozostać w nim przez co najmniej 20 do 20 minut, w tym czasie efekty odczujesz od razu po zakończeniu zabiegu.

Jeśli chcesz celować w określony obszar, taki jak dolna część pleców, wymieszaj trochę musztardy z mąką i dodaj tyle wody, aby uzyskać gęstą pastę.

Następnie przetrzyj dotknięty obszar ciała i przykryj szmatką.

Na jaki problem zdrowotny próbowałeś już leczyć musztardą?


ZOBACZ TAKŻE