HomeZdrowieNudności, zawroty głowy i...

Nudności, zawroty głowy i drętwienie kończyn: tak objawia się ta choroba

Szybka interwencja medyczna jest kluczem i jedyną rzeczą, która oddziela Ciebie lub Twoich bliskich od niepełnosprawności lub śmierci.

Udar jest bardzo niebezpiecznym stanem, w którym dopływ krwi do mózgu jest ograniczony. Gdy tylko mózg przez dłuższy czas pozostaje pozbawiony krwi (lub tlenu), bardzo szybko następuje bardzo poważne uszkodzenie jego części.

Oczywiście najlepiej nie mieć udaru. Kiedy tak się dzieje, dr Payal Kohli twierdzi , że ważne jest, aby znać wczesne objawy.

W tym przypadku kluczowa jest szybka pomoc lekarska. Ratuje życie i minimalizuje stopień uszkodzeń mózgu.

Na jakie objawy warto zwrócić uwagę?

Pierwszymi objawami są drętwienie kończyn. Jeśli poprosisz osobę niepełnosprawną, aby podniosła ręce nad głowę, nie będzie w stanie wykonać tej prostej czynności.

Możesz również zauważyć opadające kąciki ust. Kiedy dotknięta osoba się uśmiecha, jeden róg może wydawać się zwisający.

Osłabienie może również dotyczyć nóg, zwykle dotykając jednej strony ciała. Zauważysz także problemy z chodzeniem, utratę koordynacji i problemy z równowagą.

Inne objawy, które powinny natychmiast Cię zaniepokoić, to niewyraźna mowa, trudności w wyrażaniu siebie i trudności w rozumieniu innych.

Sprawdź to ➡ ➡  Zmniejsz zmarszczki wokół ust za pomocą tego kremu domowej roboty

Widoczna będzie także dezorientacja i nagłe zmiany w zachowaniu . Występuje niepokój, problemy ze wzrokiem (często w jednym oku) lub niewyraźne lub podwójne widzenie.

Mogą również wystąpić nudności, ewentualnie wymioty, bóle głowy o różnym nasileniu bez znanej przyczyny i nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne .

Jak się zachować?

Udar wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś z Twojego otoczenia ma udar na podstawie wymienionych powyżej objawów, natychmiast wezwij pogotowie.

Wczesne leczenie to jedyny sposób, aby zapobiec uszkodzeniom mózgu, długotrwałemu wyzdrowieniu, niepełnosprawności i śmierci.

Cukier może spowodować udar

Powszechnie wiadomo, że palenie i picie alkoholu przyczyniają się do udaru mózgu. Zagrożenia te obejmują również małą aktywność fizyczną i niezdrową dietę, prowadzącą do otyłości.

Aby zachować sprawny układ krążenia, unikaj diety bogatej w cukier . Każdy wzrost kalorii (wolnych cukrów) zwiększa ryzyko udaru. Nie są to cukry, które naturalnie występują w owocach, warzywach i produktach mlecznych.

Uważaj także na sól

Nadmierne spożycie soli zwiększa ciśnienie krwi, co jest kolejnym czynnikiem powodującym udar. W niektórych produktach spożywczych sól jest bardzo dobrze ukryta, warto czytać składy.

Sprawdź to ➡ ➡  Zielona herbata - idealny napój na upalne dni

Zalecana dzienna porcja dla osoby dorosłej to pięć gramów soli . Włącz do swojej diety głównie owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze.

Ogranicz spożycie przetworzonej żywności i jedz mniej mięsa. Negatywny wpływ na ciśnienie krwi ma przede wszystkim czerwone mięso .


ZOBACZ TAKŻE