Naturalny antybiotyk: Infekcje pęcherza znikają jak za pstryknięciem palcami

Zakażenie dróg moczowych jest jedną z najczęstszych chorób zapalnych. Zanim sięgniesz po antybiotyki, wypróbuj naturalne metody leczenia.

Pietruszki nie trzeba przedstawiać. To popularne warzywo można znaleźć w co drugiej zupie, dodaje się je do przecierów, sałatek i kremów. Możesz upiec plasterki pietruszki w piekarniku i zyskać zdrową i niskowęglowodanową alternatywę dla smażonych chipsów czy frytek.

Oprócz kuchni ma jednak szerokie zastosowanie także w przemyśle kosmetycznym i medycynie ludowej. Można ją stosować w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, w tym infekcji bakteryjnych. Bardzo łatwo jest przygotować np. lek na zapalenie dróg moczowych.

Pietruszka ma ogromną liczbę właściwości zdrowotnych

Specjaliści ds. żywienia ze strony internetowej Healthline zgadzają się co do imponujących zalet pietruszki. W szczególności podkreślają następujące główne zalety:

 • Zawiera wiele ważnych składników odżywczych: Pietruszka jest szczególnie bogata w witaminy K, A i C. 
 • Jest bogata w przeciwutleniacze : Oprócz witamin pietruszka zawiera również wiele skutecznych przeciwutleniaczy, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i uszkodzeniom komórek.
 • Wspomaga zdrowie kości: Wysoka zawartość witamin ma również związek ze zdrowiem poszczególnych tkanek. Badania naukowe wykazują, że duża ilość witaminy K zawartej w pietruszce przyczynia się do poprawy gęstości kości, a tym samym zmniejsza ryzyko złamań.
 • Chroni przed powstawaniem i rozwojem raka: Wiele przeciwutleniaczy (na przykład flawonoidy i witamina C) zawartych w pietruszce ma działanie przeciwnowotworowe. Eksperci z WebMD zwracają uwagę, że najwięcej substancji przeciwnowotworowych, zwłaszcza apigeninę flawonową, znajdziemy w pietruszce, zwłaszcza suszonej lub gotowanej.
 • Chroni oczy: Pietruszka zawiera także luteinę, zeaksantynę i beta-karoten, które są związkami roślinnymi chroniącymi zdrowie oczu, a według naukowców nawet o 26% zmniejszają ryzyko niektórych chorób oczu związanych z wiekiem.
 • Dobre dla serca: Pietruszka jest bogata w kwas foliowy – witaminę z grupy B, która chroni serce i może zmniejszyć ryzyko chorób serca.
 • Ma działanie antybakteryjne: pod tym względem naukowcy badali głównie ekstrakt z pietruszki, dlatego potrzebne są dalsze badania. Dotychczasowe badania wykazały jednak jej działanie przeciwbakteryjne.
Sprawdź to ➡ ➡  Jak papryczki chili pomagają w zwalczaniu bólu stawów?

Jak stosować pietruszkę jako naturalny antybiotyk

Według dostępnych badań, pietruszka ma silne działanie przeciwgrzybicze i w pewnym stopniu przeciwbakteryjne, sprawdziła się także w walce ze streptococcus aureus, listerią i salmonellą.

Można ją stosować na przykład przy leczeniu infekcji dróg moczowych, która jest drugą po infekcji dróg oddechowych najczęstszą infekcją bakteryjną.

Do produkcji będziesz potrzebować:

 • 250 gram natki pietruszki
 • 250 gramów skórki cytryny (opcjonalnie w jakości organicznej, ze względu na możliwe pestycydy)
 • 250 gramów miodu
 • 200 ml oliwy z oliwek

Przygotowanie i użycie

Dokładnie umyj wszystkie składniki. Oczyść i drobno posiekaj natkę pietruszki. Posiekaj natkę pietruszki, wszystkie składniki włóż do blendera i miksuj, aż uzyskasz jednolitą masę.

Przechowuj przygotowaną mieszaninę w lodówce i zażywaj 1 do 2 łyżek stołowych każdego ranka.

Alternatywne zastosowania pietruszki w leczeniu

Oprócz wyżej wymienionego leku, z pietruszki można również przygotować herbatę pietruszkową.

Jej przygotowanie jest łatwe, ale nie zadziała tak szybko, trzeba będzie pić ją przez co najmniej jeden do dwóch dni, co najmniej 4 razy dziennie.

Przygotowuje się ją po prostu parząc i zalewając wrzątkiem łodygi pietruszki i kawałek korzenia.

Sprawdź to ➡ ➡  Objaw ten podczas patrzenia jest oznaką choroby oczu, która może prowadzić do ślepoty!

Jak promować zdrowie dróg moczowych

Ponieważ infekcje dróg moczowych są zjawiskiem dość powszechnym, warto poznać (i przestrzegać) kilka zasad, które pozwolą im uniknąć:

 • pić dużo wody
 • nie zwlekaj z koniecznością pójścia do toalety
 • jedz ogórki i inne wodniste warzywa
 • wypij sok żurawinowy lub herbatę
 • włącz czosnek do swojej diety 

Jeśli masz już infekcję dróg moczowych, postępuj zgodnie z powyższymi zasadami, pij napar z pietruszki lub zażywaj lekarstwo pietruszkowe i unikaj kofeiny i czekolady.


ZOBACZ TAKŻE