Jeśli nie myjesz owoców przed spożyciem, popełniasz ogromny błąd!

Można powiedzieć, że ludzie myją dziś owoce kupione w sklepie częściej niż kiedyś. Nie są tak odpowiedzialni w przypadku malin, truskawek i innych jagód. A powinni!

Czy próbujesz jagód w sklepie lub na targu przed ich zakupem?

Zdecydowanie tego nie rób. O myciu owoców tropikalnych, które traktuje się chemicznymi sprayami, napisano już wystarczająco dużo, ale to samo dotyczy jagód.

Można argumentować, że maliny są trudne do mycia albo wydaje się to niepotrzebną zwłoką. Ale prawda jest taka, że ​​brud, bakterie i wirusy przyklejają się do powierzchni jagód. Gdy włożysz do ust jedną nieumytą malinę, jesteś o krok od kłopotów.

Niemyte jagody są pełne bakterii i wirusów

Powierzchnia jagód zawiera różne bakterie i wirusy. Jedząc je, możesz nastawić się na bardzo nieprzyjemne problemy.

Mogą pochodzić z brudnej wody, z ziemi lub są przenoszone do jagód przez zwierzęta i owady. W przypadku jagód zakupionych w sklepie lub na targu nie wiesz też, kto przed tobą ich dotykał ani w jakim środowisku były przechowywane.

Na jakie choroby jesteś narażony?

Spożywanie nieumytych owoców może być bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim ryzykujesz zarażeniem się żółtaczką typu A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), znaną również jako „choroba brudnych rąk”.

Sprawdź to ➡ ➡  Oczyść swoje tętnice wykorzystując mieszankę z cytryny i czosnku

Inną groźną chorobą jest salmonelloza lub czerwonka. Jeśli ktoś zakaszlał na owoc w sklepie przed tobą lub dotknął go zanieczyszczoną ręką, możesz łatwo dostać więcej „pospolitych” chorób, takich jak przeziębienie, kaszel lub grypa.

Niebezpieczeństwo również w przyrodzie

Ponieważ niektóre wirusy i bakterie mogą być również przenoszone przez zwierzęta lub owady, jedzenie dzikich jagód również nie jest całkowicie bezpieczne.

Chociaż prawdopodobieństwo infekcji jest tutaj niewielkie, nadal istnieje. Większe problemy sprawiają jagody przy drogach lub na polach, które są traktowane opryskami chemicznymi.

W ogóle nie jedz takich owoców. Ponadto zanim zjesz jagody w naturze, upewnij się, że naprawdę wiesz, że są jadalne.

Zapobieganie lub jak uniknąć kłopotów?

Zapobieganie jest bardzo proste, umyj owoce. Nie próbuj jagód w sklepie ani nie jedz niczego z krzaków brudnymi rękami.

Zwracaj uwagę na higienę rąk i dokładnie myj wszystko wodą przed zjedzeniem jakichkolwiek owoców, w tym jagód.


ZOBACZ TAKŻE