Nalewka z goździków na kaszel, zapalenie płuc i problemy z oddychaniem

Zapalenie płuc to dość powszechne schorzenie, które może spowodować spore kłopoty. Nie bagatelizuj przewlekłego kaszlu; to może przerodzić się w dokuczliwe zapalenie płuc.

Najbardziej narażone są osoby starsze, cierpiące na przewlekłe choroby oraz osoby z osłabionym układem odpornościowym. To jest dla nich główne zagrożenie.

Bez względu na to, czy to zapalenie wirusowe czy bakteryjne, typowe objawy obejmują uporczywy kaszel i podwyższoną temperaturę ciała.

Nie martw się jednak, istnieje domowy środek wart wypróbowania, a szanse są takie, że większość składników już masz w domu.

Ujawniamy objawy zapalenia płuc

Zapalenie płuc przebiega różnie u każdego, zależnie od jego źródła. Na początku wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że to jest zapalenie płuc.

Jednak pewne objawy często towarzyszą temu schorzeniu, niezależnie od jego przyczyny. Do tych objawów należą kaszel, podwyższona temperatura ciała, ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem i czasami duszność.

W przypadku zapalenia płuc wirusowego, objawy często przypominają grypę, dodatkowo pojawiają się bóle stawów, mięśni, nudności i wymioty, oraz ogólne zmęczenie.

Sprawdź to ➡ ➡  8 naturalnych rozwiązań łagodzących zapalenie ucha

Natomiast zapalenie płuc bakteryjne często towarzyszy kaszel z wydzieliną, która może być ropna lub zawierać ślady krwi. Zaskakująco, w tym przypadku może brakować wysokiej gorączki.

Tworzymy domowy środek na zapalenie płuc

Zwalczanie zapalenia płuc może być stosunkowo proste w niektórych przypadkach, ale w innych stanowi zagrożenie życia.

Jeśli Twoje objawy nie poprawią się w ciągu 1-2 dni, nie wahaj się i natychmiast skonsultuj się z lekarzem w celu podania antybiotyków.

Jednak na początkowym etapie możesz wypróbować domowy eliksir. Wszystko, czego potrzebujesz, to sitko do herbaty, goździki, kurkumę, tymianek, miód i cytrynę.

Większość tych składników prawdopodobnie masz już w spiżarni.

Więc nie ma potrzeby zwlekania. Przygotowanie nie jest wcale skomplikowane. Nie potrzebujesz gwiazdy Michelin, aby to przyrządzić.

Zacznij od zagotowania 3 dl wody i wlej ją do filiżanki. Umieść pół łyżeczki goździków, kurkumy i tymianku w sitku do herbaty.

Zaparzaj przez 3 minuty. Pozwól herbacie nieco ostygnąć, a następnie ją przecedź. Dodaj miód i sok z połowy cytryny.

Pij ten napój małymi łykami dwa razy dziennie. W ciągu 1-2 dni powinieneś poczuć poprawę objawów. Jeśli nie, nie zwlekaj i niezwłocznie udaj się do lekarza.

Sprawdź to ➡ ➡  Świetna wiadomość dla cukrzyków. Możesz obniżyć poziom cukru za pomocą 2 popularnych składników

Wypróbuj ten skuteczny środek i podziel się nim na Facebooku! Razem możemy pomóc innym odczuć ulgę!


ZOBACZ TAKŻE