HomeZdrowieKąpiel reumatyczna: łagodzi bóle...

Kąpiel reumatyczna: łagodzi bóle stawów rąk, nóg i szyi

Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka znaczną część populacji. Jego objawy są bardzo nieprzyjemne i mogą komplikować zwykłe życie. Kąpiel reumatyczna może złagodzić ból.

Bóle stawów spowodowane reumatyzmem dotykają coraz większą liczbę osób. Trudno jest wtedy człowiekowi nie tylko wykonywać bardziej wymagającą pracę fizyczną, ale czasami także po prostu radzić sobie ze zwykłymi, codziennymi zadaniami.

U niektórych osób tego typu bóle pojawiają się dopiero po całym dniu pracy i ustępują samoistnie po wystarczającym odpoczynku. Ale inni cierpią niemal bez przerwy.

W takim przypadku właściwe jest wprowadzenie pewnych trwałych zmian do swojego życia. Skoncentruj się na ćwiczeniach, diecie i okładach leczniczych. Ulgę przynosi także kąpiel reumatyczna.

Czym jest reumatyzm i jak sobie z nim radzić

Reumatyzm, czyli reumatoidalne zapalenie stawów, jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która powoduje przewlekłe zapalenie stawów.

Oprócz stawów i chrząstek atakuje także mięśnie i ścięgna oraz niektóre narządy wewnętrzne.

Istnieje wiele rodzajów zapalenia stawów, dlatego mogą one dotyczyć dowolnej części ciała – od szyi po opuszki palców.

Wiele osób cierpiących na bóle stawów twierdzi, że nie może polegać wyłącznie na współczesnej medycynie, gdyż nie jest ona wystarczająco skuteczna w przypadku tego typu schorzeń.

Sprawdź to ➡ ➡  Słona woda to cud dla Twojego zdrowia: leczy 5 problemów

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić podczas reumatyzmu, jest wprowadzenie pewnych zmian w swoim stylu życia, zwłaszcza w diecie.

Niektóre pokarmy są w stanie zmniejszyć stan zapalny w organizmie, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, przyczyniają się do jego rozwoju.

Ocet jabłkowy i leczenie objawów reumatyzmu

Jednym z szeroko omawianych produktów spożywczych stosowanych w leczeniu zapalenia stawów jest ocet jabłkowy.

Od niepamiętnych czasów stosowany był w leczeniu wielu dolegliwości. Wiele osób wierzy, że ocet jabłkowy zmniejsza ból i sztywność stawów poprzez rozpuszczanie kryształów kwasu, które gromadzą się w stawach.

Jednak ta właściwość nie została udowodniona naukowo, a Fundacja Arthritis Foundation umieściła nawet ocet jabłkowy na swojej liście mitów żywieniowych na temat zapalenia stawów. 

Jednak zwolennicy octu jabłkowego twierdzą, że to, że jego działanie nie zostało jeszcze udowodnione, nie oznacza, że ​​nie działa.

W każdym razie ocet jabłkowy niewątpliwie ma pewne właściwości zdrowotne , jego stosowanie jest bezpieczne, więc nie ma powodu, aby nie wypróbować rozszerzonych domowych przepisów z octem jabłkowym.

Jak stosować ocet jabłkowy na ból stawów

Inną opcją wspomagającą leczenie bólu stawów są różnego rodzaju okłady, SPA i kąpiele.

Sprawdź to ➡ ➡  Spójrz na swoją lewą dłoń, długość palców mówi wiele o twoim charakterze

Do przygotowania kąpieli przeciwbólowej na stawy należy użyć 6 szklanek (w sumie około 1,2 litra) ciepłej wody i 2 dcl octu jabłkowego.

Wszystko dobrze wymieszaj, a następnie zanurz ręce lub stopy w tej wodzie. Pozostaw kąpiel na co najmniej 10 do 15 minut.

Kąpiel reumatyczna pomoże złagodzić ból i można ją stosować tak często, jak zajdzie taka potrzeba.

Jeśli boli Cię szyja lub inna trudno dostępna część ciała, zmocz ręcznik w tym roztworze i przyłóż go do bolącego miejsca.

Inną świetną metodą na bóle reumatyczne jest połączenie octu jabłkowego i oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

Zmieszaj 2 części octu jabłkowego z 1 częścią oleju kokosowego lub oliwy z oliwek.

Dobrze wymieszaj i nałóż mieszaninę na dotknięte obszary . Zostaw to tam na chwilę.

Regularnie stosuj kompresy. Inną opcją jest bezpośrednie picie octu jabłkowego. Oczywiście nie zapomnij rozcieńczyć go wodą.


ZOBACZ TAKŻE