Jesteś ciągle zmęczona, masz uporczywy kaszel? To mogą być problemy z sercem!

Każdego roku duża liczba osób umiera z powodu chorób serca lub zawału serca. Jednak za pomocą kilku widocznych objawów można wykryć, że serce nie pracuje prawidłowo.

Niewydolność serca lub zawał serca dotyka każdego roku wiele osób. Zwykle występuje, ponieważ serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi do innych narządów w ciele.

Na przykład, według dr Payala Kohli, każdego roku 6,2 miliona Amerykanów umiera z powodu niewydolności serca.

To bardzo wysoka liczba, która z pewnością mogłaby być niższa, gdyby ludzie byli bardziej świadomi swojego ciała i zapobiegali niewydolności serca.

Przyczyny niewydolności serca

Niewydolność serca może wystąpić z wielu różnych powodów. Często jednak niewydolność serca nie występuje sama, ale jest związana z inną chorobą, która może ją powodować.

Do najczęstszych takich przyczyn należą cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, wrodzona wada serca, nieleczony bezdech senny, nowotwory czy np. zaburzenia rytmu serca.

Dlatego człowiek powinien przede wszystkim kontrolować swoje ciało, a także objawy, które mogą być przyczyną niewydolności serca.

Objawy słabej pracy serca

Każdy człowiek powinien tzw. słuchać swojego organizmu. Ludzkie ciało dość często informuje nas, że ma problem i że coś mu dolega.

Niektóre z najczęstszych objawów chorób serca to duszność, zmęczenie, uporczywy kaszel, wypukłe żyły szyjne, słaba reakcja na wysiłek fizyczny, kołatanie serca, nieregularne bicie serca lub np. utrata apetytu i nagły przyrost masy ciała.

Sprawdź to ➡ ➡  Sekretna broń, która pomoże Ci schudnąć nawet 5 kg w zaledwie 2 dni!

Dlatego bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że jeśli organizm wskazuje na taki objaw, powinniśmy udać się do lekarza na badanie.

Psychika też wpływa na serce

Wiele osób stara się pozostać w dobrej formie fizycznej, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca. Jednak zdrowie psychiczne danej osoby może również mieć na to wpływ.

Ciągły stres związany z dużym obciążeniem pracą skutkuje złym stylem życia, może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego.

W przypadku stresu ciśnienie krwi może również wzrosnąć, co może powodować ból serca.

Prewencja jest podstawą wszystkiego

Profilaktyka to podstawa zapobiegania wszelkim chorobom, dotyczy to również serca. Ważne jest zatem prowadzenie odpowiedniego trybu życia, aktywność fizyczna oraz ograniczenie tłustych potraw.

Każda osoba powinna mieć również odpowiednią ilość snu, co też może mieć bardzo duży wpływ.

Nadmierne picie alkoholu i palenie powinno całkowicie zniknąć z życia osoby, która chce być fit i tym samym zapobiegać ewentualnemu występowaniu chorób serca.


ZOBACZ TAKŻE