Strona głównaZdrowieOgraniczenie spożycia tych pokarmów to świetny sposób na zapobieganie chorobie tarczycy. Nie...

Ograniczenie spożycia tych pokarmów to świetny sposób na zapobieganie chorobie tarczycy. Nie wiedziałam, że jest to ważne.

Endokrynolodzy i specjaliści od chorób tarczycy coraz częściej mówią pacjentom, że prawidłowe odżywianie jest najlepszym sposobem na walkę z chorobami tarczycy.

Choroby tarczycy są często spowodowane tym, w jaki sposób dbamy o nasze ciało i co jemy. Specjaliści od chorób tarczycy zalecają, aby zaprzestać spożywania w diecie pokarmów zawierających gluten. Może to mieć negatywny wpływ na narząd tarczycy.

Powinniśmy również pożegnać się z białym makaronem, mąką i białym pieczywem. Produkty te powinny być zastąpione zdrowszymi opcjami, takimi jak makaron razowy. Osoby cierpiące na choroby tarczycy powinny zrezygnować z cukru. Cukier znajduje się w wielu produktach i napojach.

Ważne jest, aby nauczyć się dobrze jeść i gotować zdrowe posiłki. Nie jest to tylko chwilowa zmiana, ale zmiana stylu życia, która będzie miała wpływ na całe nasze życie. Nie jest łatwo zacząć, szczególnie dla tych, którzy jedzą niezdrową żywność. Jest to ważne dla naszego zdrowia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Ważne jest, aby regularnie oczyszczać tarczycę, jeśli chcemy przywrócić prawidłowe wydzielanie hormonów. Michał Tombak, rosyjski bioterapeuta, stworzył świetny przepis na nalewkę z oleju z pestek jabłek, która oczyści naszą tarczycę.

Oto przepis:

  • Do szklanej butelki wsypujemy rozgniecione 40 pestek jabłek
  • Do tego mieszamy 100ml spirytusu
  • Można odstawić na siedem dni
  • Powstałą nalewkę należy rozcieńczyć w 7 kroplach wody w pół szklanki. Należy ją spożywać 15 minut przed posiłkami i raz dziennie.

Pamiętaj, że nie należy stosować oleju rzepakowego w dużych ilościach. Zamiast tego należy zastąpić go masłem lub smalcem. Produkty te będą zaliczane do zdrowych tłuszczów. Na produkcję hormonu tarczycy będą miały wpływ regularnie spożywane oleje rzepakowe.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły