HomeZdrowieKoniec z bólami mięśni:...

Koniec z bólami mięśni: przyjemna kąpiel, która usuwa toksyny z organizmu

Chyba nie ma nic lepszego niż długa, gorąca kąpiel. Szczególnie, gdy wychodzi się z wanny w dużo lepszym stanie, niż do niej wszedł.

Uzdrowiska i łaźnie mają długą tradycję w leczeniu wielu problemów zdrowotnych. Do kąpieli można dodać różne zioła, sole czy olejki.

Ludzie często chodzą także do uzdrowisk, aby skorzystać z mocy ich źródeł mineralnych.

Można jednak połączyć jedno i drugie i zafundować sobie kąpiel mineralną w zaciszu własnego domu.

Wystarczy, że przygotujesz kąpiel z solą Epsom. Pozbędziesz się toksyn, obolałych mięśni i bioder oraz poprawisz zdrowie skóry.

Sól Epsom tak naprawdę nie jest solą

Sól Epsom, której nazwa pochodzi od gorzko słonego źródła w Epsom w Anglii, nie jest w rzeczywistości solą, ale naturalnie występującym czystym związkiem mineralnym magnezu i siarczanu.

Sól Epsom od dawna znana jest jako naturalny lek na wiele dolegliwości, ma wiele pozytywnych skutków zdrowotnych, znalazła także zastosowanie w kosmetyce, gospodarstwie domowym i ogrodnictwie.

Kąpiel w soli Epsom

Badania wykazały, że zarówno magnez, jak i siarczany są łatwo wchłaniane przez skórę, dlatego kąpiele solne Epsom to łatwy i idealny sposób na skorzystanie z korzyści zdrowotnych, jakie ma do zaoferowania sól Epsom.

Sprawdź to ➡ ➡  Weź to przed snem, a wkrótce Twój wzrok poprawi się o 80%!

Magnez odgrywa wiele ważnych ról w organizmie człowieka, w tym reguluje aktywność ponad 325 enzymów, zmniejsza stan zapalny, wspomaga funkcjonowanie mięśni i nerwów oraz pomaga zapobiegać stwardnieniu tętnic. 

Siarczany z kolei poprawiają wchłanianie składników odżywczych, wypłukują toksyny i pomagają złagodzić migrenowe bóle głowy. Kąpiele solne Epsom mają długą tradycję i nadal cieszą się dużą popularnością.

Korzyści zdrowotne obejmują rozluźnienie układu nerwowego, leczenie problemów skórnych, w tym grzybów, łagodzenie bólu pleców i kończyn, łagodzenie napięcia mięśni, gojenie skaleczeń, leczenie przeziębień i zatorów oraz usuwanie toksyn z organizmu.

Kto powinien unikać kąpieli w soli Epsom?

Pomimo niezliczonych korzyści zdrowotnych, istnieje oczywiście kilka przeciwwskazań.

Kąpieli w soli Epsom powinny unikać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na jakąkolwiek chorobę układu krążenia. Unikaj kąpieli nawet wtedy, gdy masz otwarte rany lub oparzenia.

Jak przygotować kąpiel z solami Epsom

Zostaw wystarczająco dużo czasu na kąpiel, najlepiej co najmniej 40 minut, ponieważ organizm potrzebuje co najmniej 20 minut na usunięcie toksyn i kolejnych 20 minut na wchłonięcie minerałów z wody.

Napełnij wannę ciepłą wodą tak, abyś mógł wygodnie się w niej zanurzyć i dodaj sól Epsom zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Dzieci poniżej 30 kg : 1/2 szklanki (1 dcl) soli Epsom.
  • Dzieci i dorośli od 30 kg do 50 kg : 1 szklanka (2 dcl) soli Epsom
  • Osoby od 50 kg do 75 kg : 1,5 szklanki (3 dcl) soli Epsom.
  • Osoby od 75 do 100 kg : 2 szklanki (4 dcl) soli Epsom
  • Osoby powyżej 100 kg : Na każde dodatkowe 25 kg masy ciała dodaj 0,5 szklanki (1 dcl) soli Epsom.
Sprawdź to ➡ ➡  Ta kombinacja śniadaniowa spali tłuszcz, obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi

Wskazówki, jak ulepszyć kąpiel w soli Epsom

Aby zwiększyć działanie detoksykujące, do kąpieli należy dodać pół szklanki (1 dcl) oliwy z oliwek, która dzięki zawartości polifenoli ma także korzystny wpływ na skórę.

Możesz także dodać trochę startego imbiru i ostrej papryczki chili, aby wspomóc pocenie się i wypłukiwanie toksyn.

Podczas kąpieli nie używaj mydła ani żeli pod prysznic, ponieważ mogą one zakłócać detoksykację i działanie minerałów.

Po kąpieli odpocznij od 1 do 2 godzin lub jeszcze lepiej idź od razu do łóżka. W przypadku bólu stawów spowodowanego artretyzmem lub reumatyzmem nie zapomnij o wystarczającej ilości ćwiczeń, aby chronić stawy przed sztywnością.


ZOBACZ TAKŻE